Drukarka do 10k do firmy

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka do 10k do firmy

Post autor: virgin71 »

Podaj detal, to go wydrukuję i ocenisz. Co do UM2, to jest też kwestia czasu wydruku. Jak ktoś chciał wydrukować jak najszybciej się da, to pewnie czas był duuuużo krótszy od m200, a odbiło się to na jakości.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 4
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Drukarka do 10k do firmy

Post autor: WillingMagic »

Odświeżam temat, bo również szukam jakieś drukarki do 10 tyś. Wymagania w sumie podobne do tych co miał autor tematu, z tym że docelowym materiałem będzie ABS.
Rozważam Ultimaker 2+, Zortax M200. Najchętniej bym złapał BCN Sigma R17, ale niestety cena poza promocją przekracza budżet.
Chyba że pojawiło się coś ciekawszego na rynku przez pół roku.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka do 10k do firmy

Post autor: Berg »

kupuj polskie
http://ubot3d.pl - drukarki jak czołgi, może nie zabijają innowacjami ale czy muszą. a może Ci się uda w budżecie kupić dwie. A dwie drukarki to dużo więcej niż jedna. Równolegle drukujesz części, z różnych materiałów dla porównania. Jak Ci zależy by mieć coś na 100% to puszczasz dwa razy na wypadek jakby coś się zepsuło.
W jednej stale masz PLA, w drugiej ABS,
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 4
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Drukarka do 10k do firmy

Post autor: WillingMagic »

Co do Ubota to pewnie wybrałbym wersję UBOT 3D S+ tylko czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej drukarki, bo dla mnie to szczerze kupienie tej drukarki to kupowanie kota w worku. Nigdzie nie widziałem testów tej drukarki, nie podają jaka elektornika oraz firmware jest w środku. Na stronie są same ogólniki i nie widziałem za dużo informacji na jej temat poza stroną producenta i sklepami.
Awatar użytkownika
Yorg 68
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 272
Rejestracja: 05 gru 2016, 09:48
Lokalizacja: Myślenice
x 79

Re: Drukarka do 10k do firmy

Post autor: Yorg 68 »

Zobacz na to: http://atmat.pl/pl/produkty-2/
Cenowo spełnia wymagania. Jeżdżę do nich po filamenty - wiem że mają zamówienia i trzeba trochę poczekać.
Drukuję - bo lubię... i jeszcze mogę
Jerzy
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka do 10k do firmy

Post autor: Berg »

WillingMagic pisze:Co do Ubota to pewnie wybrałbym wersję UBOT 3D S+ tylko czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej drukarki, bo dla mnie to szczerze kupienie tej drukarki to kupowanie kota w worku. Nigdzie nie widziałem testów tej drukarki, nie podają jaka elektornika oraz firmware jest w środku. Na stronie są same ogólniki i nie widziałem za dużo informacji na jej temat poza stroną producenta i sklepami.
Ja bywam czasem u nich i widzę jak drukuje. Widziałem wydruki. Są dobre.
Jedna taka stoi u chłopaków, na wprost wejścia, zawsze coś drukuje. Zapytam ile może mieć już godzin w wałkach. :D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka do 10k do firmy

Post autor: dragonn »

rafaljot pisze:
WillingMagic pisze:Co do Ubota to pewnie wybrałbym wersję UBOT 3D S+ tylko czy ktoś może się wypowiedzieć na temat tej drukarki, bo dla mnie to szczerze kupienie tej drukarki to kupowanie kota w worku. Nigdzie nie widziałem testów tej drukarki, nie podają jaka elektornika oraz firmware jest w środku. Na stronie są same ogólniki i nie widziałem za dużo informacji na jej temat poza stroną producenta i sklepami.
Ja bywam czasem u nich i widzę jak drukuje. Widziałem wydruki. Są dobre.
Jedna taka stoi u chłopaków, na wprost wejścia, zawsze coś drukuje. Zapytam ile może mieć już godzin w wałkach. :D
To może wrzuć parę zdjęć wydruków, filmików itp.?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka do 10k do firmy

Post autor: Berg »

zapytam, czy nie mają nic przeciwko, że nagram i wrzucę na forum. :D pewnie będę w tym tyg.
Widziałem Atmaty na targach. I jakoś ubot wydał mi się solidniejszy. Koncepcja obu drukarek jest podobna. Atmat wsadza je w obudowy serwerowe, co jest ciekawym pomysłem, pewnie obniża koszty produkcji, Ubot ma konstrukcje z czegos w rodzaju sklejki szalunkowej złączonej z zewn. stalową ramą i od środka jeszcze chyba profile Alu. :D
Nie wiem jaką ma elektronikę, zagadam, ale wydaje mi się że to jest taki trochę solidniej zrobiony RepRap i moim zdaniem to dobrze.
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 4
Posty: 313
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Drukarka do 10k do firmy

Post autor: WillingMagic »

Dzwoniłem do Ubota i mają w środku rampsa. I coś podobnego do e3d jako głowice, ale własnej konstrukcji.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka do 10k do firmy

Post autor: virgin71 »

Zostałbym zatem przy UM2+ :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”