Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3223
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: morf »

viewtopic.php?f=4&t=5065#p86238
Najlepiej na start kupić coś dobrej jakości tak żeby ew problemy z drukiem nie były spowodowane samym materiałem.
benekdp
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: FlameRunner »

benekdp pisze:PS. Macie źródła stosunkowo tanich filamentów ? Jakich firm wybierać, czym się kierować. Słyszałem np. , żeby od chińczyków nie zamawiać...
Na dole każdej strony forum jest wyświetlana sugestia. ;)
tuproszekupowac.png
benekdp, Jakub
Kju
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2019, 14:37
x 1

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: Kju »

Jeśli jesteś zdecydowany na 4Max Pro to kupuj z gearbesta albo z Ali - teraz wychodzi w okolicy 1200 zł z wysyłką z Europy.
benekdp
Awatar użytkownika
grykom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2019, 08:32
Drukarka: Ender 3
x 26
Kontakt:

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: grykom »

benekdp pisze:Jakich firm wybierać, czym się kierować. Słyszałem np. , żeby od chińczyków nie zamawiać...
Trochę szkoda zamawiać filament od chińczyków skoro u nas w Polsce jest wiele bardzo fajnych firm które produkują filament na wysokim poziomie :)
Devil Design (ekofilament), Spectrum, Fiberlogy - te sprawdzałem i mogę polecić. Masz tutaj na forum paru dobrych sprzedawców z własnymi sklepami więc łatwo coś znajdzie ;) Unikaj tanich filamentów z Allegro (poniżej 50zł za 1kg) bo to pozorna oszczędność.
benekdp, Abys
Zapraszam na moją stronę https://www.ender3.pl
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: benekdp »

Witam. Licytowałem drukarkę na ebayu i udało się Aycubic 4max pro jest już w drodze. Kupiłem ją za 350€ z wysyłką, może znalazł bym taniej, ale na niektórych serwisach faktycznie cena dużo niższa, a po przejściu do kasy robiło sięznacznue więcej- nieważne, dojdzie cała i zdrowa będę happy. Dzięki wszystkim za pomoc. Jak już powstanie pierwszy wydruk to będę się chwalił :-)
Pozdrawiam
Pozdrawiam Damian
maciek163
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 21 paź 2019, 19:17
Drukarka: Creality CR10S Pro
x 6

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: maciek163 »

Ja tez czekam na 1 drukarkę- zamówiłem Creality CR10S Pro- miałem minimalnie większy budżet- filamenty od DD zamówione, jeszcze pozostało domówić indukcyjny czujnik do poziomowania i parę pierdołek. Będę gotowy do pracy i zabawy :D
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: benekdp »

Super. Powodzenia życzę.

Sprawa u mnie wygląda następująco.
Paczka dotarła :D, ale muszę wstrzymać bóle, tak jak pisałem tj prezent urodzinowy i poczekam jeszcze tydzień na oficjalne wręczenie (no chyba, że nie wytrzymam), ale ten tydzień poświęcę na instrukcję obsługi, jeszcze więcej teorii, zamówienie filamentów, projekt etc.

Mam jeszcze jedno pytanko.... Jak z umiejscowieniem drukarki, mianowicie w sypialni mam kompa, biurko mam spore ok 3m i spokojnie znajdę miejsce na tą drukarkę, czy umiejscowienie drukarki w sypialni jest rozsądne ? czy potrzebuje raczej odosobnionego miejsca, z dobrą wentylacją (pewnie jakaś chemia fruwa w powietrzu podczas drukowania ?)

Dzięki i pozdrawiam
Pozdrawiam Damian
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: FlameRunner »

Ogólnie to nie chcesz mieć pracującej drukarki 3D metr od siebie, ze względu nie tylko na zapach/szkodliwość oparów, ale też hałas i wibracje.

Najlepiej, gdyby drukarka pracowała w pomieszczeniu, w którym nikt nie przebywa. Przy jednej drukarce nawet nie musisz mieć tam dobrej wentylacji, wystarczy wywietrzyć po zakończeniu druku.

Jeśli jednak w pomieszczeniu z drukarką musi ktoś przebywać, to proponuję:
  • drukarkę wcisnąć gdzieś w kąt, jak najdalej od ludzi; dla komfortu zarówno ludzi, jak i samej drukarki,
  • zapewnić dobrą wentylację; trzeba na bieżąco wywiewać z pomieszczenia opary wydzielane przez pracujące urządzenie.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 8936
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: dziobu »

Dodając do tego co już FR napisał:
benekdp pisze:czy umiejscowienie drukarki w sypialni jest rozsądne ?
Z drukarki jest syf. Kawałki filamentu latają tu i tam, takie ucięte z druta, jakieś resztki wytarte z dyszy, cały syf odcięty z modeli (choćby raft i supporty) czy nieudane wydruki. Nawet czasem odrywanie detalu od stołu generuje sporo małych odłamków. W warsztaciku można się tak bawić, ale w sypialni to nie bardzo.

Ponad to drukarka piszczy, szumi i się porusza. Pierwsze można znacznie zniwelować wymieniając stepsticki na ciche (nie wiem jakie są standardowo). Szum - no tu jest trudniej. Ileś wentylatorów jest potrzebnych.
Ale najgorszy jest ruch. Szybka czy nie - nie każdy potrafi zasnąć gdy koło łóżka coś się kręci, obraca, skrzeczy, itp.
benekdp pisze:czy potrzebuje raczej odosobnionego miejsca, z dobrą wentylacją (pewnie jakaś chemia fruwa w powietrzu podczas drukowania ?)
Siedzę na strychu będącym domowym "pierdolnikiem". Nie mam dobrej wentylacji. Drukarki są w sztucznie zorganizowanym kącie (róg pomieszczenia ogrodzony bałaganem i szafkami ;p); mam tam minimalną wymianę powietrza. Podczas druku czymś śmierdzącym nic nie czuć, chyba że ktoś tam się kręci. Pewnym rozwiązaniem, choć nie idealnym, jest stojący obok oczyszczacz powietrza.
benekdp, Abys
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: Potrzebuje pomocy w wyborze pierwszej drukarki.

Post autor: benekdp »

OK, dzięki-teraz już wszystko jasne. Nie myślałem, żeby drukować w nocy, a po 2 mój "Mossad" ma problem, żeby zasnąć jak pali się dioda Standby od tv :lol: :lol: :lol:

Tak czy siak sypialnia odpada... !
Pozdrawiam Damian
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”