Pierwsza drukarka 3d

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Elinin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2019, 11:19

Pierwsza drukarka 3d

Post autor: Elinin »

Cześć w świecie druku 3d jestem totalnie świeży. Szukam drukarki do domu, która drukowałaby w ABS i PLA. Zainteresowała mnie szczególnie drukarka Up Mini 2 ze względu na prostotę w przygotowaniu do pracy i cenie która stanowi górną granicę moich możliwości finansowych. To dobry wybór na początek? trochę martwi mnie mała powierzchnia drukująca mam w planach zrobić głośnik przenośni w kształcie tuby i obszar roboczy 12x12x12 może być nieco za mały. Możecie polecić coś w cenie do 3 tys zł z nieco większym obszarem pracy? |Dodatkowo chciałem zapytać czy drukarki 3d posiadając oś w stylu chipa jaki filament jest włożony? żebym nie musiał potem kupować filamentów w zaporowej cenie jak w przypadku zwykłych drukarek atramentowych. Żeby nie zaśmiecać forum zadam jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda sprawa z programami do modelingu? w czym warto robić uczyć się podstaw, żeby było przydatne w przyszłości ew w pracy. Zależy mi żeby był to program darmowy (chodzi o naukę).
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pierwsza drukarka 3d

Post autor: dragonn »

A może Prusa i3 MK2/MK3? Bardzo popularna drukarka, tak że nawet jak natkniesz się na jakieś problemy to łatwo je rozwiązać. Co prawda nie drukuje out-of-box z ABS, ale wystarczy zrobić jakaś zabudowę i się leci.
Do tego większe poler robocze.
Elinin pisze:Dodatkowo chciałem zapytać czy drukarki 3d posiadając oś w stylu chipa jaki filament jest włożony
Niektóre mają, ale raczej aktualnie jest to rzadkość. Wiem że modele XYZprinting mają, Prusa na pewno nie ma, czy UP mini ma to nie wiem.
Elinin
Elinin
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2019, 11:19

Re: Pierwsza drukarka 3d

Post autor: Elinin »

Dziękuję za szybką odpowiedź:) poczytam posprawdzam i zdecyduje czy prusa czy będę szukał czegoś innego ale pewnie na tą się zdecyduję:) Jeszcze jeśli mogę prosić o coś sensownego do 2000 tak dla porównania:)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pierwsza drukarka 3d

Post autor: McKee »

Elinin pisze:Jeszcze jeśli mogę prosić o coś sensownego do 2000 tak dla porównania:)
Patrząc na Twoje wymagania i doświadczenie to nie ma nic sensownego do porównania. Starsza Prusa ewentualnie (leżaki sklepowe ;)). Albo jakieś używane reprapy robione i wystawiane czasem na forum (ale aktualnie nie ma ciekawych ofert).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”