Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
VspecII
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2019, 16:22

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: VspecII »

olo2000pm pisze:Drukarka i karton to nie jest dobry pomysł i sugerowanie nowym użytkownikom takie rozwiązanie świadczy o braku odpowiedzialnosci, a może i głupoty, dziobu.
W ogóle na takim forum jak to tego typu pomysły nie powinny mieć miejsca.
Jezeli kolega szuka drukarki do warsztatu, na której będzie wytwarzal elementy do samochodu to tylko szukać drukarek zabudowanych, których nie brakuje, a nie w kółko powtarzać Prusa. I dobrze, że kolega czyta forum i ma już świadomość, że jest to drukarka, która boryka się z problemami jak każda inna.

Spokojnie, posiadam jakiś zmysł techniczny i nakrycie kartonem nie wchodzi w grę ;) Szukam właścicieli 4Max Pro i dopytuję dalej :)
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: benekdp »

dziobu pisze:Normalny facet nie czyta instrukcji. Normalny facet po prostu WIE i nikt mu nie musi mówić gdzie ta śrubka czy inna część ma być :D
:rotfl2: Kiedy wszystkie możliwe sposoby zawiodą wtedy sięgamy po instrukcję obsługi :)

Również wypowiem się głównie w kwestiach teorii Anycubic no i mojego podejścia do pierwszej drukarki. Chciałem coś co będzie drukowało duże elementy, obsługa kilku różnych materiałów, szleństwo googlowania, czytania, szukania cen etc. Skupiony byłem w sumie na początku na Tevo Tornado - koszt 350-420€. Koledzy tutaj zapodali temat Anycubic, mniejszy druk - hmmmm... Ok po co mi na początek większy jak w planie mam troszkę się pobawić i porobić boxy na elektronikę nie większe niż 15 x 10 x 8 cm. A co jak całość mnie przerośnie ?, nie ogarnę projektowania, obsługa drukarki to nie podpięcia kabla wsadzenie kartek papieru i ctrl+P i jechana... poskładanie do kupy, kalibracja, filament też kosztuje - nieudane wydruki, dbanie o wszystko o najmniejsze szczegóły.
Do Anycubic skłoniło mnie to, że (nie mam doświadczenia teoretycznego z innymi drukarkami) ma kilka fajnych pierdół, które na pewno pomogą świeżakowi wejść w ten świat - Nie wymaga na początku montażu - wyciągnięcie zabezpieczeń, odciąć trytytki , jakieś gąbki powyciągać, montaż czujnika filamentu, kalibracja i gotowa do pracy. Stół z mikroporami - ponoć fajna sprawa - nie mam jeszcze praktyki, zamknięta obudowa, samoczynne czyszczenie dyszy i jeszcze kilka pierdółek. Podkreślam, że nie mam jeszcze praktyki i teorii apropo innych drukarek, może podniecam się rzeczami, które nie są tego warte, ale uważam, że dokonałem bardzo poprawnego wyboru bo jeżeli ogarnę temat to za pół roku sprzedam w świat 4maxa i wtedy zainwestuje duże większe pieniądze w nową drukarkę, ale już będę w temacie i już będę wiedział, że tego właśnie potrzebuję.

Pamiętaj o projektowaniu ja swoje pojemniczki już powiedzmy mam gotowe w programie,ale bardziej skomplikowane rzeczy zaprojektować to są długie tygodnie uczenia się programu, hektogodziny tutoriali itd. itd. Ja niestety, ale muszę trzymać jeszcze zwieracze z rozpakowaniem drukarki do przyszłego weekendu :wtf:
Pozdrawiam Damian
VspecII
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2019, 16:22

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: VspecII »

Ale ja zdaje sobie sprawę, Fusion 360 od dwóch tygodni leci ;) Na szczęście, potrzebne elementy do warsztatu to najczęściej proste sprawy. Małe kółko zębate (średnicy ok 4 cm, grubości ok 6 mm i z 8 zębami) potrafi unieruchomić wspomaganie w koreańskich/japońskich autach. Ojciec dorabia te kółka z teflonu na maszynach, ale ma już swoje lata, wzrok nie ten i jest to męczące. Wydruk takiego kółka, to kilka minut w programie do projektowania (gdzie projekt przecież zostaje) , potem pocięcie w programie i odpalenie do wydruku. Znacząco upraszcza sprawę, a przy sprawdzonym projekcie można zarzucić druk kilku kółek na jeden raz i mieć je w zapasie:)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: dziobu »

olo2000pm pisze:Drukarka i karton to nie jest dobry pomysł i sugerowanie nowym użytkownikom takie rozwiązanie świadczy o braku odpowiedzialnosci, a może i głupoty, dziobu.
W ogóle na takim forum jak to tego typu pomysły nie powinny mieć miejsca.
Na całe szczęście miszczu powrócił.

