Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
drukacz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:43

Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Post autor: drukacz »

Witam, poszukuję drukarki w powyższym przedziale cenowym, przeglądałem inne wątki na forum, i zobaczyłem, że każdemu inni użytkownicy pomagają, więc zakładam własny wątek.

Najpierw parę rzeczy, których oczekuję od zakupu, potem podam drukarki, nad którymi się zastanawiam (i z jakich powodów je wybrałem)
Drukowałem na paru drukarkach, najmilej z nich wspominam Prusę MK3, wiem mniej więcej o co w druku chodzi, poszukuję pierwszej drukarki własnej (do tej pory drukowałem na cudzych), stąd też taki przedział cenowy.

Wymagania:
- wysyłka z Polski,
- nie miałem potrzeby drukowania w czymś innym niż PLA i PET oraz ABS,
- interesuje mnie trochę większe pole robocze, najchętniej drukarki będę używał do wydruków części hełmów (np. Star Wars), ale gdy drukarka z trochę mniejszym polem roboczym będzie lepszej jakości raczej na nią się zdecyduję
- autopoziomowanie stołu byłoby bardzo mile widziane, ale w tej cenie raczej nieralne,
- niestraszne mi zestawy DIY, nawet w taką bym celował.

Drukarki, nad którymi obecnie się zastanawiam:
- Creality Ender 3: popularna wśród nowicjuszy, dobry stosunek jakości do ceny, duże community ludzi posiadających tę drukarkę,
- Alfawise U20: duże pole robocze, automatyczne poziomowanie,
- Anet E12: duże pole robocze, od razu ma regulacje naciągu paska, dwie szyny osi y,druk z różnych filamentów (boję się tylko, że będzie łapała ogień jak A6/A8),
- Anycubic I3 MEGA: dwie szyny osi y,
- Creality CR10: najbardziej popularna drukarka o polu 300x300x400,
- LIXCREATOR Prusa I4: o tej niewiem nic,
- Lume+: jak wyżej,

Z góry dziękuję za pomoc jak i uwagi
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Post autor: FlameRunner »

Na Twoim miejscu zorientowałbym się, jakiej jakości są wałki i łożyska liniowe w I3 MEGA i brał ją, jeśli tylko są poprawne.

Kółka jeżdżące po profilach (i to w tanim wydaniu), tak ja są na przykład w Ender 3, są moim zdaniem akceptowalne tylko jeśli absolutnie nie możesz sobie pozwolić na nic innego.
drukacz
drukacz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:43

Re: Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Post autor: drukacz »

@FlameRunner
Masz rację. Ender 3 w głównej mierze widnieje na liście, że łatwo jest mi go naprawić jak się zepsuje z racji jego popularności
Co wyróżnia w Twojej opinii I3 Mega?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Post autor: FlameRunner »

To, że wygląda jak "prawdziwa" drukarka na wałkach, a nie prototyp na kółkach jeżdżących po profilach alu. ;)

Od razu mówię, że:
- LIXCREATOR Prusa I4: nie znam
- Lume+: nie
drukacz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:43

Re: Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Post autor: drukacz »

Jasne, a Twoje zdanie na temat E12 lub U20?
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Post autor: SQ9KRD »

Mam 2 drukarki Anycubic I3Mega i kupię trzecią :)
Są niezawodne a po kilku modyfikacjach ciche i jakościowo bardzo dobre. W przypadku zakupu nowej i3 mego możesz mieć problem z wymianą stepstików ( na ciche TMC2208 ) gdyż siedzi tam 32bit elektronika z wlutowanymi drajwerami.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
drukacz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 16 sty 2019, 15:43

Re: Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Post autor: drukacz »

a jak z poziomowaniem stołu? Nie szło mi to źle na drukarkach, z którymi miałem doczynienia, po prusie nie wiem, czy nie będzie mi się to wydawać bardzo żmudne
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Post autor: SQ9KRD »

O kurde dobrze że mi przypomniałeś bo od kilku miesięcy nie poziomowałem stołu ;) - Czytaj między wierszami.
Jedyna uwaga to podkład/szyba ultrabase w obu drukarkach sięę wykruszyła na środku co zmusiło mnie do drukowania na dodatkowym szkle 3mm
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Post autor: Hejterro »

Widzę, że ktoś tu wspomniał o i4 :)
Mam ją już chyba ze dwa lata i sprawdza się bardzo dobrze jak na moje potrzeby. Zwróć uwagę tylko, że na dzisiejsze standardy pole robocze jest raczej z tych mniejszych - 22 x 22 x 19 cm. Zaletą jej są prowadnice liniowe we wszystkich osiach i ogólny wygląd bo jest dość estetyczna. Problemem może być równość stołu oraz jego chybotliwość - cały stół jeździ tylko na jednej prowadnicy. Wątpliwą cechą jest ten nieszczęsny silnik osi X, ale osobiście nie zauważyłem problemów z drukiem. Po tych dwóch latach używania mogę powiedzieć, że jeśli zachowane są podstawy kalibracji to drukarka jest całkowicie bezproblemowa. Nie wiem kiedy ostatni raz poziomowałem stół, ale częściej muszę pobawić się krańcówką.
Powoli jednak myślę o zmianie...
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka w przedziale 900-1500 zł

Post autor: virgin71 »

Mam u30 i jest to Ender po poprawkach i z elektroniką 32-bit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”