Co Wybrać

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
ratpl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2018, 09:29
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Drukarka: Gate 2.0
x 6

Re: Co Wybrać

Post autor: ratpl »

dziobu pisze:
ratpl pisze:Poza tym jak robisz wydruki z ABS'u to klejenia na aceton ewentualnie sokiem (rozpuszczony ABS w acetonie), to chyba najlepsze wiązanie jakie możesz uzyskać.
Ale że żartujesz? :D Ktoś z tego jeszcze korzysta?
Cóż, jak zwykle moje skróty myślowe dają o sobie znać :)
Oczywiście miałem na myśli przypadek, jak drukuje na mniejszej drukarce obiekt w częściach, a potem skleja je ze sobą. W takim wypadku klejenie ABSu acetonem wg mnie jest bardzo mocnym wiązaniem, nawet nie wiem czy nie mocniejszym niż pomiędzy poszczególnymi warstwami położonymi przez drukarkę.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Co Wybrać

Post autor: dziobu »

Nie. W miejscu klejenia acetonem ABS jest kruchy.

Po drugie - jak dzielisz detal żeby go potem skleić to po wydruku masz w środku modelu ściany - jeśli to miało by być skrzydło jakiegoś modelu latającego to pewnie kładzie to wyważenie (zakładam że nie było to przewidziane w projekcie). O masie nie wspominając (czasem biją się o wypełnienie, gdzie tu wtedy miejsce na jakieś ściany).
Klejenie detali bez ścian (czyli sama obwiednia i namiastaka wypełnienia) - to już w ogóle nie ma sensu dla modeli użytkowych.
ratpl
Awatar użytkownika
ratpl
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 10
Rejestracja: 05 gru 2018, 09:29
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Drukarka: Gate 2.0
x 6

Re: Co Wybrać

Post autor: ratpl »

No to mamy konkret :)
Z takimi argumentami nie wygrasz :piwo:
Tomasz99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2019, 20:07

Re: Co Wybrać

Post autor: Tomasz99 »

W sumie tronxy x5sa aktualnie jest za 1500 z 2000 cena kusi zestaw do złożenia oznacza zabawę. I teraz tak myślę że tronxy był by lepszym wyborem przy drukowaniu skrzydeł i łatwo go zabudować i tylko głowica jeździ to wydruki powinny być dokładniejsze . Tylko teraz jak wygląda grzanie stołu oglądałem kilka filmów i ludzie narzekali że długo się grzeje. Dwa kolory mi są całkowicie zbędne. Fajnie by było jak by ktoś z forum posiadał tą drukarkę i napisał co nie co o niej.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Co Wybrać

Post autor: dziobu »

Ta jest chyba za nowa ale kilka osób ma x5s - poszukaj w archiwum, trochę stęków o niej było.
Tomasz99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2019, 20:07

Re: Co Wybrać

Post autor: Tomasz99 »

dziobu pisze:Ta jest chyba za nowa ale kilka osób ma x5s - poszukaj w archiwum, trochę stęków o niej było.

Właśnie przeleciałem te o których jest mowa o x5s . X5sa wygląda po prostu na ulepszoną x5s dotykowy ekran wznawianie wydruku po utracie zasilania czujnik filamentu automatyczne poziomowanie i poprawione psaki od głowicy że się już nie krzyżują. I teraz mam mętlik w głowie. Bo co10 s pro kilka firm sprzedaje w pl z polską gwarancją co bym bardziej wolał od tej z ali czy jak to tam jednak w razie czekgo jest jakieś zabezpieczenie . Tylko z 1500 robi się 2200-2400 nadal mieści się w moim budżecie za resztę kupiło by się materiał. :"":

A x5s w pl widziałem za 1700.
Chyba że bym zagadał do Artura Pietrzaka może by ściągną za małą dopłatą :D
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 4
Posty: 404
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: Co Wybrać

Post autor: carving85 »

Ta gwarancja w Polsce dużo ci nie da. Jak coś się popsuje i tak zapewne będziesz to naprawiał samemu.
Szczególnie że będziesz miał 900zł w kieszeni to już masz spory budżet na naprawy/ulepszanie.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Co Wybrać

Post autor: dziobu »

Nie wiem jak to faktycznie wygląda z gwarancją, ale z tego co się tu przewijało - odsyła się całą drukarkę. Czyli zero grzebania.
A znając sprzęt tej klasy, choć to i tak półka wyżej od szmelcu w jakim grzebię, to nie wierzę że da się tego używać bez modyfikacji. Przynajmniej przy odrobinie ambicji.
Tomasz99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2019, 20:07

Re: Co Wybrać

Post autor: Tomasz99 »

Modyfikować to ja 99% będzie trzeba. Ale na pewno mniej niż anet. Z większością drukarek w tej cenie trzeba grzebać. Gwarancja jak gwarancja wszędzie inna jedni zrobią na miejscu bo się znają inni wyślą gdzieś do kogoś ci się zna no cóż. Prawdę mówiąc to jak by się coś zrypało w drukarce poza płytą główną to nie ma problemu z wymianą ale wymiana płyty głównej i programowanie jej to nie są moje tematy.
Wojtex71
Postów w temacie: 1
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2018, 15:07
Lokalizacja: Piaseczno
Drukarka: Kilka
x 3

Re: Co Wybrać

Post autor: Wojtex71 »

Również myślałem o Tronxy X5, nawet zamówiłem jedną, ale po dokładniejszym zbadaniu tematu wyszło, że lubią sobie zrobić samozapłon. Główną przyczyną są cienkie, przegrzewające się kable od stołu. Polecam zajrzeć na grupe drukarki na FB. Za kilka dni dojedzie do mnie CR10S Pro, to będę mógł potwierdzić/zaprzeczyć, czy drukarka rzeczywiście jest tak dobra jak o niej mówią.
CR10 MAX DirectDrive+Volcano, Sidewinder X2, 2x CR10 V3 + Sovol SV04 IDEX, Bambu Lab X1-Carbon z AMS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”