Tevo czy creality

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Murzyn_z_syberii
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 53
Rejestracja: 06 lis 2018, 07:48
Drukarka: anycubic kossel line
x 3

Tevo czy creality

Post autor: Murzyn_z_syberii »

Witam.
Za jakiś czas mam zamiar kupić koleją drukarkę. I mam na oku dwie creality cr10s albo tevo little monster. Pytanie do was czy czy ktoś z was posiada tevo deltę i mógł by podać plusy i minusy i czy posiada wznowienie wydruku po utracie zasilania bo nie mogę tej informacji znaleźć. Plusy i minusy cr 10 s też możecie przy okazji podać . Z chęcią sobie poczytam i porównam. I tak wiem że tevo kosztuje + - 4000 zł a cr 1700zł.
Zdrowych wesołych i spokojnych świąt jak najmniej zepsutych wydruków i awarii.
Murzyn_z_syberii
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 53
Rejestracja: 06 lis 2018, 07:48
Drukarka: anycubic kossel line
x 3

Re: Tevo czy creality

Post autor: Murzyn_z_syberii »

W grę jeszcze wchodzi anycubic chiron.
Murzyn_z_syberii
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 53
Rejestracja: 06 lis 2018, 07:48
Drukarka: anycubic kossel line
x 3

Re: Tevo czy creality

Post autor: Murzyn_z_syberii »

Głównie używana będzie do robienia części i prototypów zaworów do gazu na potrzeby pracy. Dokładność oby jak najlepsza.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Tevo czy creality

Post autor: virgin71 »

Ultimaker? Zortrax?
Jak to do pracy, to ja bym się nie pierdzielił jednak.
Murzyn_z_syberii
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 53
Rejestracja: 06 lis 2018, 07:48
Drukarka: anycubic kossel line
x 3

Re: Tevo czy creality

Post autor: Murzyn_z_syberii »

virgin71 pisze:Ultimaker? Zortrax?
Jak to do pracy, to ja bym się nie pierdzielił jednak.

też racja ale nie chcę jednak przesadzać a drukarka będzie u mnie w domu stała nie w zakładzie. I w większości będzie wykorzystywana na moje potrzeby do jakiś małych pierdołków a do pracy tylko elementy duże około 24 h drukowania jak sprawdzałem w cura. Z tego co zaobserwowałem i poczytałem to delty są szybsze niż zwykłe drukarki i ta tevo bardzo mnie kusi ale nie wiem czy ma wznawianie wydruku po utracie zasilania bo np wydruk 24 h idzie i na 23 godzinie pstrykną prąd i dupa. Myślałem też na tronxy x5s 500. A mam okazję kupić w pl za 3500 zł na 2 letniej gwarancji oczywiście w polsce co chyba lepsze w razie czego niż kupno na ali i się potem męczyć . ma wznowienie wydruku po utracie zasilania czujnik filamentu i na pewno szybciej drukuje niż cr10 s i chiron
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Tevo czy creality

Post autor: virgin71 »

Jak kupisz tronxy to i tak będziesz się męczyć, bo w PL nie ma serwisu, magazynu, części.
Ultimaker jest na bowdenie, więc drukuje szybciej od innych. U mnie standardowa prędkość wydruków to 100 mm/s. Także lepiej się zastanów nad tym. Co do zasilania. Jak drukujesz do pracy, to kup UPS i masz z głowy, bo pstryknięcia prądu to i tak rzadkość w dzisiejszych czasach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”