Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
grykom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2019, 08:32
Drukarka: Ender 3
x 26
Kontakt:

Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Post autor: grykom »

Cześć. od prawie roku posiadam drukarkę Ender 3 i poza płytą główną zrobiłem już przy niej chyba wszystko co chciałem/mogłem.

Szukam nowej drukarki aby trochę zatrzymać ten szał ulepszania, poprawiania i modyfikowania. Nie mówię, że było mi z tym źle (nabrałem bardzo dużo doświadczenia) ale priorytety się zmieniają. Kwotowo - jakieś 1500zł.

Znalazłem 4MAX Pro i bardzo mi się podoba. Minusem z pewnością byłby brak wsparcia (grupa na fb ma całe 6 osób, licząc mnie) ale z czasem może się polepszy. Pierwsze recenzje (właściwie tylko jedna, na tym forum) pozytywne. Ale może coś w tej kwocie znajdę coś lepszego?
Zapraszam na moją stronę https://www.ender3.pl
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Post autor: FlameRunner »

grykom pisze:Pierwsze recenzje (właściwie tylko jedna, na tym forum) pozytywne.
Albo i nie. Nie widzieliśmy jeszcze wydruków. Wydruk z naturalnego ABS pokazany na słabych zdjęciach się nie liczy. ;)
Wydruki widziałem w recenzji na kanale arhn.eu:
źródło: ://youtube.com/watch?v= , ale doświadczyłem przy tym dysonansu poznawczego. Archon mówi o pięknej jakości wydruku, a słowa te zostały zilustrowane nagraniem wydruków takich, że prawdopodobnie Twoja obecna drukarka lepiej drukuje.

ALE! Nie mówię, że 4MAX Pro to zła drukarka. Mówię, że nie wiem.
Wygląda obiecująco. Dobry kandydat na woła roboczego do druku z ABS.
Najchętniej bym Cię podpuścił, żebyś ją kupił i dał znać, jak drukuje. ;)

PS Spójrz na wątek obok: viewtopic.php?f=4&t=4689 , tam kolega ma taki sam budżet.
Awatar użytkownika
grykom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2019, 08:32
Drukarka: Ender 3
x 26
Kontakt:

Re: Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Post autor: grykom »

Widziałem właśnie ten filmik + temat na tym forum, pytam też ludzi na facebookach ale póki co bez odzewu. Średnio popularny ten 4max ;)
Ender u mnie drukuje dobrze (przykładowy wydruk - z problematycznym filamentem: http://grykom.pl/ender.jpg ) tyle że dziś jest ok, jutro jest ok, a za miesiąc już coś jest nie tak. Znając możliwości tej drukarki niepotrzebnie się spinam i próbuję naprawiać, szukać, kombinować. A zapominam, że to tylko wydruk i prosta drukarka więc generalnie chyba nigdy nie będzie w 100% idealnie.

Jeśli 4max pro nie będzie drukował tak jak Ender to trudno. Nie będę w nim nic robił oprócz podstaw (paski, dysza, stół) i będę liczył, że - czy za miesiąc czy za rok - będzie drukował tak samo :)

PS. to wczoraj wymieniając rolki w Enderze i widząc tą konstrukcję i robiąc szpagaty by to dobrze "jeździło" postanowiłem że kupię coś lepszego. Koniecznie na wałkach i najlepiej w zamkniętej obudowie (kurz i te sprawy). Jeśli nie znajdę żadnej alternatywy to pewnie kupię tego 4maxa. Tylko poczekam na jakiś impuls (obniżka ceny lub sprzedaż Endera).
Zapraszam na moją stronę https://www.ender3.pl
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Post autor: virgin71 »

Nawet najdroższa drukarka może się zepsuć. FDM nigdy nie jest idealny. Patrząc na wydruk, to ciężko powiedzieć, bo jakiś dramatyczny filament użyłeś i zmiany odcieni trochę przekłamują obraz. Nie wiem, czy jest sens już kupować drukarkę na zapas.
Wojtex71
Postów w temacie: 2
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2018, 15:07
Lokalizacja: Piaseczno
Drukarka: Kilka
x 3

Re: Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Post autor: Wojtex71 »

