Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: Cosik »

To jak ma być drogą, to ją skróć i zamawiaj wydruki. Bo z tego co piszesz też wygląda że nie chcesz w niej grzebać, więc i tak nie dostaniesz nic z automatycznym wsparciem technicznym. A nic tak nie rozwija i nie daje wiedzy do późniejszego serwisowania urządzenia jak jego zbudowanie własnoręcznie, nawet jeżeli to gotowy zestaw.
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: dragonn »

Albo zwiększ budżet. Drukarki w których nie trzeba grzebać i spełniają Twoje założenia to tak 6-10k
etet100
Postów w temacie: 22
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: etet100 »

Można skrócić jeszcze bardziej i nic nie robić a zaoszczędzony czas spędzić przed telewizorem. Chyba nie do końca o to mi chodziło. Poza tym ja nie szukam żadnej drukarki z supportem (nie takim, który będzie drukował za mnie). Po prostu nie zamierzam kupować coś o czym wiadomo, że na starcie trzeba przez miesiąc poprawiać fabrykę. A własnoręcznie to ja robię już i tak za dużo rzeczy. Drukarkę mogę budować ale to by było kosztem 100 innych projektów rozpoczętych przez ostatnie lata.
etet100
Postów w temacie: 22
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: etet100 »

dragonn pisze:Albo zwiększ budżet. Drukarki w których nie trzeba grzebać i spełniają Twoje założenia to tak 6-10k
Ale z 2 na 6 czy 10 to już konkretnie. Miałem na myśli zwiększenie może do 3 :)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: dragonn »

etet100 pisze:Po prostu nie zamierzam kupować coś o czym wiadomo, że na starcie trzeba przez miesiąc poprawiać fabrykę.
Ludzie kupują Anety i drukują po jednym dni bez poprawiania czegokolwiek :roll:.
To tylko wyłącznie kwestia podejścia, Ty oczekujesz czegoś idealnie skonstruowanego zgodnie z każdą możliwą zasadą, to oczywiście że będziesz siedział i poprawiał. A ktoś inny kupi, posprawdza i jak będzie drukować to nie będzie w tym grzebał, sam wybierasz taką drogę
etet100 pisze:Ale z 2 na 6 czy 10 to już konkretnie. Miałem na myśli zwiększenie może do 3 :)
Oczekujesz czegoś maksymalnie gotowego na nie 8-bitowy procku i Marlnie. Wtedy to zbliżamy się już do rzeczy typu Zortax/Ultimaker.
etet100
Postów w temacie: 22
Posty: 239
Rejestracja: 15 gru 2017, 15:15
x 34

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: etet100 »

Nie wiem szczerze mówiąc co chciałeś powiedzieć. Ale chyba faktycznie mam inne podejście niż ludzie którzy kupują anet a8 żeby po 1 dniu drukować precyzyjne rzeczy z ABS. Ja chyba nie jestem takim optymistą i nie będę skakał do tego bagna.

A oczekiwania mam jakie mam. Nie znam rynku tak dokładnie więc może się rozminąłem z cenami. Widuje różne konstrukcję w już dosyć niskich cenach więc myślałem że się coś nada.
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1196
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: emartinelli »

etet100 pisze:A oczekiwania mam jakie mam. Nie znam rynku tak dokładnie więc może się rozminąłem z cenami. Widuje różne konstrukcję w już dosyć niskich cenach więc myślałem że się coś nada.
Niestety ale konstrukcje w tych cenach tylko wyglądają poprawnie ale jak już sam zauważyłeś wymagają trochę nakładu pracy aby poprawić fabrykę.
Sa dwa wyjścia:
1. Trzymasz się budżetu i kupujesz drukarkę do złożenia i poprawnia.
2. Znacząco zwiększasz budżet (około 3 razy więcej)
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: olo2000pm »

To ja może dodam coś od siebie. Drukarka którą właśnie kończę pochłonęła 3700zł, delta która zbudowałem pochłonęła 2000zł, poprzednia druka zbudowana na profilach spawanych to koszt 2500zł. Myślę, że to daje trochę do myślenia tym bardziej, że buduje je hobbystycznie. Koledzy mają sporo racji, celuj w maszyny trochę droższe jeżeli ma zarabiać. Jeżeli do celów domowych to twój budżet wystarczy.
Tak czy owak przy każdej się narobisz ;)
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: dragonn »

etet100 pisze:Nie znam rynku tak dokładnie więc może się rozminąłem z cenami. Widuje różne konstrukcję w już dosyć niskich cenach więc myślałem że się coś nada.
Podsumuje Ci krótko 99% drukarek w budżecie do 2-3k:
1. 8 bitowy procesor z wgranym Marlinem lub Reptierem, według Ciebie odpada. Czasem się trafi jakiś STM z zamkniętym softem od chińczyków, to z dwojga złego wolę Marlina i AVR, przynajmniej mam szansę coś poprawić jak by był jakiś problem.
2. Brak zamkniętej obudowy, czasem pojawiają się jakieś konstrukcje typu Anycubic 4MAX. Ale jak poszukasz na forum to zobaczysz ile problemów może być przy ruszeniu ich.
I tak, w 2-3k można dostać coś fajnego i bezproblemowego jak np. taka Prusa MK2/MK3 ale jak sam widzisz nawet ona nie spełnia Twoich założeń.
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Precyzyjna drukarka do precyzyjnych elementów mechanicznych

Post autor: Jakub »

A tamta prusa nie ma 32 bitowego procka?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”