Wymiana drukarki - ale na co?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
macRush
Postów w temacie: 4
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2019, 10:23
x 6

Re: Wymiana drukarki - ale na co?

Post autor: macRush »

FlameRunner pisze:@toomas08:

Czy utknąłeś z U30 na jakimś problemie, którego nie jesteś w stanie rozwiązać?
Ja utknąłem, w sumie na 2,
1. Potrzebuje rozwiązania żeby szpula z filamentem łatwiej się kręciła, zauważyłem że stawia za duży opór, mimo zastosowania kilku rozwiązań z prowadzeniem filamentu. Widziałem już jedno rozwiązanie na sieci, ale musze je wydrukować i przetestować. Może ktoś ma coś już sprawdzonego ?

2. Zauważyłem, że stół nie jest stabilny. Nie chodzi mi o naciąg paska, tu uważam że jest ok, ale stół trzyma się od spodu na 4 śrubach (+ sprężynki ), żeby go dobrze wypoziomować. Wczoraj zauważyłem, że potrafi się przesunąć, tzn dwie przednie śruby nie były już prostopadle tylko lekko pod kątem. To spowodowało, moim zdaniem, lekkie przesunięcie w wydruku. Zdjęcia załączę wieczorem, i chyba rozpocznę nowy watek.

Ogólnie, jest to moja pierwsza drukarka 3D, i jest bardzo zadowolony, po wyregulowaniu rolek i wypoziomowaniu stołu wydruki z dołączonej kary są perfekcyjne. Po skonfigurowaniu CURY, własne wydruki też wychodzą bardzo dobrze jak na taki sprzęt, tak mi się przynajmniej wydaje. Tak jak wspomniałem wcześniej zdjęcia wydruków dodam wieczorem.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Wymiana drukarki - ale na co?

Post autor: dragonn »

macRush pisze:
FlameRunner pisze:@toomas08:

Czy utknąłeś z U30 na jakimś problemie, którego nie jesteś w stanie rozwiązać?
Ja utknąłem, w sumie na 2,
1. Potrzebuje rozwiązania żeby szpula z filamentem łatwiej się kręciła, zauważyłem że stawia za duży opór, mimo zastosowania kilku rozwiązań z prowadzeniem filamentu. Widziałem już jedno rozwiązanie na sieci, ale musze je wydrukować i przetestować. Może ktoś ma coś już sprawdzonego ?
Rolka musi stawiać trochę oporu bo inaczej przy może się poplątać bo nie jest idealnie wyważona i może w pewnym momencie przeważyć.
Używam już masę czasu bardzo prostego mocowania rolki bez żadnych łożysk i innych kosmicznych wynalazków i to działa.
macRush
Postów w temacie: 4
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2019, 10:23
x 6

Re: Wymiana drukarki - ale na co?

Post autor: macRush »

dragonn pisze:
macRush pisze:
FlameRunner pisze:@toomas08:

Czy utknąłeś z U30 na jakimś problemie, którego nie jesteś w stanie rozwiązać?
Ja utknąłem, w sumie na 2,
1. Potrzebuje rozwiązania żeby szpula z filamentem łatwiej się kręciła, zauważyłem że stawia za duży opór, mimo zastosowania kilku rozwiązań z prowadzeniem filamentu. Widziałem już jedno rozwiązanie na sieci, ale musze je wydrukować i przetestować. Może ktoś ma coś już sprawdzonego ?
Rolka musi stawiać trochę oporu bo inaczej przy może się poplątać bo nie jest idealnie wyważona i może w pewnym momencie przeważyć.
Używam już masę czasu bardzo prostego mocowania rolki bez żadnych łożysk i innych kosmicznych wynalazków i to działa.
Zgadzam się, lekki opór powinna stawiać, ale może wyosiowanie jej pomoże, mam wrażenie że "siła" z jaką był ciągnięty filament ze szpuli, może mieć też wpływ na jakość wydruku
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Wymiana drukarki - ale na co?

Post autor: dragonn »

macRush pisze:
Zgadzam się, lekki opór powinna stawiać, ale może wyosiowanie jej pomoże, mam wrażenie że "siła" z jaką był ciągnięty filament ze szpuli, może mieć też wpływ na jakość wydruku
Przy dobrym, mocnym ekstuderze praktycznie nie ma dopóki dosłownie szpula się nie blokuje.
toomas08
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 183
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:37
Drukarka: Monoprice Mini, U30
x 4

Re: Wymiana drukarki - ale na co?

Post autor: toomas08 »

Ja zauważyłem, że ekstruder czasami przeskakuje ale pewnie tak samo jest w enderze czy innych budżetowych drukarkach (pewnie kwestia regulacji). Przestawiania się płyty nie zauważyłem na razie. Może sprężynki są za miękkie?
Puziu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Alfawise U30
x 1

Re: Wymiana drukarki - ale na co?