A ja polece cr10s pro, kupilem po enderze i teraz zmieniam na to samo tylko w wersji max. Sprzet jest poza czujnikiem poziomowania i dokreceniem rolek bez obslugowy i generuje swietne wydruki.
CR10 MAX DirectDrive+Volcano, Sidewinder X2, 2x CR10 V3 + Sovol SV04 IDEX, Bambu Lab X1-Carbon z AMS
Awatar użytkownika
carving85
Postów w temacie: 1
Posty: 404
Rejestracja: 24 gru 2018, 10:45
x 116

Re: Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Post autor: carving85 »

Wojtex71 pisze:A ja polece cr10s pro, kupilem po enderze i teraz zmieniam na to samo tylko w wersji max. Sprzet jest poza czujnikiem poziomowania i dokreceniem rolek bez obslugowy i generuje swietne wydruki.
Cr10s PRO to już jakieś 2200zł więc 700zł ponad budżet i ja chyba szedłbym w 4max pro.
Cr10 S5
Bambu P1S
Delta Flsun QQ (wypożyczona)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Post autor: FlameRunner »

Wojtex71 pisze:A ja polece cr10s pro, kupilem po enderze i teraz zmieniam na to samo tylko w wersji max. Sprzet jest poza czujnikiem poziomowania i dokreceniem rolek bez obslugowy i generuje swietne wydruki.
Kolega wyraźnie napisał, że ma dość rolek jeżdżących po profilach. Czy jesteś pewien, że polecanie CR10 to jest dobra rada w takiej sytuacji?
Wojtex71
Postów w temacie: 2
Posty: 34
Rejestracja: 30 lip 2018, 15:07
Lokalizacja: Piaseczno
Drukarka: Kilka
x 3

Re: Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Post autor: Wojtex71 »

FlameRunner pisze:
Wojtex71 pisze:Kolega wyraźnie napisał, że ma dość rolek jeżdżących po profilach. Czy jesteś pewien, że polecanie CR10 to jest dobra rada w takiej sytuacji?
Polemizowałbym z tym "wyraźnie". Zrozumiałem z wypowiedzi, że wniosek o niedoskonałości rolek pojawił się całkiem niedawno, dodatkowo uważam, a nawet pozwalam sobie stwierdzić, że niechęć jest niesłuszna i rolki mają prawo funkcjonować dobrze i nie stanowią przeszkody w uzyskaniu dobrej jakości wydruków. Pozostaje argument ceny, z nim trudno dyskutować. 4MAX wydaje się ciekawy, ale sprawdziłbym jak wyglądałaby w nim kwestia wymiany hotendu w przypadku awarii orginalnego (dostępność, łatwość wymiany).
CR10 MAX DirectDrive+Volcano, Sidewinder X2, 2x CR10 V3 + Sovol SV04 IDEX, Bambu Lab X1-Carbon z AMS
Awatar użytkownika
grykom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2019, 08:32
Drukarka: Ender 3
x 26
Kontakt:

Re: Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Post autor: grykom »

4max kusi mnie głównie z dwóch powodów:
- brak rolek - nie twierdzę, że nie nadają się do dobrych wydruków, po prostu mam z nimi złe doświadczenia. A łożyska/wałki to będzie coś nowego, świeżego z czym nie miałem jeszcze kontaktu. To będzie dopiero druga drukarka w moim życiu.
- zamknięta konstrukcja - będzie lepiej wyglądać w salonie (chociaż pewnie kwestia gustu), możliwość druku w innych materiałach oraz niezbieranie kurzu gdy nie będę z niej korzystał.

CR10 wydaje mi się bardzo zbliżony do mojego Endera, a mam go z wieloma modyfikacjami (v6, bltouch, klipper).
Zapraszam na moją stronę https://www.ender3.pl
Awatar użytkownika
grykom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2019, 08:32
Drukarka: Ender 3
x 26
Kontakt:

Re: Drukarka po Enderze 3 do ~1500zł

Post autor: grykom »

Postanowiłem zrezygnować z pomysłu zakupu nowej drukarki i skupić się na modyfikacji obecnego Endera. Efekt poniżej. Łącznie wydałem ~330zł (5 prowadnic + śrubki).
W planach nowa płyta główna ale nadal nie wiem czy czekać na SKR Mini E3 czy kupić SKR Mini DIP/1.3.
Screenshot_6.jpg
Screenshot_5.jpg
FlameRunner, XisD, Abys
Zapraszam na moją stronę https://www.ender3.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”