Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
etet100
Postów w temacie: 22
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: etet100 »

dziobu pisze:
etet100 pisze:Oczywiście arduino.
Przy tej cenie drukarki budżet pozwoli Ci zakupić inną elektronikę i ją podmienić.
Można oczywiście chociaż to lekko kłóci się z założeniem żeby to po prostu działało.

Ale to i tak za daleko. Wolałbym nie powierzać delikatnego sprzętu żadnemu przewoźnikowi.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: dziobu »

etet100 pisze:Można oczywiście chociaż to lekko kłóci się z założeniem żeby to po prostu działało.

Ale to i tak za daleko. Wolałbym nie powierzać delikatnego sprzętu żadnemu przewoźnikowi.
Wybacz, ale:
Nie napisałeś skąd jesteś i że liczy się tylko zakup osobisty; masz 2000zł, A wymagania jakbyś dobierał kolor obudowy Stratasysa do firanek.

Ustalmy coś: Arduino jest chu*owe. Jedyne co ma dobre to założenia. Reszta jest gorsza bądź znacznie gorsza, a sposób pisania softu to totalna porażka. Ale działa i jest tanie. A w tym konkretnym wypadku zmiana na DUETa, czy nawet wsadzenie FPGA do sterowania napędami nie da Ci wyraźnego zysku jakości. O ile w ogóle cokolwiek zobaczysz - to zwykły układ kartezjański. Co więc przeszkadza że tam siedzi Arduino? Zwłaszcza że dostajesz gotowy działający sprzęt i nie musisz w nim grzebać.

btw.
A co byś chciał za elektronikę? Bo jak dostaniesz coś zamkniętego to przecież wcale nie musi być lepiej. Fakt że nie jest napisane i skompilowane z użyciem Arduinowego środowiska (a tego tak na prawdę nie wiesz ;p) nie oznacza że będzie lepsze.

btw 2.
Ja mam fajną i precyzyjną drukarkę. I dysze 0.2mm też gdzieś mam (nie polecam). 0.3 też. Przyzwoite. I grzany stół, i obudowe zamkniętą.
Zmorph. Obecna wersja przekracza Twój budżet jedynie 6-krotnie. Ale nie jest na Arduinie ;) Wybieraj ;)
RaveOn
etet100
Postów w temacie: 22
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: etet100 »

Nie twierdzę, że tylko odbiór osobisty. Ale jeśli to trochę samoróbka i do tego nie jest jakoś porządnie spakowana (a ta najpewniej nie jest) to wolałbym jednak osobiście. Zresztą sam sprzedawca mówi, że by tak wolał!

A dyskusje o arduino sobie już darujmy. Każda elektronika ma pewnie jakieś wady i może faktycznie kupując coś innego trafiłbym jeszcze gorzej. Ale w takim marlinie (którego też uważam za szmelc po dokładnym przekopaniu źródeł) dużej części funkcjonalności nie da się uaktywnić bo brakuje zasobów. Na pewno elektronika 32 bitowa daje wtedy więcej możliwości.

A co do dysz których nie polecasz to raczej nie byłbym zainteresowany nawet za te 2000. Wolałbym działające.
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: Jakub »

To może coś od creality?
Przyjeżdża, montujesz kilka minut i dziala albo któraś ztych dwóch srodkowych:
Screenshot_2019-01-23-22-29-35.png
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: Jakub »

Wedlug mnie to tamta za 2k jest naprawde oplacalna bo dostajesz z upgradem do 2.5 i jeszcze jakims innym(jest w opisie).
etet100
Postów w temacie: 22
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: etet100 »

Bardzo fajna ta drukarka ale chyba do bardziej ogólnych zastosowań niż to co ja planuję. Zdecydowanie wolałbym coś mniejszego i wtedy łatwiej będzie mi zrobić obudowę. Zresztą chyba po prostu zabiorę się za obudowę do mojego cetusa.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: virgin71 »

Mam wrażenie, że jeszcze nie wyprodukowano drukarki, która spełni Twoje oczekiwania. Może zbuduj coś swojego od zera. Będziesz miał dużą swobodę tworzenia i elektronikę sobie sam dobierzesz taką, która fajnie śmiga. Prowadź worklog, bo chętnie będziemy śledzić.
etet100
Postów w temacie: 22
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: etet100 »

Na to wychodzi. W tym budżecie nic nie znajdę. Ale są już różne takie chinczyki za 500-600$ więc może wkrótce coś się znajdzie odpowiedniego.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: olo2000pm »

virgin71 pisze:Mam wrażenie, że jeszcze nie wyprodukowano drukarki, która spełni Twoje oczekiwania. Może zbuduj coś swojego od zera. Będziesz miał dużą swobodę tworzenia i elektronikę sobie sam dobierzesz taką, która fajnie śmiga. Prowadź worklog, bo chętnie będziemy śledzić.
Coś w tym jest. Ja mam bardzo wygórowane oczekiwania dlatego nie kupuje drukarek tylko je buduje :mrgreen:
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
etet100
Postów w temacie: 22
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: etet100 »

Zależy czy drukarka jest celem samym w sobie czy jedynie drogą do celu. Dla mnie budowanie drukarki to jak budowanie młotka. Pewnie można lepiej niż w sklepie ale w większości wypadków jednak lepiej narzędzie po prostu kupić. Więc zajmę się po prostu czymś innym i może z czasem coś znajdę lub zwiększę budżet.

W każdym razie dzięki za porady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”