Kiedy kupić?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Harth
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 03 lis 2019, 19:26

Kiedy kupić?

Post autor: Harth »

Cześć,
Planuję kupić swoją pierwszą drukarkę 3D. Zastanawiam się nad Enderem 3X lub Two Trees Sapphire Pro. To którą wybiorę jest kwestią obserwowania dwóch innych aktualnych tematów na forum.
Chciałbym natomiast zapytać Was, kiedy kupić drukarkę. Obecnie jest jakaś wyprzedaż na Ali. Ender 3X (bez filamentu) kosztuje 662 zł z darmową wysyłką. Natomiast Sapphire Pro to koszt 1166,97 na Gearbest (z kuponem). Zbliża się czarny piątek więc możliwe są większe przeceny. Ale wtedy zakończy się obecna wyprzedaż a kod z GB pewnie przestanie działać. Stąd pytanie: czekać czy kupować? Czy pamiętacie jak sprawa wyglądała rok temu jeśli chodzi o ceny?

Z góry dziękuję za wszelka pomoc :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Kiedy kupić?

Post autor: dziobu »

Promocje u chińczyków są tak często że można latami od nich kupować i mieć wszystko "okazyjnie". Jeśli faktycznie trafisz na super-mega ekstra obniżki o 95% to w 2-3 sekundy po uruchomieniu sprzedaży wszystko znika, bo w tej cenie było np 5 egzemplarzy.

Rasistowski piątek, czy gdzieniegdzie rasistowski tydzień, powoduje głównie to że ludzie oślepieni znaczkami "promocja", "okazja", "musisz mieć tego śmiecia" kupują byle g*wna w takich ilościach że paczki dochodzą spóźnione. Co nie znaczy że nie może trafić się faktycznie jakaś okazja (i nie mówię o sytuacji gdy cena została sztucznie podwyższona tydzień wcześniej).

Jesteś chwilę przed tym cyrkiem także masz czas - zacznij śledzić w kilku miejscach po ile jest interesujący Cię sprzęt. Jeśli znacząco potanieje w TYM dniu, to kup. Jak nie, po tym wszystkim ceny wrócą do normy. Podaż drukarek na rynku znacząco przewyższa popyt także nie czuj presji brania "na już".
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Kiedy kupić?

Post autor: morf »

Dokladnie za dziobu, weź też pod uwagę że kupując z Chin po 11.11 możesz się nastawić że paczka dojdzie po nowym roku.
Są czasami wysyłki z EU na Ali, wtedy szansa większa.
Generalnie ceny idą w górę żeby potem zrobić promocję :)
dziobu
Done is better than perfect.
Harth
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 03 lis 2019, 19:26

Re: Kiedy kupić?

Post autor: Harth »

morf pisze:Dokladnie za dziobu, weź też pod uwagę że kupując z Chin po 11.11 możesz się nastawić że paczka dojdzie po nowym roku.
Są czasami wysyłki z EU na Ali, wtedy szansa większa.
Generalnie ceny idą w górę żeby potem zrobić promocję :)
Z tego co widzę Endera wysyłają z Polski więc zakładam, że jakiś wielkich opóźnień być nie powinno.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Kiedy kupić?

Post autor: dziobu »

To niewiele znaczy. Wysyłają stąd ale to nie znaczy że fizycznie mają produkty na stanie.
Ja wciąż nie dostałem drona (z UE); czekam od połowy sierpnia i ponoć wysłali drugi raz ;)
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3203
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1575

Re: Kiedy kupić?

Post autor: morf »

Ogólna porada ode mnie: gdzie się da placic PayPal.
Udało mi się już kilka razy odzyskać pieniądze za (nie) wysłana paczkę.
Ostatnio strasznie mogę ponarzekać na banggood, już kilka paczek z modelarskimi szpejami nie doszło albo nie wysłali w ogole i kilka razy w tym roku musiałem zwracać się o pomoc do paypala
Niestety nie wszędzie się da a rozstrzyganie sporów na Ali to jakaś porażka
Ostatnio zmieniony 06 lis 2019, 18:22 przez morf, łącznie zmieniany 1 raz.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Kiedy kupić?

Post autor: dziobu »

To jest oczywiste, tylko cicho liczyłem że jeszcze dojdzie ;)
Awatar użytkownika
artusiek
Postów w temacie: 1
Posty: 299
Rejestracja: 29 mar 2017, 22:51
Lokalizacja: Czadrów
Drukarka: PrusMK3s,Fullbear...
x 54

Re: Kiedy kupić?

Post autor: artusiek »

Może trochę poza tematem , a może samemu poskładać. Wymaga więcej czasu , ale wiedza zdobyta przy składaniu jest często nieoceniona przy początkach drukowania .
A jeśli "śrubki to trochę za ostra jazda " to może poszukać używanej w strefie płatnej złotówkami ?
Mam nadzieję że za to nie dostanę bana ... jako przykład podaję
https://blackfrog.pl/3novatica-gate-zmi ... -1846.html
Artusiek
Prusa MK3s ; FullBear ; Bambu X1 , Hevo ( duża przeróbka)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Kiedy kupić?

Post autor: virgin71 »

Do znudzenia: naprawdę stary Ender 3 zamiast nowego U30?
Harth
Postów w temacie: 12
Posty: 47
Rejestracja: 03 lis 2019, 19:26

Re: Kiedy kupić?

Post autor: Harth »

virgin71 pisze:Do znudzenia: naprawdę stary Ender 3 zamiast nowego U30?
W sumie to nie wiem :). Nie oglądałem/ czytałem nic o tej drukarce, ale właśnie nadrabiam zaległości. Choć jak na razie opinie są powiedzmy ostrożne. Mam wrażenie, że zdaniem recenzentów U30 nie jest aż tak lepsze żeby porzucać Endera 3. Co warto w tej sprawie obejrzeć/ poczytać?
Zablokowany

Wróć do „Co kupić?”