Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
SizaryK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019, 15:51

Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Post autor: SizaryK »

Witajcie!
Chciałem kupić drukarką o dużym polu roboczym w miarę przystępniej cenie. Na razie myślałem nad Alfawise U20 (~1100 zł, https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... id=1090517 ), Tronxy x5sa (~1250 zł https://pl.aliexpress.com/item/4000088443921.html ) oraz używaną cr 10s z oryginalną głowicą E3D V6 i kilkoma modyfikacjami za 1100zł. Niestety nie pracowała ona od jakiegoś czasu i sprzedający pisze że jest do sprawdzenia przez kupującego. Osobiście brałbym cr10s ale nie wiem czy lepiej zabrać w corexy z gwarancją na aliexpress tronxy x5sa.
Chodzi mi głównie żeby drukarka nie sprawiała problemów i była w miarę prosta w obsłudze. Fajnie by było gdyby drukowała w miarę szybko i nie nie musiałbym przy niej grzebać, ponieważ to mój pierwszy kontakt z drukiem 3d. Co polecacie?
Z góry dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam
Cezary
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Post autor: dziobu »

SizaryK pisze:Chciałem kupić drukarką o dużym polu roboczym w miarę przystępniej cenie
(...)
Fajnie by było gdyby drukowała w miarę szybko i nie nie musiałbym przy niej grzebać
To tak nie działa.
Płacisz i nie grzebiesz, albo nie płacisz i grzebiesz.
1000zł za Tronxy albo 15k za np Zortraxa M300.
SizaryK pisze:myślałem nad
Technicznie drukarka ze stołem w osi Z jest lepsza. Zobacz np to:
viewtopic.php?f=34&t=4047
A już na pewno wygrywa jeśli gdzieś wspominasz o dużym polu i szybkim wydruku. Tylko nie wiem czy będzie najlepsza w druku bez żadnych modyfikacji.
SizaryK, dragonn
SizaryK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019, 15:51

Re: Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Post autor: SizaryK »

A co sądzisz o używanej cr10s?
miecio1ron
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 25 wrz 2019, 00:52
Drukarka: witbox
x 5

Re: Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Post autor: miecio1ron »

Cześć!

Ja ostatnio kupiłem TronXY x5sa (moja Pierwsza drukarka). Pierwszego dnia byłem załamany jakością druku chociaż jak puściłem oryginalną kostkę załączoną na karcie SD wyszła jak marzenie (jak na początek). Po Paru dniach okiełznałem maszynkę. Trzeba liczyć się z wymianą: Dyszy, prowadnic stołu bo są plastikowe i mi już popękały dwie, dodaniem nakrętek kasujących luz stołu, usztywnienie ramy kątownikami do V-slotów, zmianę podkładki na stole bo oryginalna jest tragiczna (aktualnie drukuję na szkle). W następnym kroku połączenie obu silników osi Z paskiem GT2 żeby zachować synchronizację (zębatki 60T + pasek 1140). Bolączką tej maszynki są też rolki prowadzące w osi X i Y po około 30 godzinach pracy zaczęły się łuszczyć. Zamknięte oprogramowanie pozwala jedynie na podstawowe zmiany ilości kroków silników, prędkości ekstrudera, przyspieszenia, maksymalne prędkości, automatyczne poziomowanie i jakieś tam. Ogólnie po tym czasie jestem zadowolony. Chociaż trzeba się zastanowić czy chcesz mieć maszynę w cenie 1200zł + części które trzeba koniecznie wymienić czy poczekać i zrobić swoją konstrukcję. Ja wybrałem gotową drukarkę i będę sobie ją modyfikował chociaż do końca tego roku będę chciał zacząć budowę własnej konstrukcji opartej na COREXY. Po usztywnieniu ramy i odpowiednim ustawieniu geometrii drukarka drukuje poprawnie chociaż ja takiego dużego doświadczenia nie mam.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Post autor: dziobu »

SizaryK pisze:A co sądzisz o używanej cr10s?
Będę szczery - wszystkie ww drukarki są podobnej klasy.
Natomiast jak pisałem istotna różnica jest w konstrukcji - nawet jak do CR10 wsadzisz najlepszy ekstruder czy wymienisz prowadzenie/napęd/wszystko, to dalej będzie to drukarka z jeżdżącym stołem. A to ma znaczenie w przypadku dużych wydruków.

Druga sprawa - zobacz sobie ile miejsca na biurku zajmuje U20 albo CR10. W osi Y (tam gdzie porusza się stół) drukarka jest niemal 2x większa niż rozmiar stolika. Tronxxy natomiast to sześcian. W sumie łatwo go usztywnić jeśli będzie trzeba, łatwo zabudować, z dodaniem oświetlenia też nie będzie problemów.
Oczywiście też nie jest to ideał, no ale przy założeniu że i tak będziesz w niej grzebał, Tronxxy daje największe możliwości.

Porównaj sobie historię modyfikacji dwóch takich drukarek, tylko z niższej półki:
Flsun i3+ - układ kartezjański ze stołem w Y: viewtopic.php?f=34&t=2304
Flsun G - coreXY ze stołem w Z: viewtopic.php?f=34&t=3547
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Post autor: virgin71 »

Co do rozmiaru, warto 3 razy się zastanowić, czy na pewno ten rozmiar jest konieczny, bo względnie każdy z nas doświadczył, że głównie małe rzeczy się drukuje:)
dziobu, McKee, emartinelli
SizaryK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019, 15:51

Re: Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Post autor: SizaryK »

dziobu pisze:
SizaryK pisze:A co sądzisz o używanej cr10s?
Druga sprawa - zobacz sobie ile miejsca na biurku zajmuje U20 albo CR10. W osi Y (tam gdzie porusza się stół) drukarka jest niemal 2x większa niż rozmiar stolika.
Drukarka chyba będzie stała w garażu, to chyba nie problem? Czy w zimę coś się może stać gdy będą niskie temperatury?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Post autor: mcxmcx »

Zależy czy chcesz drukować czy tylko stać.

Druga sprawa że kondensacja.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
SizaryK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019, 15:51

Re: Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Post autor: SizaryK »

Raczej drukować. Czyli drukarka może stać w garażu czy powinienem poszukać innego miejsca?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Tronxy x5sa/alfawise u20/używana cr10s?

Post autor: virgin71 »

Ja nie mam zaufania do wilgotnych pomieszczeń, chyba, że garaż taki w bryle domu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”