Potrzebuje pomocy w doborze drukarki o większym obszarze roboczym

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Szafrański
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2019, 21:38

Potrzebuje pomocy w doborze drukarki o większym obszarze roboczym

Post autor: Szafrański »

Witam,
Potrzebuje pomocy w doborze drukarki 3D. Realizuje dosyć sporo projektów na tego typu drukarkach za pośrednictwem firm proponujących takie wydruki. Mam zamiar z tym skończyć i chciałbym zakupić własną drukarkę 3D. Już mówię na czym mój problem polega. Otóż mój obecny projekt posiada podstawę o wymiarach fi280 dlatego potrzebowałbym drukarki z nieco większym obszarem roboczym. Wiem, że im większy obszar tym więcej problemów ale jest to mi po prosu niezbędne. Chciałbym prosić o podsunięcie paru propozycji takich drukarek. Osobiście zastanawiałem się nad Predatorem od anycubic, ale chciałbym przeczytać co macie wy do napisania na ten temat.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Potrzebuje pomocy w doborze drukarki o większym obszarze roboczym

Post autor: FlameRunner »

Nie podałeś budżetu.
Szafrański
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 04 wrz 2019, 21:38

Re: Potrzebuje pomocy w doborze drukarki o większym obszarze roboczym

Post autor: Szafrański »

Jak dla mnie im taniej tym lepiej :rotfl: Ale posiadam około 3/4 tyś
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Potrzebuje pomocy w doborze drukarki o większym obszarze roboczym

Post autor: FlameRunner »

Jeśli Anycubic, to może raczej Anycubic Chiron? Co prawda tak duży stół jeżdżący w Y to nie jest dobre rozwiązanie, ale może i tak lepiej dla początkującego niż delta.

Jeśli jesteś skłonny pogrzebać, to może taniutką Tronxy X5S lub Tronxy X5SA 24 V i od razu przerobić na szyny i wózki? Widzę też, że jest Tronxy X5SA Pro i dali całkiem inne rolki i profile do nich, może to by nie wymagało przeróbki?

Ciekawie wygląda też Flyingbear Tornado 2 Pro, ale zupełnie nic o niej nie wiem i chyba nikt u nas jej nie ma.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Potrzebuje pomocy w doborze drukarki o większym obszarze roboczym

Post autor: dziobu »

FlameRunner pisze:Jeśli jesteś skłonny pogrzebać, to może taniutką Tronxy X5S lub Tronxy X5SA 24 V i od razu przerobić na szyny i wózki? Widzę też, że jest Tronxy X5SA Pro i dali całkiem inne rolki i profile do nich, może to by nie wymagało przeróbki?
Z tego co się orientowałem, a dodam że poluję na X5ST-500(400), to drukarki dają radę i możliwe że jedyne co trzeba będzie zrobić to je usztywnić (podobnie jak zrobiłem tutaj: viewtopic.php?f=34&t=3547&start=40#p63673), co nie jest problematyczne.
Także IMHO nie jest to zły wybór. I zapewne lepszy niż cokolwiek ze stołem w Y (viewtopic.php?f=34&t=4047).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”