3D Gence One - Opinie

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

3D Gence One - Opinie

Post autor: bafunio »

Witam,
Mam pytanie do osób posiadających tą drukarkę lub do pracujących na niej. Jak ją oceniacie po X przepracowanego czasu , kupilibyście ją jeszcze raz? Mieliście jakieś awarie? Jak druk elastycznymi materiałami (głównie do nich potrzebuje tą drukarkę). Fajnie jakby ktoś powrzucał zdjęcia wydruków. W necie znalazłem recenzje , ale jakoś nigdy nie mogę uwierzyć w obiektywną ocenę sponsorowanych recenzji...
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: 3D Gence One - Opinie

Post autor: dziobu »

Użytkowników nie znajdziesz na takich forach, ani na żadnych innych...bo ten sprzęt zwyczajnie działa. Nie mam i nie używam (:P), ale niedawno miałem bardzo dobrą ofertę na zakup używki i rozmawiałem dość długo z właścicielem (a mają/mieli ich kilka, 3-4 szt).

W skrócie - porównał bym ją do Zmorpha (*1). Włączasz i działa. Awarii nie mieli. Serwis też ograniczał się do przetkania dyszy i odsyfienia prowadnic. Wydruki wyglądały jak ze Zmorpha - może nie konkursowe ale poprawne i oko cieszyły. Biorąc pod uwagę że tam nikt nie zajmował się grzebaniem w takich sprzętach czy wiecznym tuningiem parametrów druku, to chyba dobry wynik.

I nie mam pojęcia jak wygląda kwestia gumy (jakby pole robocze Ci wystarczyło to przyczaj się na FF Dreamera; na popularnym portalu aukcyjnym często są używki poniżej 1000zł, a do gumy jest rewelacyjny).

(*1)
Zauważ że do Zmorpha też mało kto się przyznaje (OIDW poza mną jeszcze jedna osoba ma).
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: 3D Gence One - Opinie

Post autor: McKee »

Krzys59 pisał tu na forum o problemach z plastycznymi materiałami (i chyba do niego najlepiej to pytanie zadać - o ile wiem co jest jednym z 2 forumowiczów z tą drukarką). Mam wrażenie, że do materiałów elastycznych ta drukarka za bardzo się nie nadaje (przynajmniej w standardowej/normalnej konfiguracji). Gdzieś mi się o uszy obił temat dedykowanej głowicy (chyba mają coś takiego). Mi się nie podoba dziwny układ ruchu stołu, ale na pewno jest to wzorzec solidności - z tego co wiem w Prusa nawet używali 3DGence i chwalili jej solidność.
bafunio
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: 3D Gence One - Opinie

Post autor: Zepco »

Z elastycznych drukowałem z DD TPU i szło, choć nie drukowałem dużo i raczej bez retrakcji, bo to były jakieś podkładki, nóżki, które geometrię miały prostą.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”