Karton nie jest gorszym rozwiązaniem od położenia szmaty, puszki Dimafixu/lakieru do włosów, trzymania odpadów plastikowych koło drukarki czy położenia drukarki wśród innych rzeczy na strychu/narzędziowni wypełnionych kurzem czy smarem. To nie pali się od samego leżenia. Powodem zawsze były wypadające grzałki z bloku i brak zabezpieczeń programowych które by ją wtedy wyłączyły. No chyba że znasz choć jeden przypadek gdy do pożaru przyczynił się karton leżący koło drukarki. Ja nie znam.
McKee pisze:PS.: Do jest wręcz nienaturalne, że mimo rosnącej popularności i sporej ilości taniego szajsu z Chin o pożarach jakoś mniej słychać niż 2-3 lata temu.
Bo żeby był pożar trzeba spełnić jednocześnie kilka warunków, które to domyślnie spełniała popularna wtedy Aneta - a konkretnie to ona miała niemocowaną grzałkę. Od pewnego czasu wszystkie drukarki mają przynajmniej jedną śrubę zabezpieczającą, a część ma dwie i takie prowadzenie kabli ze nawet jak obie wypadną to grzałka nie wyleci.
Widocznie ktoś tu boryka się obecnie z takimi problemami, to i jest na bieżąco :D
VspecII pisze:Wydruk takiego kółka
To pamiętaj jeszcze o użyciu do tego stosownego materiału.
Abys
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: FlameRunner »

dziobu pisze:Aneta - a konkretnie to ona miała niemocowaną grzałkę
Czekaj, co? W mojej A8 normalnie była śrubka dociskowa. Były Anet (A8?) bez śrubki mocującej grzałkę w bloku?!
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: dziobu »

Pominąwszy sytuacje gdy ktoś dostał blok bez śrubki, to były takie (też chyba z A8) które w ogóle nie miały miejsca na śrubkę. Nawet tu ktoś wrzucał zdjęcie takiego bloku.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: FlameRunner »

Jeśli masz rację co do braku śrubki i w ogóle otworu na nią, to można powiedzieć, że pożarów A8 było i tak zaskakująco mało.


Co do tektury, to jednak warto by było znaleźć niepalny zamiennik.
Przy okazji, ciekawe z czego wykonana jest obudowa omawianego tutaj 4Max Pro i czy jest to tworzywo niepalne. Zresztą to samo pytanie można odnieść do różnych (i tych dużych, i tych małych) hobbystycznych konstrukcji obudowanych płytami z tworzywa sztucznego.

PS Przypominam o starym wątku: viewtopic.php?f=10&t=248
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: dziobu »

Zauważ też że pożary to w sumie krótki temat i skończyły się tak szybko jak się zaczęły.


<Nie polecam nikomu tego rozwiązania>
btw.
Nie pisałem o tym żeby się różne *ola nie rzucały, ale przykrywałem Flsuna kartonem jak drukowałem z ASA. Nie wiem co to zmieniało w kwestii bezpieczeństwa w stosunku do tego co mam teraz (zakurzone kartony i inne papiery są obok; wspominałem że siedzę na strychu). Skończyłem jak całkiem niedawno z rozpędu przeznaczyłem karton na śmiecie i jeszcze nie dorobiłem się drugiego.
Informuję tylko, że taka prowizorka wystarcza - do ciągłego użytku i tak się nie nadaje bo karton jest zwyczajnie niewygodny i szybko się niszczy.
...a może piszę to dlatego że po modyfikacjach jestem pewien swoich drukarek, które często pracują 24/7...

</Nie polecam nikomu tego rozwiązania>
VspecII
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 15 lis 2019, 16:22

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: VspecII »

[quote="dziobu]To pamiętaj jeszcze o użyciu do tego stosownego materiału.[/quote]


Zdaję sobie sprawę, że do niektórych zastosowań PLA, czy ABS się nie nadaje ;)
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: olo2000pm »

Dziobu ty taki niby bystry jesteś, a jak ktoś Ci zwróci uwagę że głupoty piszesz to do tej głupoty przyznać się nie potrafisz.
Ty to możesz swoje drukarki i worku foliowym trzymać, to twój wybór, ale oprócz kolegi vspec twoje przemadrzale wypociny czytają ludzie którzy mogą stwierdzić ze zabudowa drukarki w karton to normalka i pojda w twoje ślady.
Jeszcze 5 lat temu gdy na drukarki czekało się po 6 tygodni bo robił je tylko Krzysztof, taki karton był rarytasem, ale w XXI wieku to głupota. Po cholerę człowiek ma kupować drukarkę i ja wkładać do worka foliowego, skoro może kupić przygotowana do tego celu maszynę. A taka pruse będzie musiał do worka włożyć skoro będzie drukował z ABS.
Ogarnij się człowieku.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”