Drukarka do 1000 zł - ABS - Anet E12 vs AKLP vs U30

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 3
Posty: 404
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: Drukarka do 1000 zł - ABS - Anet E12 vs AKLP vs U30

Post autor: carving85 »

No to jak chcesz drukarkę to nadal jest kilka opcji.

Coś do 1000zł co nie da ci pewności że zdążysz z terminem obrony ale będzie wystarczającą drukarką na potem.
Coś sporo droższego co da pozwoli ci zdążyć z terminami no ale budżet będziesz musiał sporo przekroczyć.
No i zlecenie druku które przy ograniczonym budżecie i tak może cię pozbawić drukarki na potem.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
cuando123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 26
Rejestracja: 08 mar 2019, 10:00
Lokalizacja: Malbork
Drukarka: i3 Mega
x 1

Re: Drukarka do 1000 zł - ABS - Anet E12 vs AKLP vs U30

Post autor: cuando123 »

carving85
Dokładnie tak, toteż pozostanę przy pierwszej opcji, w szkole mamy jedną drukarkę 20x20x20cm więc pracę w ewentualności będzie można podzielić po równo lub też nie.

Może teraz inaczej sformułuję pytanie:

Anet E12 vs AKLP vs U30 - która z nich wymaga najmniej przeróbek żeby osiągnąć zadowalające wyniki, interesuje mnie też, która z nich będzie w stanie najszybciej drukować. Może wszystko to ta sama, niska półka lecz konstrukcje się od siebie różnią, przykładowo w AKLP stół jest stabilny, w Anet się porusza czy ma to znaczenie (czy też nie). Zauważyłem że czasem druk się potrafi odkleić i całość idzie na marne co jest zależne od powierzchni stołu.
Drukarkę chcę mieć w dalekiej przyszłości dla siebie, lubię czasem coś majsterkować i stawiam sobie ogólnie ambitne cele. Ten model, który mam zamiar wydrukować jest do skrzydła paralotni własnej konstrukcji, także myślę że dam sobie radę z uruchomieniem takiego wynalazku, zawsze mam super forum, które jak już zdążyłem zauważyć pomaga w wielu problemach userom.
Dzięki za odpowiedzi i proszę o rozwinięcie tematu.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Drukarka do 1000 zł - ABS - Anet E12 vs AKLP vs U30

Post autor: dziobu »

Dobra, jak Ty tak to ja też.
W skrócie:
  • Anycubic Kossel Linear Plus - mam. Z zasady działania trzeba ją bardzo dobrze skalibrować żeby drukowała proste powierzchnie. Moja lekko je krzywi. Szczerze? Olej.
  • Alfawise U30 - małe pole robocze, ruchomy stół i zamknięty firmware. Ma ARMa (uC 32-bitowy) ale realny zysk z tego jest niewielki. Olej.
  • Anet E12 - jw ale większe pole robocze (ponoć Ci potrzebne) i dostępny kod źródłowy (AVR; akurat tu wystarcza). Będzie w czym pogrzebać.
Wystarczy?

Oczywiście zaraz ktoś napisze że U30 jest lepsze. I wcale się nie będę kłócił ;)
cuando123
cuando123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 26
Rejestracja: 08 mar 2019, 10:00
Lokalizacja: Malbork
Drukarka: i3 Mega
x 1

Re: Drukarka do 1000 zł - ABS - Anet E12 vs AKLP vs U30

Post autor: cuando123 »

A jak byś opisał jeszcze Creality Cr-10 gdyby dorzucić do tego porównania?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Drukarka do 1000 zł - ABS - Anet E12 vs AKLP vs U30

Post autor: dziobu »

CR10S - wersja z "S" ma dwie śruby w Z i jest to warte dopłacenia. Poza tym - chciałem ją kiedyś kupić; w sumie nie różni się za wiele od wspomnianej Anety (ja natomiast kupiłem Flsuna i3; cieżko w to uwierzyć, ale to jeszcze półka niżej :D).

Oidw do każdego CR10 jest już jakieś firmware (Marlin jak dobrze pamiętam) także i to da się odpalić. Ewentualnie wymaga to zakupu programatora (<20zł). Widzę teraz że do najnowszej (CR10S Pro) w ogóle firmware dali na stronie. Technicznie są chyba nawet lepsze od powyższych.
cuando123
cuando123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 26
Rejestracja: 08 mar 2019, 10:00
Lokalizacja: Malbork
Drukarka: i3 Mega
x 1

Re: Drukarka do 1000 zł - ABS - Anet E12 vs AKLP vs U30

Post autor: cuando123 »

Dzięki wielkie takiej odpowiedzi potrzebowałem, póki co wybór pozostanie między Anet a Creality (zależy czy gearbest ma gdzieś w eu magazynach). Jeszcze się zastanowię, jak coś będę pytał.
Pozdrowienia :)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka do 1000 zł - ABS - Anet E12 vs AKLP vs U30

Post autor: FlameRunner »

cuando123 pisze:Jeszcze się zastanowię, jak coś będę pytał.
A tak swoją drogą skąd jesteś?
W Olsztynie mógłbym Ci pokazać AKLP, Ender-3 i czym się różnią od drukarek droższych.
cuando123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 26
Rejestracja: 08 mar 2019, 10:00
Lokalizacja: Malbork
Drukarka: i3 Mega
x 1

Re: Drukarka do 1000 zł - ABS - Anet E12 vs AKLP vs U30

Post autor: cuando123 »

Ogólnie to z Malborka ale dziś jestem w Olsztynie także mogę podejść i zobaczyć jeśli nie masz nic przeciwko. Na pw. wyślę Ci mój numer telefonu.
cuando123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 26
Rejestracja: 08 mar 2019, 10:00
Lokalizacja: Malbork
Drukarka: i3 Mega
x 1

Re: Drukarka do 1000 zł - PLA/PETG - Anet E12 vs AKLP vs U30

Post autor: cuando123 »

Witam, odświeżę temat gdyż mam 2 pytanka:

Pierwsze jest takie, że zrobiłem sobie wstępne przeliczenia na PLA w Curze dla drukarki Anycubic i3 Mega o grubości warstwy 0,3mm i wypełnieniu 50% - wszystkie elementy tego projektu (powiedzmy wstępnie).
Okazało się, że pole robocze 30x30x30cm wcale mi (prawdopodobnie) nie będzie potrzebne, gdyż sprawdziłem i wszystko weszło do tej właśnie drukarki oprócz jednego elementu:
Screenshot_3.jpg
Mieści się tylko w taki sposób.
Dałoby się to tak wydrukować (ułożenie), tylko że z podporami (po lewej)? Chodzi o to, że to na styk wpasowuje się w wymiary tej drukarki, co trochę mnie zastanawia.

Drugim pytaniem jest czy wartości wyliczone przy tych parametrach czyli: łączny czas wydruku ok: 174h (ponad 7 dni non stop) i ok. 1150m filamentu PLA (ok. 3,5kg jeśli się nie mylę?), czy te wartości są w miarę prawdziwe?
Proszę o sugestie.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka do 1000 zł - ABS - Anet E12 vs AKLP vs U30

Post autor: FlameRunner »

Dałoby się, ale nie wyjdzie to dobrze.
Jeśli już byś miał drukarkę i musiał spróbować - to okej. Ale kupować drukarkę z założeniem, że będziesz to w takiej pozycji drukował - IMO bez sensu.

Tak mocno na oko, powiedziałbym że to raczej:
- jedna doba druku
- 115,0 m filamentu 1,75 mm, nie 1150 m.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”