Mój misterny plan

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Bobbik1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 199
Rejestracja: 07 mar 2019, 20:05
Drukarka: P3 Steel
x 73

Mój misterny plan

Post autor: Bobbik1 »

Nie chciałem zakładać kolejnego "co kupuć" na forum, ale sam nie mogę dojść do konsensusu.
Temat jest taki: drukarka a) do zabawy b) do ogarnięcia tematu c) do drukowania rzeczy pomocnych w pracy d) do różnych DIY itp. Wielkość stołu nie jest najistotniejsza, konieczność udoskonalenia jest dla mnie raczej atutem niż wadą. :P
Z drukiem 3D nie miałem do czynienia, ale dawno temu z CNC odrobinę tak ,z modelowaniem 3D też odrobinę. Zbudowałem zylion różnych rzeczy i urządzeń, od sterowania DCC makietą kolejową poprzez wzmacniacze audio do betoniarki . Jeszcze więcej rzeczy przerobiłem i udoskonaliłem. Budżet mam niewielki, do 1000 zł. Przeczytałem wszystko co było do przeczytania i wyszło mi że Aneta A8+ tatara (nienawidzę tam z pleksi, mam taką do BDM) Ultrawise U30 albo Aneta E12. U30 jakby mniej podatny na modowanie, więc wychodzi że E12. Ale jakby kupić A8, ogarnąć co i jak, i za jakiś czas, jeśli będzie taka chęć i potrzeba, zrobić z niej coreXY ? Co myślicie o takim planie, ma to sens? A8 nie zniechęci mnie jakością druku?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Mój misterny plan

Post autor: dziobu »

Kupisz badziew o wartości Twojego budżetu a potem dołożysz 50% żeby to w ogóle ruszyło.
Może zacznij z drugiej strony - od czegoś co działa? Np:
https://reprapy.pl/viewtopic.php?p=70329#p70329

Spokojnie ogarniesz temat, projektowanie, wszystko związane z przejściem projekt->detal w ręku (slicer) - jest tego trochę. A jak będziesz chciał pogrzebać to, potem, przy kolejnej jakiejś większej promocji, kupisz sobie zdechłą Anetę i będziesz miał się nad czym pastwić.
Plusem takiego układu jest posiadanie zawsze jednej działającej drukarki - modowanie sprzętu który sam sobie drukuje części jest upierdliwe.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2019, 19:00 przez dziobu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Mój misterny plan

Post autor: virgin71 »

Muszę się udzielić co do modów u30. Modujesz dokładnie tak samo jak wszystko inne. Ograniczenie płytki jest nieistotne, dlatego, że połowa modów obejmuje właśnie wymianę tej części.
Szukaj czegoś co drukuje, a nie co na starcie trzeba ulepszać na milion sposobów, niczym pierwsze A8.
dziobu
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Mój misterny plan

Post autor: FlameRunner »

Bobbik1 pisze:Ale jakby kupić A8, ogarnąć co i jak, i za jakiś czas, jeśli będzie taka chęć i potrzeba, zrobić z niej coreXY ?
Ale jak? Poprzez wyrzucenie A8, kupienie nowych części i zbudowanie CoreXY?
(Wbrew pozorom, poważnie pytam.)
Awatar użytkownika
Jackoboo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 12 kwie 2018, 09:31
Lokalizacja: Rzeszów
Drukarka: Anet A8 AM8
x 22

Re: Mój misterny plan

Post autor: Jackoboo »

dziobu pisze:Kupisz badziew o wartości Twojego budżetu a potem dołożysz 50% żeby to w ogóle ruszyło.
Nie zgodzę się:
https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=9&t= ... it=anet+a6

Fakt wymaga paru(nastu) '' Usprawnień '' ale to wszystko zależy czego oczekujesz od drukarki.
Jeżeli tak jak ja masz trochę cierpliwości i dużo melisy (lub dużo cierpliwości, wtedy melisa nie potrzebna)
i bardziej lubisz grzebać przy drukarce niż drukować a najwięcej frajdy sprawia ci montowanie dopiero co wydrukowanych
części i satysfakcja, że to już zostało zrobione (uffff :D ) ...to śmiało mogę polecić A8.
Oczywiście będziesz musiał trochę dołożyć. Ja na dzień dzisiejszy szacuję,
że łączna suma jaką na nią wydałem to yyyy..... no ten... ~1800zł wraz z zakupem.
Ale nie odczuwa się tego bardzo po kieszeni bo zazwyczaj są to części po paręnaście złotych na miesiąc.
Muszę jednak przyznać, że zakup a8 DZISIAJ nie jest do końca opłacalny. Rynek poszedł do przodu i można znaleźć konstrukcję trochę droższe
ale oferujące znacznie więcej '' w standardzie''.
Dlaczego wczoraj to działało a dzisiaj nie :unknown:
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Mój misterny plan

Post autor: FlameRunner »

A8 ma sens jak ktoś chce wydać jak najmniej pieniędzy, kosztem wszystkiego innego. Udoskonalanie A8 - jeśli ktoś chce faktycznie zrobić z niej coś lepszego, a nie tylko doraźnie upudrować trupa - może się skończyć wymianą wszystkich części.
Do wyżycia się w zakresie budowa-grzebanie-udoskonalanie, zdecydowanie bardziej polecam samoróbkę.
Olson
Awatar użytkownika
Bobbik1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 199
Rejestracja: 07 mar 2019, 20:05
Drukarka: P3 Steel
x 73

Re: Mój misterny plan

Post autor: Bobbik1 »

P3STEEL XL Titan direct E3D V6
3D printing is the Dark Souls of nerd hobbies.
Awatar użytkownika
Bobbik1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 199
Rejestracja: 07 mar 2019, 20:05
Drukarka: P3 Steel
x 73

Re: Mój misterny plan

Post autor: Bobbik1 »

Ten projekt nie zakłada wyrzucenia A8 :P
P3STEEL XL Titan direct E3D V6
3D printing is the Dark Souls of nerd hobbies.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Mój misterny plan

Post autor: dragonn »

No nie, jakieś 10% części zostaje ponownie wykorzystanych.
Kompletnie bez sensu, to już lepiej zbudować sobie Hypercube Evo od zera i zrobić to na jakiś sensownych częściach.
FlameRunner
Awatar użytkownika
Bobbik1
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 199
Rejestracja: 07 mar 2019, 20:05
Drukarka: P3 Steel
x 73

Re: Mój misterny plan

Post autor: Bobbik1 »

Nie, no spoko, ja się nie upieram przy A8, to w końcu Wy się znacie, a ja próbuję się czegoś dowiedzieć .
P3STEEL XL Titan direct E3D V6
3D printing is the Dark Souls of nerd hobbies.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”