Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 4
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Post autor: Jose »

Pytanie jak w tytule.

Od jakiegoś czasu mam zamiar kupić sobie drukarkę FDM/FFF. Kwota którą mógłbym na nią przeznaczyć to ok 2000zł Jak znajdzie się coś naprawdę lepszego ale droższego, powiedzmy że o 500zł to się dołoży. Drukarka jakiej szukam powinna być "obudowana".

Chcę kupić drukarkę aby zrobić sobie kilka rzeczy użytkowych, trochę do domu, trochę do auta, drukować obudowy, pojemniki, mechanizmy itp. Drukowanie czasem z PLA i głównie z ABS, a pole robocze 20x20x25cm w zupełności by mi wystarczyło.

Szukam drukarki plug&play - rozpakować, zrobić wszystko (niewiele) co potrzebne do pierwszego uruchomienia i kilka miesięcy cieszyć się bezawaryjnie z nowej zabawki. Interesuję się elektroniką, więc jak coś się zepsuje to lutować potrafię i ogarniam conieco ;-) ale sama drukarka powinna działać od początku bezproblemowo.

Miałem wydruki w rękach, chciałbym mieć coś lepszego niż to co miałem w rękach :-D tzn bez zacieków i z mniejszymi warstwami. Tu na forum znalazłem zdjęcia wydruków i opis drukarki Anycubic 4max pro i to jest to czego szukam :-) Ale przed kupnem zastanawiam się czy jest coś co na starcie może dać lepsze efekty, albo coś co w przyszłości będzie można ulepszyć a na takie ulepszenie Anycubic nie pozwoli?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Post autor: Pjoter »

Jose pisze:Kwota którą mógłbym na nią przeznaczyć to ok 2000zł
(...)
Drukowanie czasem z PLA i głównie z ABS, a pole robocze 20x20x25cm w zupełności by mi wystarczyło.
(...)
Szukam drukarki plug&play - rozpakować, zrobić wszystko (niewiele) co potrzebne do pierwszego uruchomienia i kilka miesięcy cieszyć się bezawaryjnie z nowej zabawki.
Nie znajdziesz sprzętu plu&play w kwocie 2500 do ABSu.

Do 2000 pług & play - Prusa mini
Nie nadaje się do dużych wydruków do ABSu.

Do 2000 do ABS - 4max pro
Nie jest plug&play - to chiński sprzęt który będzie się psuć i to możliwe że szybko po zakupie (zasilacze od Anycubic lubią się rozwalac).
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 4
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Post autor: Jose »

Pisząc o plug&play miałem na myśli ze nie chcę składać drukarki z części, a co do zepsucia się to wolał bym polską dystrybucję i gwarancję.
Zasilacz w takiej drukarce można zastąpić po prostu dobrej jakości zasilaczem, czy jak się oryginalny wysypie to pociągnie za sobą elektronikę?
Z ABS na początku chciałbym powtarzalnie drukować elementy 5x5x10cm z czasem coś większego.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Post autor: Pjoter »

Nie wypowiem się o polskiej dystrybucji i gwarancji bo nie kupowałem i nie korzystałem.
mi zasilać, padł chyba po miesiącu, na szczęście nic innego nie zepsuł, kupiłem nowy na Allegro i drukarka śmiga.
To potrzebujesz zamkniętej komory. Ale czemu koniecznie ABS? Nie wystarczy Ci PLA?
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Post autor: Tuchajbej »

Zastanów się czy na pewno ten ABS jest priorytetem. Obudowy można robić z wielu materialów - czy aby ABS będzie najlepszy? Probowaliśmy w firmie drukować duże obudowy na zortraxie czyli drukarce niby do tego stworzonej, obudowanej itp. I wcale to rozowo nie wyglada. Mimo drukowania na materialach firmowych i profilach to i tak faile sie zdarzały często.

Są inne materiały - ASA, ABS+, easy ABS. I nimi drukuje się łatwiej.

Inna rzecz że zabudowanie drukarki nie jest wielkim problemem ani kosztem. Możesz w ikei kupić za ok 100zl szafeczkę na wymiar, mozesz kupic ze 2-3 stoliki Lack i z nich zrobic zabudowe. w takiej zabudowie mozesz dołożyć jakiś filtr.

Najtańsza drukarka przy ktorej nie trzeba grzebać to org prusa. Przy chińczyku prędzej (przed pierwszym uruchomieniem) czy później (po pierwszym uruchomieniu) będziesz musiał grzebać.
Nie ma złego wyboru - wszystko jest kwestią oczekiwań.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 4
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Post autor: Jose »

Przy założeniu że nawet jeśli delikatnie by trzeba było ogarnąć 4max na początku, to przy drukowaniu z PLA jakość wydruku tych dwóch drukarek będzie porównywalna? Bo różnica w cenie niewielka. Czy może lepiej poczekać te dwa miesiące aż będzie więcej informacji o prusie mini?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Post autor: Pjoter »

Aby na 4max uzyskać taka jakość wydruków jak na prusie mini będziesz musiał pewnie spędzić nad nią kilkanaście godzin podczas których będziesz drukowal poprawione części oraz dodatki, określał parametry i poznawać sam sprzęt. Możliwe że dodatkowo będziesz musiał wydać pieniądze na czesci.
Jeśli ABS nie jest priorytetem i pasuje pole robocze weź pruse moim zdaniem.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Post autor: Berg »

4max jest na full metal? Zdaje się, że nie. Tak że pod ABS pierwsze to trzeba przerobić głowicę. Z np DD ABS+ niby da się drukować na 235'C ale lepiej moim zdaniem wychodzi na full metal.

PS: spokojnie z doradzaniem tej Prusy mini. JEszcze jej nikt nie ma :D
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Post autor: dziobu »

rafaljot pisze:4max jest na full metal? Zdaje się, że nie. Tak że pod ABS pierwsze to trzeba przerobić głowicę.
Nie, nie trzeba.
Drukuję w większości z ABSu/ASA mimo że wszystkie głowice mam z PTFE.
Awatar użytkownika
Jose
Postów w temacie: 4
Posty: 88
Rejestracja: 24 paź 2019, 21:50
x 21

Re: Anycubic 4max pro. Czy jest lepsza zabudowana drukarka w podobnej cenie?

Post autor: Jose »

Pjoter pisze:Aby na 4max uzyskać taka jakość wydruków jak na prusie mini będziesz musiał pewnie spędzić nad nią kilkanaście godzin podczas których będziesz drukowal poprawione części oraz dodatki, określał parametry i poznawać sam sprzęt. Możliwe że dodatkowo będziesz musiał wydać pieniądze na części.
Spędzenie kilkunastu godzin nad poznawanie sprzętu to sama przyjemność. Ale wydawania dodatkowych pieniędzy na części wolał bym uniknąć. Po przemyśleniu prusa mini też by mi odpowiadała, choć wygląd ma trochę delikatny, ale to pewnie tylko moje myślenie laika ;-)

Testerem wolę nie być więc i tak muszę poczekać jeszcze trochę na jakąś konkretną recenzje tej Prusy. Czyli pozbieram jeszcze trochę pieniadze to może starczy na coś lepszego :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”