Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
tecto
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 20
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:51

Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Post autor: tecto »

Potrzebuję drukarki 3D do niewielkich wydruków. Kolega zaproponował mi zakup używanej da Vinci 1.0A za 1000 zł:
http://centrumdruku3d.pl/da-vinci-1-0/

W podobnej cenie jest jednak dostępna nowa Creality Ender 3 taka jak tutaj:
https://botland.com.pl/pl/drukarki-3d/1 ... der-3.html

Widzę, że obie drukują zarówno z PLA i ABS. Da Vinci jest zamknięta, Ender portalowa.
Wydaje mi się, że zamknięta lepsza? Mylę się?
Da Vinci ma autokalibrację, Ender z tego co mi się wydaje nie ma...

Lepsza używana czy nówka?

Którą byście wybrali i dlaczego? A może w tym zakresie cenowym rozejrzeć się za czymś innym?
bialy_worek

Re: Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Post autor: bialy_worek »

Kolega chce Ci sprzedać tą da Vinci ? a powiedział Ci, że ona drukuje z filamentu na chipa producenta ( t.j. przykładowo laserowe drukarki 2d ) niby nic ale z 2x drozszy taki filament jest, więc weź to pod uwagę.

Kolega z forum sprzedaje bardzo tanio sprawdzoną drukarkę : viewtopic.php?p=72239#p72239
Zostanie CI parę stów na filament - tym razem dowolny a nie zacipowany ;) .
tecto
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 20
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:51

Re: Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Post autor: tecto »

bialy_worek pisze:Kolega chce Ci sprzedać tą da Vinci ? a powiedział Ci, że ona drukuje z filamentu na chipa producenta ( t.j. przykładowo laserowe drukarki 2d ) niby nic ale z 2x drozszy taki filament jest, więc weź to pod uwagę.
(...)
Tak wiem o tym. Wiem też że można to obejść.
To jest kwestia drugorzędna w tej chwili.

A nie uwzględniając ceny filamentu czy ta Da Vinci nie jest jednak lepsza?
Zależy mi na w miarę dobrej jakości wydruków.
bialy_worek

Re: Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Post autor: bialy_worek »

Ta Da Vinci na pewno będzie miała w sobie solidniejsze i droższe elementy - ogólnie jakość wykonania najprawdopodobniej będzie lepsza,
Drukarka jest przystosowana do drukowania z ABSu widać to szczególnie po zamkniętej komorze,
Ale generalnie jest Closed-sourced więc jakieś większe problemy i już nie będzie wiadomo co zrobić - chyba że jest dobrze rozwinięty techsupport albo znajdziesz stronę ( wątki na forum ) gdzie ludzie rozkręcają ta drukarkę ale wątpie bo raczej nie jest tak popularna jak np Ender ...

... Ender jest sprawdzony w boju i raczej wiadomo czego się po nim spodziewać i nie będzie problemu z jego serwisowaniem i częściami wymiennymi
Drukowanie z ABSu wymagać będzie dużego wysiłku i zdecydowanie drukarka jest bardziej przystosowana do PLA / PETG

Rozważałem podobny zakup jakieś ponad rok temu i dylemat ostatecznie sprowadzał się do :
Jak miałbym drukować głównie z ABS i nie chce robić modyfikacji (liczę że będzie działać bez grzebania ) - to Da Vinci

Jak PLA i nastawiam się na to że trzeba będzie się dużo grzebać / zmieniać - to Ender

Jeżeli nie dopuszczasz trzeciej opcji - np dołożenie i kupienie czegoś innego lub kupienie drukarki od kogoś z forum albo jakiejś innej fajnej używki jak znajdziesz - to wziąłbym Da Vinci i całkowicie ją przerobił - fajna sztywna konstrukcja zabudowana może być dobrą bazą do zmian - no chyba że będzie cały czas dobrze drukować ;)
tecto
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 20
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:51

Re: Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Post autor: tecto »

Kurczę po tym co piszesz, to bardziej jednak ten Ender do mnie przemawia bo jednak trochę się obawiam że jak coś się stanie to Da Vinci będzie ciężko albo drogo serwisować.
Co do materiału pewnie znając życie w rezultacie będę drukował z obu na początku żeby zobaczyć różnice i zdecydować który mi bardziej podpasuje.

A dlaczego piszesz, że drukowanie z ABSu na Enderze będzie wymagało dużo wysiłku? Specyfikacja mówi, że ona drukuje z ABS więc o co chodzi?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Post autor: FlameRunner »

Jeśli chodzi o druk ABS, da Vinci jest całkowicie zabudowana, a Ender-3 ani trochę.
tecto
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 20
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:51

Re: Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Post autor: tecto »

FlameRunner pisze:Jeśli chodzi o druk ABS, da Vinci jest całkowicie zabudowana, a Ender-3 ani trochę.
Wiem, że ABS woli zamkniętą komorę i wiem też, że do Endera wypadałoby zrobić obudowę. Jestem tego świadomy - ale czy brak obudowy to jedyna kwestia problemów z ABS?
Czy to jest jeszcze kwestia jakichś innych modyfikacji/ulepszeń, które trzeba wykonać żeby druk z ABS na Enderze był ok?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Post autor: dziobu »

tecto pisze:Specyfikacja mówi, że ona drukuje z ABS więc o co chodzi?
Bo drukuje. Wydruki nie wyjdą, ale drukować może ;)
ABS (ASA, Nylon, PC...) ma spory skurcz i wymaga zamkniętej komory. Inaczej detal będzie się odkształcał.

Oczywiście da się to ominąć (tak trochę na siłę), ale wymaga to pewnych modyfikacji projektu i też nie gwarantuje powodzenia:
viewtopic.php?f=8&t=3981&view=unread#unread

tecto pisze:Czy to jest jeszcze kwestia jakichś innych modyfikacji/ulepszeń, które trzeba wykonać żeby druk z ABS na Enderze był ok?
Nie. Tj część materiałów odpadnie ze względu na PTFE w głowicy, ale nie jest to tragedia.
tecto
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 20
Rejestracja: 28 mar 2019, 21:51

Re: Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Post autor: tecto »

Kurcze no to co sądzicie, że ta Da Vinci 1.0a za 1000 zł to będzie jednak lepszy wybór jeśli nastawiałbym się na ABS?
Czy to waszym zdaniem atrakcyjna cena?
Kupiona 5 lat temu, ale w sumie z małym przebiegiem - zużytych 4-5 kardridży z filamentem (tylko ABS).
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Używana da Vinci 1.0A czy nowa Creality Ender 3? A może jakaś inna?

Post autor: FlameRunner »

I tak źle, i tak niedobrze.

Swoją drogą jeśli przymierzasz się do Ender-3, to powinieneś brać też pod uwagę Alfawise U30.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”