Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Post autor: dragonn »

Ender 4 to faktycznie albo h-bot.
Wydaje mi się że przerobienie h-box na corexy to nie powinna być jakaś drastyczna przeróbka.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Post autor: virgin71 »

4max zdecydowanie. Moim zdaniem albo tani u30, albo lepszy 4max. Układ h-bot będzie lepszy od i3.
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Post autor: Egzator »

Artu pisze:
Egzator pisze:...boję się, że drukowanie może mi się nie spodobać...
A co ma się podobać w drukowaniu :shock: Ma poprawnie drukować, co kinematyka CoreXY zapewni bardziej, niż XYZ :mrgreen:
Poważną zaletą 4MAX-a jest zamknięta komora, co znacznie ułatwia drukowanie z ABS-u.
Jak chcesz "ładnego drukowania", to rozejrzyj się za delta... jej praca jest magiczna :smile2:
Według mnie przynajmniej na tak wczesnym etapie zainteresowania drukarka 3D to po prostu gadżet, który może się spodobać, lub nie. Akurat na razie ładny efekt końcowy najmniej mnie interesuje. Jestem prostym inżynierem, efekt końcowy nie musi wyglądać, ważne, że będzie spełniać swoją funkcję. Raczej nie będę drukować ozdób, figurek itd. Chcę się skupić na użytecznych rzeczach. Na razie mam w planie kilka rzeczy: różne elementy do hulajnogi, karmnik i poidło dla papug, uchwyt na tablet, stelaż do padów, psvr i kontrolerów move. Zapewne później dojdą jakieś prowadnice przewodu do gogli VR.
Na razie najbardziej ekscytuje mnie to, że będę mógł coś zaprojektować i to wydrukować. Raczej chodzi mi o sprawdzenie swoich możliwości w modelowaniu, aniżeli na otrzymaniu idealnie równych ścian w pięknej figurce pobranej z jakiejś strony. Wiadomo, pewnie wystarczyłby mi Anet A8 do czegoś takiego, ale np. Ender 3 kosztuje niewiele więcej, a drukuje dużo lepiej. Szukam czegoś z jak najlepszym stosunkiem jakości do ceny.
Dopiero zaczynam o drukarkach 3D czytać, więc ciężko jest mi określić, na czym najbardziej mi zależy. Na pewno ważniejsze będzie odwzorowanie wydruku pod względem konstrukcyjnym niż wizualnym.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Post autor: dragonn »

virgin71 pisze:4max zdecydowanie. Moim zdaniem albo tani u30, albo lepszy 4max. Układ h-bot będzie lepszy od i3.
4max to nie h-bot.... proszę posługujmy się prawidłowymi określeniami na forum :roll: .
Oczywiście jego układ jest lepszy od i3 ale to nie h-bot
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Post autor: dziobu »

Egzator pisze:Według mnie przynajmniej na tak wczesnym etapie zainteresowania drukarka 3D to po prostu gadżet, który może się spodobać, lub nie.
Im lepiej zaczniesz tym większa szansa że to jednak Ci się spodoba - a z tego co piszesz wynika że potrafił byś zrobic z niej sensowny użytek.
Najgorzej jest zniechęcić się już na początku.
Egzator pisze:Akurat na razie ładny efekt końcowy najmniej mnie interesuje. Jestem prostym inżynierem, efekt końcowy nie musi wyglądać, ważne, że będzie spełniać swoją funkcję.
Taaaak, na początku każdy tak mówi.
Ja dalej wolę funkcjonalność nad jakością, ale jeśli mogę mieć jedno i drugie to nie pogardzę.
Egzator pisze:Raczej nie będę drukować ozdób, figurek itd. Chcę się skupić na użytecznych rzeczach. Na razie mam w planie kilka rzeczy: różne elementy do hulajnogi, karmnik i poidło dla papug, uchwyt na tablet, stelaż do padów, psvr i kontrolerów move. Zapewne później dojdą jakieś prowadnice przewodu do gogli VR.
Jeśli jesteś starym kawalerem i mieszkasz w najwyższej komnacie najwyższej wieży, to pewnie tak to zadziała. Ale jak Twoje otoczenie zobaczy co da się z tego zrobić... viewtopic.php?f=9&t=159

Tak na prawdę z każdej z nich da się wyciągnąć coś sensownego, wszystko zależy od chęci i czasu który możesz na to poświęcić. Ale na pewno nie wybieraj mając na uwadzę czy bedziesz w stanie ją sprzedać. To zła droga.

