Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3232
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1598

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: morf »

Dobra myślę że ten wątek już dawno odpłynął w kierunku niewłaściwym :)
Możnaby skrócić lub zamknąć
Abys
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: Pjoter »

Zgadzam się. Olo nie pominę żadnej okazji by dosrać dziobu.
dragonn, Abys
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: olo2000pm »

Pjoter pisze:dosrać dziobu.
Moja intencją nie jest komukolwiek dosrywac na tym forum. Nigdzie też nie napisałem, że drukarki palą się od zabudowy z kartonu i naprawdę trzeba nie mieć wyobraźni, żeby nie dostrzegać zagrożenia. Bo ja rozumiem, że gdy dojdzie do zapalenia się drukarki to Wy uważacie, że taki karton powstrzyma płomienie?
Uważam, że administratorzy powinni reagować i usuwać tego typu wpisy. Bo na to forum zaglada zapewne masa młodych, niedoswiadczonych ludzi, którzy mogą stwierdzić, że to standard. A to przecież jest po prostu niebezpieczne.
A ja osobiście dochodzę do wniosku, że nie warto się udzielać na tym forum. Bo nawet jak się komuś zwróci uwagę, że głupoty pisze to i tak na tego złego wychodzi.
Pozdrawiam.
morf, WillingMagic
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: FlameRunner »

Dobra, administrator reaguje.

Bardzo proszę nie obkładać drukarek tekturą.
Ani niczym innym palnym; plastikowa obudowa powinna być z niepalnego tworzywa.
Ani nie trzymać żadnych sprejów tuż obok drukarki.
Ani nie trzymać drukarki pośród ogólnie pojętego pierdolnika; jeśli drukarka stoi na regale zawalonym kartonami, to improwizowana tekturowa zabudowa drukarki i tak nie robi już większej różnicy.


PS Raz jeszcze odsyłam do wątku: [poradnik] Jak nie spalić drukarki 3D i całego domu przy okazji
morf, Abys, dziobu, WillingMagic
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: dziobu »

olo2000pm pisze:Bo ja rozumiem, że gdy dojdzie do zapalenia się drukarki to Wy uważacie, że taki karton powstrzyma płomienie?
Poważnie do tego doszedłeś po przeczytaniu tych postów? :shock: :shock: :shock:


Dopóki czytasz co chcesz a nie co jest napisane to dalsza dyskusja zwyczajnie nie ma sensu.
Dla mnie EOT.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: Pjoter »

@Flamerunner - może warto dodać kilka zdań o kalibrowania PID (że wtedy to ABSOLUTNIE nie zostawiamy drukarki bez nadzoru) oraz o SSR (jak zabezpieczyć się przed kopnieciem 230V)? Może coś jeszcze warto tam dodać? Może faktycznie coś o kartonach bo np. Na reddicie też jest dużo takich porad by z kartonów robić pudła do drukowania ABS.
Jakub
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
kamilxxg
Postów w temacie: 1
Posty: 257
Rejestracja: 25 lis 2018, 19:18
Drukarka: Ender-3 Bear Upgrade
x 71

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: kamilxxg »

Dla drukarek creality warto by było wspomnieć o tym, że jak producent pisze, że ma Thermal Runaway Protection włączone to tak ma być, zresztą na kanale Makers Muse jest dobrze pokazane, że to może się tyczyć każdej drukarki szczególnie z Chin


źródło: https://www.youtube.com/watch?v=Z4-aKOlp-cA
Ender-3 "Bear Upgrade" SKR V1.4, TMC2209, Dragon, BMG | Wyeliminowałem szparkę zanim to było modne!
Mingda MD-16 Fabryczna wersja... na razie
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: benekdp »

