Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
hipps
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:39

Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: hipps »

Dzień dobry,
Proszę o zaproponowanie drukarki do firmy specjalizującej się w wytwarzaniu urządzeń elektronicznych głównie w obudowach z metalu oraz plastiku. Drukarka ma służyć do wytwarzania prototypów obudów bądź ich części składowych.

Oto wymagania:
1. Budżet 8-20tys;
2. Zastosowanie: firma, do wytwarzania prototypów obudów urządzeń elektronicznych, elementy drukowane z jednolitego materiału, żądane minimalne pole robocze w mm to 250x250x250;
Dodatkowe wymagania: drukarka powinna pochodzić z rynku krajowego, a jej producent powinien zapewniać dobre wsparcie techniczne i serwis, powinna być łatwa i wygodna w obsłudze, szybkość i dokładność będą dodatkowymi atutami;
3. Nie mam doświadczenia z tego typem urządzeniami, kilka razy trzymałem drukowane elementy w rękach i wiem jakie są ograniczenia druku 3D.

Podsumowując chodzi o drukarkę wygodną i łatwą w obsłudze, współpracującą z programami 3D (SolidWorks) pracującą w kilkuosobowym biurze. Myślałem o Zortrax M300 Plus, niestety nie znalazłem wielu opinii na jej temat, może ktoś ma i doradzi czy warto, czy lepiej może jednak coś innego?
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 2
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: Julian »

Cześć,
Z urządzeń Plug&Play, wydaje się, że M300 plus będzie jednym z lepszych urządzeń z takim polem roboczym. Możesz spojrzeć jeszcze na maszyny Raise3D, ale ja chyba stawiałbym na Zortraxa - bardziej pewny.
I nie przejmuj się małą ilością opinii. Znając słyną już konstrukcję m200, raczej jest dobrze ;)
Dodatkowo, użytkownicy m300 plus raczej rzadko zaglądają w takie miejsca. Jest to związane z tym, ze pracują na nich a nie dłubią ;)



Na PW wysłałem ofertę na dostawę.
bialy_worek

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: bialy_worek »

Dziwne, że nikt nie zasugerował Zmorph VX - fakt troche mniejsze pole robocze, ale jest to dobre rozwiązanie - jest jeszcze laser i końcówka CNC. Na pewno ja bym to rozważył.

Jednak budżet 20 k aż prosi się o kupienie Formlabs Form 2. ;)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: virgin71 »

20k, PLA/ABS i 250x250. Ani formlabs, ani VX. M300 jest odpowiednią propozycją, ja nie podbijam, bo jedna oferta wystarczy, niech Julian dzieli i rządzi;)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: dziobu »

bialy_worek pisze:Dziwne, że nikt nie zasugerował Zmorph VX - fakt troche mniejsze pole robocze, ale jest to dobre rozwiązanie - jest jeszcze laser i końcówka CNC. Na pewno ja bym to rozważył.
Ale to nie Ty kupujesz :D Dla kogoś kto chce drukować obudowy, taki laser jest bezwartościowy. A i CNC z tego żadne. Oba to raczej bajer ;)
Dla kogoś kto chce wcisnąć guzik i przyjść jak się skończy, to jednak Zortrax będzie lepszy. Natomiast Zmorph pozwala więcej grzebać, o ile ktoś chce/umie/potrzebuje.

(poza tym Zmorph ma 16cm w Z, czyli dużo za mało).
bialy_worek pisze:Jednak budżet 20 k aż prosi się o kupienie Formlabs Form 2. ;)
Żywicówka do obudów?

Też uważam że M300 będzie najlepszą propozycją.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: FlameRunner »

A może URBICUM DX? Te drukarki za każdym razem na targach robią na mnie wrażenie szybkością druku.
hipps
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 7
Rejestracja: 16 kwie 2019, 14:39

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: hipps »

Dziękuję za wszystkie sugestie. Niestety budżet trochę stopniał i szukamy jednak czegoś bliżej 8k niż 20. Jesteśmy więc skłonni do ograniczenia pola roboczego, nasuwa mi się więc mniejszy brat M300 Plus czyli model Zortrax M200 Plus. Czy oprócz wymiarów zadruku istnieją jeszcze jakieś różnice pomiędzy tymi modelami? Czy w mniejszym przedziale cenowym jednak szukać już czegoś innego?
Awatar użytkownika
Abys
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 805
Rejestracja: 09 lut 2019, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Ender 3 SKR1.4T,..
x 354

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: Abys »

Na stronie producenta masz opis, wystarczy sobie porównać. https://zortrax.com/pl/3d-printers/m200-plus/
A najlepiej jak zadzwonisz, chyba dokładniejszej informacji nie dostaniesz.
Nie miałem Zortraxa ale czytałem bardzo dobre opinię o nim że jest bezobsługowy i bezawaryjny, jeżeli miałbym możliwość jak ty zakupu Zortraxa to bym się nie zastanawiał bo jest to sprawdzony sprzęt.Jeżeli odpowiada ci/wam pole robocze M200 to bierz w ciemno.

Dodatkowe wymagania:
"drukarka powinna pochodzić z rynku krajowego" - jest
"a jej producent powinien zapewniać dobre wsparcie techniczne i serwis"- a co tutaj serwisować? :crazy:
"powinna być łatwa i wygodna w obsłudze"- na pewno jest łatwa w obsłudze,a z wygody masz np. przygotowane profile i dobrane filamenty pod drukarkę
"szybkość i dokładność będą dodatkowymi atutami" - dokładność i powtarzalność jest
Zadzwoń,napisz do nich po prostu.
Ender 3 SKR 1.4 Turbo / MKS Gen L V1, Bambu Lab P1P
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: Berg »

To ja doradzę. W cenie 8 tys by kupił 2 * Prusa i3 MK3S:
https://www.3drukarki.pl/Prusa-Research-c69
https://shop.prusa3d.com/en/3d-printers ... inter.html#

Pole robocze ma w podstawie 250x210 na wysokoś 210

Na jednej będziesz drukować górę, na drugiej dół. W ciągu tego samego dnia dasz radę poprawić projekt, zobaczyć wynik. Po prostu wydruki, zwłaszcza obudów będziesz miał dwa razy szybciej w tej samej cenie niż na Zortraxie
Do prototypów obudów do eklektroniki nie trzeba zamkniętej.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Drukarka PLA/ABS do firmy za max 20k

Post autor: Zepco »

Myślisz że większa obudowa z ABS wydrukuje się bez problemu?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”