Post autor: Puziu »

toomas08 pisze:Ja zauważyłem, że ekstruder czasami przeskakuje ale pewnie tak samo jest w enderze czy innych budżetowych drukarkach (pewnie kwestia regulacji). Przestawiania się płyty nie zauważyłem na razie. Może sprężynki są za miękkie?
A nie przeskakuje Ci czasem tylko na pierwszej warstwie? Jeśli tak to masz za wysoko wypoziomowany stół, ja miałem tak samo, dałem trochę więcej szczeliny i jest teraz ok, przy kolejnych warstwach nigdy nie słyszałem żeby coś przeskakiwało.
Co do rolki z filamentem, wydrukowałem sobie takie https://www.thingiverse.com/thing:3417807 ustrojstwo i filament lepiej idzie do ekstrudera. Wczoraj znalazłem fajny czyścik filamentu, jest już wydrukowany, muszę przetestować jak pójdzie przez to filament.
macRush
Postów w temacie: 4
Posty: 45
Rejestracja: 04 mar 2019, 10:23
x 6

Re: Wymiana drukarki - ale na co?

Post autor: macRush »

Puziu pisze:
toomas08 pisze:Ja zauważyłem, że ekstruder czasami przeskakuje ale pewnie tak samo jest w enderze czy innych budżetowych drukarkach (pewnie kwestia regulacji). Przestawiania się płyty nie zauważyłem na razie. Może sprężynki są za miękkie?
A nie przeskakuje Ci czasem tylko na pierwszej warstwie? Jeśli tak to masz za wysoko wypoziomowany stół, ja miałem tak samo, dałem trochę więcej szczeliny i jest teraz ok, przy kolejnych warstwach nigdy nie słyszałem żeby coś przeskakiwało.
Co do rolki z filamentem, wydrukowałem sobie takie https://www.thingiverse.com/thing:3417807 ustrojstwo i filament lepiej idzie do ekstrudera. Wczoraj znalazłem fajny czyścik filamentu, jest już wydrukowany, muszę przetestować jak pójdzie przez to filament.
Ja myślałem o czymś takiem https://www.thingiverse.com/thing:3477297

nie, stół jest wypoziomowany dobrze, zresztą przed każdym wydrukiem sprawdzam, bo zauważyłem, że po odrywaniu wydruku czasem zmienia poziom. Chyba będę zdejmował tą nakładkę i dopiero szarpał się wydrukiem.

Wieczorem wrzucę zdjęcia, to pokaże dokładnie o co chodzi
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Wymiana drukarki - ale na co?

Post autor: virgin71 »

1. Używam stojaka z łożyskami i jestem zadowolony. Na U30 używam tego co jest i nie widzę problemu.
2. Jeszcze raz sprawdź regulację rolek. Najprawdopodobniej trzeba jeszcze trochę dokręcić. Nie za bardzo.
Puziu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 28 gru 2018, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Alfawise U30
x 1

Re: Wymiana drukarki - ale na co?

Post autor: Puziu »

macRush pisze: Chyba będę zdejmował tą nakładkę i dopiero szarpał się wydrukiem
Odpuść sobie oryginalną podkładkę, kup lustro/szkło 4mm i ciesz się drukowaniem ;)
Co do uchwytu na szpulę, nie widzę potrzeby drukowania takiego wielkiego ustrojstwa, w zupełności wystarcza ten oryginalny.
toomas08
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 183
Rejestracja: 21 sty 2019, 16:37
Drukarka: Monoprice Mini, U30
x 4

Re: Wymiana drukarki - ale na co?

Post autor: toomas08 »

Puziu pisze:
toomas08 pisze:Ja zauważyłem, że ekstruder czasami przeskakuje ale pewnie tak samo jest w enderze czy innych budżetowych drukarkach (pewnie kwestia regulacji). Przestawiania się płyty nie zauważyłem na razie. Może sprężynki są za miękkie?
A nie przeskakuje Ci czasem tylko na pierwszej warstwie? Jeśli tak to masz za wysoko wypoziomowany stół, ja miałem tak samo, dałem trochę więcej szczeliny i jest teraz ok, przy kolejnych warstwach nigdy nie słyszałem żeby coś przeskakiwało.
Co do rolki z filamentem, wydrukowałem sobie takie https://www.thingiverse.com/thing:3417807 ustrojstwo i filament lepiej idzie do ekstrudera. Wczoraj znalazłem fajny czyścik filamentu, jest już wydrukowany, muszę przetestować jak pójdzie przez to filament.
No właśnie czasami skacze nie tylko na pierwszej. Ale na razie się tym nie stresuję i staram się na spokojnie dojść co może być powodem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”