Ender 3 vs Alfawise U30?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
luomei
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2019, 16:26

Ender 3 vs Alfawise U30?

Post autor: luomei »

Cześć wszystkim forumowiczom!

W listopadzie zeszłego roku postanowiłem, że nastał czas na zakup drukarki 3D. Zainspirował mnie znajomy po pokazaniu wydruków z Anety. Od tego czasu trochę czytałem, oglądałem recenzji, szukałem informacji na ten temat. I byłem już pewien, że kupię Endera 3, jednak w grudniu dowiedziałem się o istnieniu Alfawise U30 co wprawiło mnie w wielkie zakłopotanie.

Drukarkę chcę kupić, bo myślę, że jest to przyszłość i kiedyś każdy będzie w domu posiadał taki sprzęt, można go wykorzystać na wiele sposobów, a jakość jaką oferują drukarki do 800 zł w zupełności zaspokoi moje potrzeby.

Planuję drukować rzeczy związane z planszówkami (to hobby uzależnia :P ) oraz jakieś przydatne akcesoria dla domu, garażu, bądź samochodu.

Z uwagi na pochlebne opinie wielu ludzi, dużą społeczność wspierającą Endera byłem pewien, że będzie to najlepszy wybór na obecną chwilę, jednak Alfawise U30, który jest chyba stosunkowo młodą drukarką jest wychwalany w opiniach, ponoć zostawia technologicznie Endera mocno z tyłu.

Przeczytałem wątki:
viewtopic.php?f=4&t=3762&start=30

viewtopic.php?f=4&t=3718&view=unread#unread

viewtopic.php?f=4&t=3572

viewtopic.php?f=34&t=3561&start=10

I wciąż nie bardzo jestem w stanie się zdecydować na żaden konkretny model.

Za Enderem przemawia do mnie:
- dużo materiałów w internecie (np. https://www.youtube.com/watch?v=me8Qrwh ... n9&index=4)
- sprawdzona konstrukcja, gdzie łatwiej będzie wyelminować jakieś problemy

Przy Alfawise jedyne czego się obawiam to jeśli pojawi się jakiś problem podczas drukowania nie znajdę rozwiązania nigdzie i drukarka będzie tak sobie stała i stała..

Czy ktoś jest w stanie napisać w czym pod względem technicznym jest lepszy Alfawise?

PS. na pierwszy filament planuję takie coś:
https://filasklep.pl/29-EKOFILAMENT-PLA-175mm

plus

https://filasklep.pl/24-Devil-Design-PETG-175-mm

Czy to dobre wybory?

Pozdrawiam i liczę na pomoc :piwo:
toomas08
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 183
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:37
Drukarka: Monoprice Mini, U30
x 4

Re: Ender 3 vs Alfawise U30?

Post autor: toomas08 »

Ja uczę się druku na Monoprice Mini i też kupiłem chwalony Ekofilament i powiem szczerze, że jest to na razie jedyny filament na którym moja drukarka nie będzie drukowała bo jak już zacznie drukować to po chwili zatyka się dysza. Mam też PLA od F3D i z tym nie mam problemów. Mój ekofilament czeka na razie aż zamówię nową większą drukarkę i pewnie będzie to właśnie U30 :) (drugi mój typ to Anycubic i3 Max ale budżet trzeba większy). Wydaje mi się, że albo z moją drukarką jest coś nie tak albo moja wiedza na razie jest za mała.
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Ender 3 vs Alfawise U30?

Post autor: Cosik »

luomei pisze: - sprawdzona konstrukcja, gdzie łatwiej będzie wyelminować jakieś problemy
Tu bym się kłócił, jest kilka wątków pokazujących że nie jest to takie "łatwe" :D
luomei pisze: Przy Alfawise jedyne czego się obawiam to jeśli pojawi się jakiś problem podczas drukowania nie znajdę rozwiązania nigdzie i drukarka będzie tak sobie stała i stała..
Konstrukcje są w większości na jedno kopyto, a problemy się powielają. Nie bałbym się tego i brałbym teraz w ciemno U30. Tak dal porównania jestem jednym z paru użytkowników A6 na tym forum i jakoś dałem radę i śmiga pięknie :D

Co do filamentów to dobre wybory.
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 vs Alfawise U30?

Post autor: FlameRunner »

Witaj na forum!
luomei pisze:Drukarkę chcę kupić, bo myślę, że jest to przyszłość i kiedyś każdy będzie w domu posiadał taki sprzęt, można go wykorzystać na wiele sposobów, a jakość jaką oferują drukarki do 800 zł w zupełności zaspokoi moje potrzeby.
"FFF w każdym domu"? Ale to już grali... ;)
luomei pisze:Planuję drukować rzeczy związane z planszówkami (to hobby uzależnia :P )
A może jednak żywicówkę? Anycubic PHOTON nie jest jakiś strasznie drogi, a nawet jakoś działa. Praca z żywicą jest co prawda upierdliwa, ale do małych, ładnych rzeczy to jest zupełnie inna liga niż FFF.
luomei pisze:Alfawise U30, który jest chyba stosunkowo młodą drukarką jest wychwalany w opiniach, ponoć zostawia technologicznie Endera mocno z tyłu.
U30 to faktycznie nowa drukarka, która jest dopiero na etapie zdobywania popularności. Ender-3 ten etap ma już za sobą, Ender-3 jest teraz na etapie "jest popularny, bo jest popularny".
U30 jest ciekawa, bo faktycznie pod pewnymi względami wydaje się być lepsza od Endera, a jednocześnie potrafią sprzedawać ją w nawet niższej cenie.
luomei pisze:Za Enderem przemawia do mnie:
- dużo materiałów w internecie (np. https://www.youtube.com/watch?v=me8Qrwh ... n9&index=4)
- sprawdzona konstrukcja, gdzie łatwiej będzie wyelminować jakieś problemy

Przy Alfawise jedyne czego się obawiam to jeśli pojawi się jakiś problem podczas drukowania nie znajdę rozwiązania nigdzie i drukarka będzie tak sobie stała i stała..
Wydajemisie, że U30 jest na tyle podobna do E3, by móc przy jej składaniu korzystać z informacji przedstawionych w tym filmiku.
Wydajemisie, że U30 jest na tyle podobna do E3, by dużą część problemów z drukarką samą w sobie móc rozwiązać posiłkując się informacjami dotyczącymi E3.

