Drukarko wycinarka pole robocze około 1000x1000

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
bialy_worek

Re: Drukarko wycinarka pole robocze około 1000x1000

Post autor: bialy_worek »

Jakbyś chciał zrobić dużą drukarkę z MPCNC albo Lowridera 2 ( https://www.v1engineering.com/lowrider-cnc/ ) to będzie to najbardziej budżetowa i sprawdzona konstrukcja ( niekoniecznie pod kątem drukarki o polu 1x1m, ale tyle osób zrobiło swoje wersje, że takiej konstrukcji szukałbym własnie tam). Inne konstrukcje pochłoną znacznie więcej już na etapie kompletowania ramy. Jak podejmiesz dobre ekonomiczne decyzje to może jakimś cudem zmieścisz się w tych 5k.

Na heatblock ciekawym rozwiązaniem może być supervolcano : https://e3d-online.com/the-e3d-supervolcano dodasz jeszcze dyszę 0.8mm albo 1mm średnicy i czas wydruku na jakichś rozsądnych warstwach będzie do przeżycia. Jednak zużycie filamentu w takim przypadku może posłać Cię z torbami więc może warto zainteresować się ekstruderem na pellet, ale to zależy ile będziesz takich wielkich wydruków trzaskać. Warto też rozważyć taki ekstruder jak okaże się, że parę kilkukilogramowych wydruków jest skopanych i szkoda patrzeć.

Duet jako elektronika to fajna sprawa, ale już sama płytka z wyświetlaczem zje Ci prawie 1/5 budżetu.
Jak pójdziesz w MPCNC to przede wszystkim będziesz potrzebował płytkę, która obsłuży 6 stepów, więc tutaj Rumba, SKR Pro są w rozsądnych kosztach (sterowniki osobno).

Kluczowe będzie zrobienie stołu, ja bym proponował blache alu jakieś 10 -12mm z PA6. I do tego oczywiście jakieś grzałki silikonowe (max wymiar to 600mm) czy pełno tych mk2b /mk3 ( tutaj 300mm max). Zasilanie tego pewnie wyjdzie minimum 2kW, więc wypadałoby zrobić jakis system strefowego sterowania grzałkami, żeby głupio nie grzać jak niepotrzebne.

Skurcz materiału będzie okrutny dla dużych wydruków z czegos innego niż PLA, jeżeli nie zastosujesz jakiejś zamkniętej i podgrzewanej komory.

Tutaj jest thingi projektu 1200x1200 : https://www.thingiverse.com/thing:1977727
Warto zauważyć, że koleś drukując z ABSu musi ciężarki ustawiać, żeby się rogi nie podwijały :D

Kiedyś dużo planowałem jak zrobić taką wielką drukarkę, ale ostatecznie nie zdecydowałem się ponieważ wyliczenia przekraczały mój budżet a miałem więcej nic 5k :D
Załączniki
473ea71b0023ddc03b5a45154e2363dc_preview_featured.jpg
Awatar użytkownika
KKKropka
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 19
Rejestracja: 21 lip 2019, 21:16

Re: Drukarko wycinarka pole robocze około 1000x1000

Post autor: KKKropka »

Dzięki wielkie, bardzo mi przybliżyłeś temat. Jak wrócę z pracy to sobie ogarnę wszystkie te odnośniki :)
Awatar użytkownika
Jakub
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 284
Rejestracja: 06 sty 2019, 18:07
x 27

Re: Drukarko wycinarka pole robocze około 1000x1000

Post autor: Jakub »

Sprostuję jedną rzecz: z mojej rozmowy z kolegą na priv wynika, że on chce wycinarkę laserową, nie frezarkę.
Awatar użytkownika
malyhenio1
Postów w temacie: 1
Posty: 606
Rejestracja: 30 lip 2016, 14:31
x 31

Re: Drukarko wycinarka pole robocze około 1000x1000

Post autor: malyhenio1 »

Google i large format 3d jak dobrze napisałem po angielsku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”