Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Holgin
Postów w temacie: 2
Posty: 939
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa A8
x 479

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: Holgin »

SQ9KRD pisze:
Holgin pisze:W pracy mam Da Vinci Pro 1.0. Nie polecam nikomu ;)
W domu mam Da Vinci Pro 1.0 - chętnie odkupię waszą :D
Gdyby się tak dało, z miejsca bym to załatwił ;)
Chyba, że mnie uświadomisz - jak drukować z PLA bez nadmuchu?
Swoją drogą, robi się mały offtop :P
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: bafunio »

Niewiem czy te dwa modele można porównywać... Jeśli niema podnoszonej drugiej głowicy to lekka lipa bo u mnie mimo podnoszonej nieraz znajdę nitke podporowego w modelu...
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 6
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: SQ9KRD »

Da Vinc + PLA = :sick:
Da Vinci + ABS,ASA,Nylon = :thumbup:
Ale to nie wątek o Da Vinci
Cieżko znaleźć bardziej szczegółowe informację o PartPro300 xT być może 3dphoenix.pl mógłby udzielić nam informacji
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
hipps
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:39

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: hipps »

Z racji, że na XYZ printing PartPro300 xT trzeba długo czekać, zastanawiamy się jeszcze nad HBOT F300. Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tego urządzenia?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: Berg »

bafunio pisze:Niewiem czy te dwa modele można porównywać... Jeśli niema podnoszonej drugiej głowicy to lekka lipa bo u mnie mimo podnoszonej nieraz znajdę nitke podporowego w modelu...
No dlatego pytam. W tej cenie to pasowało by były unoszone. Mam jedną dwugłowicową bez unoszenia ale to kiepsko działa.
Tylko tyle że sobie zrobiłęm tak że łatwo zdejmuje się jedną. Więc przynajmniej nie waży ani nie przeszkadza w druku jednym kolorem.
W tym xyz.... czy ja dobrze widzę, żę zrobili ekstrudery na nema23 i to w direct?! Przecież ta oś X to tam waży ze 3-4 kilo w sumie. Overkill. To nie może ani ładnie ani szybko drukować.
Tak że z niecierpliwością czekam na kogoś kto zasponsoruje weryfikację powyższej tezy :D , na zdjęcia wydruków.
bafunio
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: bafunio »

A czemu zrezygnowales z m300plus ? Sam jestem ciekawy hbota , bardzo mało materiałów jest na internecie o nim.

Zamów u nich wydruk próbny i zobacz jak drukuje, a o awaryjnosc bym się nie martwił w tym przedziale cenowym. Ja na tańszych drukarkach niemam żadnych problemów.
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: virgin71 »

HBOT to wół roboczy nie do zdarcia. Już pierwsza wersja była pancerna. Niestety są to konstrukcje na tyle niszowe, że ciężko coś znaleźć. To jest drukarka, która po prostu drukuje.
WillingMagic
matikyle
Postów w temacie: 2
Posty: 119
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 24

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: matikyle »

Jak już jestem na tym forum to dorzucę 3 grosze bo moja firma przechodziła przez wybór drukarki jakiś niecały rok temu.
HBOT F300
Po pierwsze można umówić się na wypożyczenie jej na testy (albo przynajmniej rok temu tak było). Jest niezawodna, drukuje z dużej ilości materiałów, bardzo ładne wydruki, licencja simplify 3d w zestawie. Niestety filamenty tylko od hbota w dodatku dosyć drogie (zakładam, że nie ma czasu na rzeźbienie ustawień do innych materiałów). Dodatkowo drukarka jest głośna i wolna (wiadomo że szybsza i cichsza od typowych chińczyków).

W firmie zdecydowaliśmy się jednak na drukarkę 3D Urbicum MX. W takim budżecie teraz będzie tylko DX, ale po za rozmiarem i polem roboczym to są takie same drukarki.
Zalety: Po pierwsze drukuje wszystkim, gotowe profile posiada dla filamentów od F3D filamenty i jak są jakieś problemy z filamentem można reklamować. Po drugie szybkość. Przy takiej samej jakości jak hbot, urbicum drukuje 2x szybciej, a jeśli są to proste elementy to można naprawdę robić szybie wydruki. Po trzecie cisza. Szczelnie zamykana komora z uszczelkami i wygłuszaniem. Wersja którą mamy jest na duecie wifi więc silniki są ciche, od tego roku chyba wprowadzają własną elektronikę ale nie wiem co tam w niej będzie siedzieć. Bardzo dobrze nadaje się więc do ABSU itp. "pachnących materiałów" (po skończonym wydruku można włączyć wyciąg z komory i przyjść kiedy już nie będzie toksycznie :D).

Wady: Też można umówić się na testy, ale terminy są bardzo długie i mieli trochę fuckupów przy testach (głównie z ekstruderem, problemy były już naprawione w zakupionym egzemplarzu), ale za to dostaliśmy dobrą zniżkę. Długi czas oczekiwania na drukarkę - w zamian oferują możliwość wydruku u nich lub danie drukarki zastępcze,j ale w przypadku tej jest też trzeba trochę poczekać. Kisslicer - jest to dosyć skomplikowany program dla początkujących drukarzy, (producent kombinuje z profilami do innych slicerów typu simplify 3d lub cura).

Kończąc moją wypowiedź, HBOT jest lepszym sprzętem dla początkujących, bardzo niezawodny jak się nie przesadzi z prędkością i korzysta z materiałów od producenta. Urbicum jest drukarką znacznie lepszą, ale dla bardziej zaawansowanych użytkowników, bo jest robiona przez pasjonatów takich jak CI co siedzą na tym forum :D i trzeba już wiedzieć co nieco o drukowaniu. Jeśli coś więcej się wie to można znacznie więcej z niej wycisnąć.
bafunio, FlameRunner, Zepco
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: virgin71 »

matikyle pisze:Niestety filamenty tylko od hbota w dodatku dosyć drogie (zakładam, że nie ma czasu na rzeźbienie ustawień do innych materiałów).
Muszę dopowiedzieć, że jest to totalna bzdura. Są to takie same materiały jak wszelkie inne. Na Devil Design HBOT drukuje dokładnie tak samo jak na ichnich. Ultimaker drukuje tak samo na filamentach UM, HBOT i DD. Przetestowane wielokrotnie.
matikyle
Postów w temacie: 2
Posty: 119
Rejestracja: 03 maja 2019, 17:17
Lokalizacja: Zabrze
x 24

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: matikyle »

virgin71 pisze:
matikyle pisze:Niestety filamenty tylko od hbota w dodatku dosyć drogie (zakładam, że nie ma czasu na rzeźbienie ustawień do innych materiałów).
Muszę dopowiedzieć, że jest to totalna bzdura. Są to takie same materiały jak wszelkie inne. Na Devil Design HBOT drukuje dokładnie tak samo jak na ichnich. Ultimaker drukuje tak samo na filamentach UM, HBOT i DD. Przetestowane wielokrotnie.
Nie twierdzę że są to lepsze, czy inne materiały - tworzywo to tworzywo. Producent na starcie twierdzi, że drukarka może tylko z ich filamentami drukować. Jeśli kupujący nie wie, że to drukarka jak każda inna i można drukować filamentami od innych producentów, to te od hbota są drogie. Wiadomo przecież, że jak się potestuje inne filamenty, porobi profile to będzie drukowała. Wiem jak to w firmach jest i często nie ma czasu na takie rzeczy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”