Nie widzę możliwości, by coś się tam zepsuło tak, żeby się nie udało naprawić z pomocą forum, zwłaszcza że już kilku forumowiczów ma tę drukarkę.
Zresztą wiele z problemów, które możesz napotkać, i tak dotyczy druku FFF jako takiego i nie będzie miało większego znaczenia, jaką dokładnie masz drukarkę.
luomei pisze:Czy ktoś jest w stanie napisać w czym pod względem technicznym jest lepszy Alfawise?
Słabo się orientuję, bo nie mam tej drukarki i nie interesowałem się za bardzo, ale:
- elektronika z procesorem 32 bit
- głowica bez rurki teflonowej wchodzącej do bloku grzejnego
luomei pisze:PS. na pierwszy filament planuję takie coś:
https://filasklep.pl/29-EKOFILAMENT-PLA-175mm

plus

https://filasklep.pl/24-Devil-Design-PETG-175-mm

Czy to dobre wybory?
Tak. ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 vs Alfawise U30?

Post autor: FlameRunner »

toomas08 pisze:Ja uczę się druku na Monoprice Mini i też kupiłem chwalony Ekofilament i powiem szczerze, że jest to na razie jedyny filament na którym moja drukarka nie będzie drukowała bo jak już zacznie drukować to po chwili zatyka się dysza. Mam też PLA od F3D i z tym nie mam problemów. Mój ekofilament czeka na razie aż zamówię nową większą drukarkę i pewnie będzie to właśnie U30 :) (drugi mój typ to Anycubic i3 Max ale budżet trzeba większy). Wydaje mi się, że albo z moją drukarką jest coś nie tak albo moja wiedza na razie jest za mała.
Skoro uważasz, że problem jest z drukarką lub operatorem, po co ten post...?
toomas08
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 183
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:37
Drukarka: Monoprice Mini, U30
x 4

Re: Ender 3 vs Alfawise U30?

Post autor: toomas08 »

FlameRunner pisze: Skoro uważasz, że problem jest z drukarką lub operatorem, po co ten post...?
Przepraszam, myślałem, że na forum można pisać o takich rzeczach...Jak uważasz, że nie to proszę usuń jako Admin ten post bo ja nie mogę. Na przyszłość będę bardziej uważał co piszę.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Ender 3 vs Alfawise U30?

Post autor: FlameRunner »

Nie będę nic usuwał - bo można. :P
Nie stosujemy tu cenzury tylko dlatego, że ktoś się niepochlebnie wyraził o jakimś produkcie.

Regularnie pojawiają się tematy świeżo upieczonych drukarzy, że "X nie działa", w których autor nie jest zainteresowany ustaleniem przyczyny problemu i jego rozwiązaniem. Niby po przeanalizowaniu sytuacji wygląda, że to niekoniecznie "X" jest problemem, a jednak niesmak pozostaje.

W Twoim poście padły zwroty "nie drukuje" i "zatyka się dysza" tuż obok jakiejś marki i chciałbym wyjaśnić sprawę.
Zwróć uwagę, że dokładnie to samo robię w wątku dotyczącym zupełnie innej marki: viewtopic.php?f=67&t=3789

Druga sprawa, że post "ten filament się nie drukuje, ale w sumie nie wiem dlaczego, pewnie z winy drukarki" jest kompletnie niepomocny. A ja tu mam jakieś tam ambicje, żeby to forum było rozpoznawalne z merytorycznych, rzetelnych wypowiedzi i tym odróżniało się od, na przykład, drukarkowych grup na fb. ;)
To, co ja sprzedaję i co jest w moim interesie, a co nie jest - w tym momencie ma drugorzędne znaczenie.
McKee
luomei
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 03 lut 2019, 16:26

Re: Ender 3 vs Alfawise U30?

Post autor: luomei »

FlameRunner pisze:A może jednak żywicówkę? Anycubic PHOTON nie jest jakiś strasznie drogi, a nawet jakoś działa. Praca z żywicą jest co prawda upierdliwa, ale do małych, ładnych rzeczy to jest zupełnie inna liga niż FFF.
Brałem przez chwilę pod uwagę taki typ drukarki, jednak wg informacji jakie znalazłem druk jest dużo bardziej ''brudny'' - zabawa z żywicą itp. W dodatku koszta samego wydruku są kilkukrotnie wyższe niż FDM, a ponadto zazwyczaj żywicówki mają sporo mniejsze pole robocze.


Jakość druku z FDM będzie mnie zadowalać, a daje mi możliwość by drukować także rzeczy użyteczności ogólnej.

Aktualizując informacje to zakupiłem już drukarkę Ender 3, czekam na przesyłkę, powinna być na dniach.
O wyborze zdecydowała dostępność z PL magazynu na aliexpress- czekałem już wystarczająco długo z zakupem 8-)

Pozdrowienia dla wszystkich!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”