Co Wybrać

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Tomasz99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2019, 20:07

Re: Co Wybrać

Post autor: Tomasz99 »

Wojtex71 pisze:Również myślałem o Tronxy X5, nawet zamówiłem jedną, ale po dokładniejszym zbadaniu tematu wyszło, że lubią sobie zrobić samozapłon. Główną przyczyną są cienkie, przegrzewające się kable od stołu. Polecam zajrzeć na grupe drukarki na FB. Za kilka dni dojedzie do mnie CR10S Pro, to będę mógł potwierdzić/zaprzeczyć, czy drukarka rzeczywiście jest tak dobra jak o niej mówią.

Było by zarąbiście może jednak będzie się dało drukować na niej elementy cieńkie i wysokie bez problemów.
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Co Wybrać

Post autor: Jakub »

dziobu pisze:
Jakub pisze:3d printing nerd mial chyba jakies problemy z nią.
Rclifeon chyba ją poleca.
Bardzo konkretnie...
Rclifeon poleca.
3d printing nerd mówił o wadach.
:D
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Co Wybrać

Post autor: FlameRunner »

Wojtex71 pisze:Również myślałem o Tronxy X5, nawet zamówiłem jedną, ale po dokładniejszym zbadaniu tematu wyszło, że lubią sobie zrobić samozapłon. Główną przyczyną są cienkie, przegrzewające się kable od stołu.
Ale w tym momencie Tomasz już o tym wie i będzie mógł je od razu wymienić. ;)

O ile dobrze widzę, wszystkie drukarki wymienione w pierwszym poście jeżdżą na rolkach? Nie chciałbym się pchać w tak duży jeżdżący w Y stół, zwłaszcza na rolkach. Kupiłbym X5SA jako mniejsze zło, licząc się jednak z tym, że trzeba będzie pogrzebać.
Tomasz99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2019, 20:07

Re: Co Wybrać

Post autor: Tomasz99 »

Właśnie po przerobieniu paru filmów o x5sa i cr10 s pro. Dochodzę do wniosku że lepszym wyborem będzie x5sa. Stół poruszający się góra dół można szybciej drukować i trochę większe elementy niż cr 10. Wymiana kabli to nie problem do tego na pewno mosfet. Widziałem że wiele osób dokłada dodatkowy zasilacz na 24v pod łóżko czy jest sens robienie takiego czegoś ?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Co Wybrać

Post autor: FlameRunner »

Możliwe, że tak. Zależy, jaki tam jest fabrycznie zasilacz i jak jest zrobione grzanie stołu.
Tomasz99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2019, 20:07

Re: Co Wybrać

Post autor: Tomasz99 »

FlameRunner pisze:Możliwe, że tak. Zależy, jaki tam jest fabrycznie zasilacz i jak jest zrobione grzanie stołu.

Orginalny jest na 12v i 360 w z tego co znalazłem a stół może być też zasilany z 24v
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Co Wybrać

Post autor: FlameRunner »

Jaką moc ma stół?
Do jakiej temperatury realnie się nagrzewa i jak wolno? (Pytanie dodatkowe: z jakich materiałów masz zamiar drukować?)
Czy zasilacz pracuje na granicy możliwości?
Trzeba kupić i sprawdzić. ;)
Tomasz99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2019, 20:07

Re: Co Wybrać

Post autor: Tomasz99 »

Do 60 stopni ponoć 20min a maksymalną jaką widziałem na YT to 110 w czasie 10 min po wymianie zasilacza. Na stronie producenta pisze że max 90. Głównie pla i petg no i ABS też się może zdarzyć.
Tomasz99
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 31
Rejestracja: 22 sty 2019, 20:07

Re: Co Wybrać

Post autor: Tomasz99 »

Jeszcze zostaje opcja kupienia grzałki silikonowej czy jak to tam się nazywa i podklejenie od dołu na 12v ale nie wiem jak wygląda czas grzania tekiej typowo na 12v i czy było by coś lepiej. Ale to tam dopiero po zakupie.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Co Wybrać

Post autor: FlameRunner »

Tomasz99 pisze:Do 60 stopni ponoć 20min
(...)
ABS też się może zdarzyć.
To trzeba będzie coś zrobić. Wymyślisz co, gdy już będziesz miał drukarkę. ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”