Witam wszystkich ponownie, a więc otrzymane, podłączone, skalibrowane i pierwsze koty za płoty. Drukarka dotarła cała i zdrowa, na pierwszy rzut poszedł filament Sunlu PLA Shiny Silk Black. Po kalibracji odpaliłem wydruk testowy, po około 2h niestety, ale jedna sowa się odkleiła od stołu wrrrrr..... :evil: no życie, na drugi rzut odpaliłem figurkę Harpie, po 1 nie udanej próbie chciałem w końcu coś na szybko wydrukować, wysokość figurki była nie większa niż 4 cm, po zakończeniu druku zabrałem się do usuwania podpór - :thumbdown: wrrrrr.... - co za dziadostwo :) wraz z podporami pozbawiłem figurkę rąk, nóg i sutków :D No dobra 2-ga gorzka pigułka przełknięta (okey zbyt mała, żeby miało to jakikolwiek fajny efekt końcowy po usunięciu podpór bez użycia mikroskopu :rotfl: ).
Przyszedł czas na 3ci wydruk, również figurka, tym razem zdecydowałem się poświęcić sporo czasu na ustawienia wydruku, postanowiłem, że wydrukują to większych rozmiarów skala 2:1, no i zrobiło mi się 7 części do wydruku każda z osobna. Poeksperymentowałem troszkę z ustawieniami i tak o to po 42H drukowania figurka stanęła na moim biurku :D - efekt - jestem pod wrażeniem wydruku, szczegółów, no i podpory już nie były takie złe do usunięcia i w ogóle happy :) Rozmiar około 40 cm dł x 26 wys. A wy po powiecie ?
Grubość warstwy 0,2mm



Obrazek
Obrazek
Obrazek



W trakcie wydruków pojawił się problem (a może go dopiero wtedy zauważyłem) walnięty był jeden czujnik krańcowy, oczywiście już go wymieniłem bo w zestawie był jeden zapasowy, ale chcę kupić, żeby mieć coś w rezerwie no i pytanie gdzie mogę się w niego zaopatrzyć ?
Obrazek
Obrazek


Podczas wydruków jak już wspomniałem troszkę eksperymentowałem, ale również chciałbym poprosić was o podzielenie się ze mną waszymi doświadczeniami. Głównie nie wiem na ile mogę sobie pozwolić i jakie wybrać parametry tak, ażeby wydruk zakończył się sukcesem, w miarę możliwości skrócić czas wydruku no i jak mucha na niego usiądzie, żeby się nie połamał.

Pierwsze co, to wypełnienie starałem się je minimalizować aż w końcu doszedłem do ustawień
Gęstość 10-15% (można mniej?)
Odstęp Lini wypełnienia 6-10mm
Wzorzec Zygzak (inny wzór lepszy?)
Grubość warstwy wypełnienia 0.2mm

Podpory
Rozmieszczenie - wszędzie, ew tylko dotykające stołu
Kąt zwisu 50 - 70
Wzór podpory Linie
Gęstość 10-15% - niżej się bałem ustawić np. na 5% (mogę?)

Przyczepność do stołu Tratwa (można mniej ?)

Pozmieniałem również troszkę prędkości np. wypełnienia na 80mm/s, wewnętrznej ściany 60mm/s, ruchy jałowe 60mm/s, początkowa warstwa 15mm/s (jakieś uwagi ?)

Resztę ustawień raczej zostawiłem już bez zmian.

Przymierzam się do wydruków moich boxów na elektronikę z ABS'u no i pytania:

Grubość ścian, podstawy pudełka będzie 2mm, w narożnikach będą otwory na śruby (będzie ciut grubiej) chcę, żeby oczywiście ściana jak i wszystko inne było pełne no i nie do końca wiem czy.... w Powłoka mam zaznaczyć grubość ścian 1mm i 2 ściany, dać wypełnienie na 100%, jak to ugryźć :wtf:

No i przy wydruku z ABS'u mam wyłączyć całkowicie chłodzenie wydruku ?

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi

Pozdrawiam
Pozdrawiam Damian
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: FlameRunner »

benekdp pisze:...
viewtopic.php?f=22&t=2109
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”