Airwolf 3D AW3D HD

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
xadrianx90
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2019, 09:57

Airwolf 3D AW3D HD

Post autor: xadrianx90 »

Witam. Szukam sobie swojej pierwszej drukarki i jak już prawie byłem zdecydowany na TRONXY X5SA to znalazłem na OLX takie coś.
Szukałem informacji na jej temat ale strasznie ciężko coś ciekawego znaleźć. Spotkał się ktoś z drukarkami tej firmy? Jak z częściami zamiennymi w razie czego. Myślicie ze Warto pchać się w takie coś? Nigdy wcześniej nie miałem drukarki 3D, jeszcze sam nie wiem co chce drukować. Chce kupić drukarkę żeby sprawdzić czy mi się to spodoba i może druknąć sobie coś do domu.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Airwolf 3D AW3D HD

Post autor: dziobu »

Witaj,

Teoria:
Airwolfy to dobre drukarki, tyle że nie są u nas szczególnie popularne. Raz na ruski rok ktoś to kupuje/sprzedaje i tyle. Części są dostępne chyba tylko za oceanem; nie wiem też nic o wsparciu producenta dla starszych modeli.
Nie wiem w jakim stanie jest to co tam znalazłeś, ale jakościowo - o ile ktoś nie zrobił z tego terrarium - na pewno będzie lepsza od Tronxy pod kątem podzespołów. Tylko, że to 4..5-letnia drukarka z plexy... do tego paskudna :D

Praktyka:
Nie masz pojęcia o druku. Żadnej drukarki nie miałeś. Nie masz szuflady z częściami. Domyślam się że o firmware, slicerach też wiesz niewiele. W razie problemów z czymś u nas tropikalnym zostaje Ci odrobina szczęścia (gdzieś ktoś ma podobny problem i opisał rozwiązanie), serwis producenta bądź własna grzebanina. Ale też to może być pudło które się nie zepsuje. Loteria. No i kwestia przeróbek - może się okazać że drukarka ma jakieś nietypowe rozwiązania przez co np wymiana silnika będzie wymagała jeszcze wymiany połowy podzespołów. To amerykański produkt.
No i w razie gdyby druk jednak Ci się nie spodobał - nabędziesz drukarkę którą trudno Ci będzie sprzedać. Z tego samego powodu.
Tronxy to szajs. No może nie aż tak, ale to domowa zabawka. Tyle że, z racji ceny, bardzo popularna. Jest masa opisów, filmików i gotowych przeróbek. Jeszcze nie masz drukarki a już wiesz co z nią może być nie tak, a co na pewno będzie. To dość wygodne na start.

Ale wybór Twój.
Abys, FlameRunner
xadrianx90
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2019, 09:57

Re: Airwolf 3D AW3D HD

Post autor: xadrianx90 »

Dzięki za super odpowiedź. Tak o drukarkach i druku nie mam pojęcia. Czy mi się to spodoba nie wiem. Jednak wezmę jakiegoś chińczyka w razie czego będzie może łatwiej naprawić
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Airwolf 3D AW3D HD

Post autor: Berg »

daj linka do olx, zobaczymy co to jest konkretnie.
xadrianx90
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2019, 09:57

Re: Airwolf 3D AW3D HD

Post autor: xadrianx90 »

https://www.olx.pl/oferta/drukarka-3d-a ... tVXGp.html niby na piątek jestem umówiony żeby ją oglądać ale raczej nie pojadę.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Airwolf 3D AW3D HD

Post autor: dziobu »

Albo mi się zepsuł internet albo tam widzę jeszcze jakąś deltę. To cecha OLXa (nie znam, nie używam) czy to oferta taka spieprzona?
xadrianx90
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2019, 09:57

Re: Airwolf 3D AW3D HD

Post autor: xadrianx90 »

Tak zobacz opis ma dwie do sprzedania delta za 800 a airwolf za 1100jest tylko jedno zdjęcie tego airwolfa
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Airwolf 3D AW3D HD

Post autor: FlameRunner »

nie anycubic kossel anet ender cr prusa
:fool:

Fajną ma ofertę wykonania Saturn V - zajebane zdjęcia, projekt non-commercial.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Airwolf 3D AW3D HD

Post autor: Berg »

hmmm. W zasadzie to jakość części ma znaczenie. Jednak pewnie nie będziesz w stanie tego ocenić.
Możliwe, że kiedyś była droga i producent tam wsadził silniki np MOONS, możę mocny zasilacz MeanWell, Delta czy podobny. Wtedy może nawet warto by było wziąć . Jeśli nie to nie warto.

raczej odradzam
xadrianx90
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 12
Rejestracja: 20 cze 2019, 09:57

Re: Airwolf 3D AW3D HD

Post autor: xadrianx90 »

Dobra to odpuszczam, wezmę jakiegoś chinczaka i się pobawię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”