Hotend do CoreXY

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Hotend do CoreXY

Post autor: dziobu »

Witam,

Modyfikuję głowicę w CoreXY (viewtopic.php?f=34&t=3547). Mogę przy okazji zmienić hotend.
Teraz mam to: viewtopic.php?f=34&t=3547&start=10#p61468
Zakładając że interesuje mnie:
  • mała masa,
  • możliwie duże szybkości,
  • dysze 0.5/0.6mm,
  • PLA/PET-G
to jaki (przyzwoity!) hotend wybrać? Ma sens pakowanie się w full metal?

A może to co mam będzie dobre i raczej zmienić na podwójny - coś z tego:
n1.jpg
? Tylko jakoś chłodzenie mnie w tym układzie zupełnie nie przekonuje ;/ I dwa kolory to bajer - będzie to wykorzystam, nie - też przeżyję.
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Hotend do CoreXY

Post autor: xyzyx »

Jak chcesz szybko to dual nie ma sensu moim zdaniem, full metal tak samo jak ma być szybko to po co przecież i tak będziesz drukował PLA itp które dają się tak drukować ale za to kleją się do FM.
Inne filemony które potrzebują wysokiej temp i full metal zwykle nie nadają się do szybkiego drukowania.
Jak ma być szybko i lekko czy nawet bardziej lekko i szybko to pojedynczy z teflonem bym dał.

Zadam pytanie z innej beczki czym wysmarowałeś hotend (gwint?) to coś co wyłazi z bloku przy dokręcaniu? :D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hotend do CoreXY

Post autor: dragonn »

Awatar użytkownika
szpiglasowy
Postów w temacie: 1
Posty: 91
Rejestracja: 16 wrz 2018, 11:42
x 25

Re: Hotend do CoreXY

Post autor: szpiglasowy »

xyzyx pisze:Zadam pytanie z innej beczki czym wysmarowałeś hotend (gwint?) to coś co wyłazi z bloku przy dokręcaniu? :D
To z pewnością oryginalne chińskie smarowidło. Flsuny tak mają.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Hotend do CoreXY

Post autor: dziobu »

xyzyx pisze:Jak chcesz szybko to dual nie ma sensu moim zdaniem, full metal tak samo jak ma być szybko to po co przecież i tak będziesz drukował PLA itp które dają się tak drukować ale za to kleją się do FM.
Zamysł był taki żeby użyć tych podwójnych głowic które mam bo ich budowa jest w sumie identyczna jak ta zamontowana i mieć dwa kolory. Przecież może być tak samo szybko - nawet włączając w to zmianę koloru.
Chwilowo pomysł odpadł bo to wymaga za dużo przeróbek w kablach a nie mam fajnych złącz.
xyzyx pisze:Zadam pytanie z innej beczki czym wysmarowałeś hotend (gwint?) to coś co wyłazi z bloku przy dokręcaniu? :D
Dokładnie to:
szpiglasowy pisze:To z pewnością oryginalne chińskie smarowidło. Flsuny tak mają.
dragonn pisze:a cena? Może coś takiego: https://www.sliceengineering.com/shop/t ... ito-hotend
A warto? Chwilowo ze względu na mnogość innych modyfikacji zostanę przy tym (zresztą to i tak by nie przyszło "na jutro"). Cuda mi nie potrzebne, ważne żeby działało bezawaryjnie ;)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hotend do CoreXY

Post autor: dragonn »

dziobu pisze:
dragonn pisze:a cena? Może coś takiego: https://www.sliceengineering.com/shop/t ... ito-hotend
A warto? Chwilowo ze względu na mnogość innych modyfikacji zostanę przy tym (zresztą to i tak by nie przyszło "na jutro"). Cuda mi nie potrzebne, ważne żeby działało bezawaryjnie ;)
A nie wiem :D, byłbyś jeden z pierwszych z tego co widzę :D . Sam opis na stronie producenta jest obiecujący ale jeszcze nie widziałem kogoś na forach kto by miał ten wynalazek.
jaca_76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 29 lis 2017, 23:28
x 13

Re: Hotend do CoreXY

Post autor: jaca_76 »

Na którymś z kanałów YouTube widziałem recenzję, prosta konstrukcja, wysokie temperatury. Problem jest taki że nie znalazłem z wysyłką do polski.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hotend do CoreXY

Post autor: dragonn »

jaca_76 pisze:Na którymś z kanałów YouTube widziałem recenzję, prosta konstrukcja, wysokie temperatury. Problem jest taki że nie znalazłem z wysyłką do polski.
Dasz linka?
jaca_76
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 66
Rejestracja: 29 lis 2017, 23:28
x 13

Re: Hotend do CoreXY

Post autor: jaca_76 »

Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Hotend do CoreXY

Post autor: dragonn »

Thx, podoba mi się.
Szczególnie to że jest to w jednym kawałku przez co łatwiej wymieniać dysze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”