Przeczytaj sobie to:
virgin71 pisze:4max zdecydowanie. Moim zdaniem albo tani u30, albo lepszy 4max. Układ h-bot będzie lepszy od i3.
rzuć kostką i kup ;) Z zerowym doświadczeniem i tak więcej nie wyczarujesz. Zawsze możesz jej poużywać pół roku, a potem już świadomie kupisz coś innego.
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Post autor: Egzator »

Dobra, czyli podsumowując. Jeśli chciałbym wydać mniej, to brać Ender 3/Alfawise U30 (z lekkim nastawieniem na Alfawise), a jeśli bym chciał wydać więcej, to Anycubic 4MAX? W takim razie chyba po prostu będę czekał na jakąś promocję, co pierwsze się trafi z EU magazynu w dobrej cenie, to to kupię.

Dzięki wszystkim za pomoc!
Awatar użytkownika
RaveOn
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 129
Rejestracja: 23 lis 2018, 13:30
Lokalizacja: Szczecin / Oslo
Drukarka: Prusa MK3S
x 39

Re: Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Post autor: RaveOn »

Moim zdaniem obecna cena U30 jest bardzo dobra i raczej ciężko będzie coś z tego urwać teraz (jest na forum odnośnik do GearBest), a mając wybór pomiędzy Enderem i U30, wziąłbym to drugie. Mówię to jako właściciel Endera ;)
cardjunk
Ender 3 - SPRZEDANY
Prusa MK3S - Uruchomiona :D
Hevo - W fazie rozważań ;)
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Post autor: Egzator »

RaveOn pisze:Moim zdaniem obecna cena U30 jest bardzo dobra i raczej ciężko będzie coś z tego urwać teraz (jest na forum odnośnik do GearBest), a mając wybór pomiędzy Enderem i U30, wziąłbym to drugie. Mówię to jako właściciel Endera ;)
Cena od wczoraj podskoczyła o 5$, więc zaczekam jeszcze chwilę, może akurat będzie dostawa do magazynów EU.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 4
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Post autor: Zepco »

Pomyśl jednak nad anycubic 4max. stół w osi z i zamykana komora to jest to czego prędzej czy później możesz poszukiwać.
Druk 3D nie podoba się tym, którzy nie potrafią sobie zaprojektować najprostszego elementu, ale jak masz czas i chęci to naprawdę wiele możesz zdziałać.
Otwarte drukarki ograniczają Cię materiałowo i już z ABS, ASA czy NYLONu nie wydrukujesz tak dobrze, bo wydruki będą się zwijać, odklejać i pękać. A tu masz wszystko w jednym. Mam dwie drukarki których stół pracuje w osi Y i przy wysokich i cienkich obiektach potrafi się wszystko nieźle sp@##@ od gwałtownych ruchów.
A teraz myślę nad konstrukcją CoreXY lub podobnej.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Egzator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 75
Rejestracja: 24 gru 2018, 09:59
x 4

Re: Ender 3, Alfawise U30, a może Anycubic 4MAX?

Post autor: Egzator »

Spokojnie, Anycubic 4MAX nie skreśliłem. Sprawdzam za ile najtaniej można ją było kupić z magazynów EU. Teraz jest za 280$, niby w budżecie mieści się na styk, ale do tego dojdzie jeszcze filament i to już trochę podniesie jednorazowy wydatek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”