Drukarka 3d do druku foremek - NOWA ZE SKLEPU

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 7
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka 3d do druku foremek - NOWA ZE SKLEPU

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze:Pamiętasz, że do tych drukarek XYZ idą filamenty z chipem? 129 zł brutto za 600 g = 215 zł za kilogram.
Tak, nowe ze sklepu. To chyba idealnie?
2k, bez składania, pole ok. 20x20 (piszę około, bo się zmieniły). Check, check, check. Jak drukarka się będzie zwracać, to cena filamentu nie ma znaczenia.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka 3d do druku foremek - NOWA ZE SKLEPU

Post autor: FlameRunner »

A jak kupi do innej drukarki inny filament za niecałą stówkę za kilogram, to on nie będzie "nowy ze sklepu"? :P
Tu się musi sam zainteresowany wypowiedzieć. My możemy tylko gdybać, ile on ma zamiar drukować i o co tak naprawdę chodzi z tym "nowa", "ze sklepu" i jak się to ma do późniejszych zakupów filamentów.

PS Dopisek w tytule wątku "NOWA ZE SKLEPU" ja dodałem.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Drukarka 3d do druku foremek - NOWA ZE SKLEPU

Post autor: dziobu »

virgin71 pisze:2k, (...). Jak drukarka się będzie zwracać, to cena filamentu nie ma znaczenia.
Jeśli ktoś drukuje od święta to cena materiałów nie ma znaczenia. Ale robienie dla kogoś to juz inna bajka. Różnica w cenach materiałów odpowiada za "stratę" ~1000zł na każde 8 przedrukowanych szpul. Pominę już wybór i dostępność materiałów.

No ale jak komuś to odpowiada to OK - to nie ja kupuje i nie ja będę korzystać ;)
(tak, wiem że są lewe chipy; interesowałem się tym bo OMC kupiłem jedną, ale dałem sobie spokój)

Natomiast z innych urządzeń wiem że albo sie kupuje tanio sprzęt i potem płaci krocie za jego używanie, albo płaci raz dużo, a odbija sobie w tanich materiałach. Najlepiej to widać po klasycznych drukarkach klasy SOHO (plujki/lasery).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”