Anycubic predator?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
SizaryK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019, 15:51

Anycubic predator?

Post autor: SizaryK »

Witajcie!
Ostatnio chciałem kupić pierwszą drukarkę, na 11.11 nie kupiłem, więc teraz czekam na Black Friday I zastanawiam się nad anycubic predator ( na AliExpress z wysyłką z polski koszt ~1400zl za drukarkę i 3 kg filamentu). Niestety w polskiej części internetu nie ma o niej za dużo, a z tego co zrozumiałem po angielsku to na recenzjach chwalą, ale na forach czasem odradzają zupełnie. Czy drukarka ta się nadaje się na pierwszą? Jeśli chodzi o zastosowania to chciałbym drukować modele rakiet, jakieś ozdoby i modele mechaniczne. I jak to jest z gwarancją od anycubic, w opisie na Ali jest że jest na 1 rok.
Pozdrawiam
Cezary

Linki podeślę potem
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Anycubic predator?

Post autor: morf »

Czesc
Czy na pewno potrzebujesz aż takie duże pole robocze?
Ogólnie nikomu rączej nie polecilbym delty na pierwsza drukarkę.

Może lepiej coś sprawdzonego? Coś co ludzie mają na forum?
Sporo było delt anycubica kossel na prowadnicach linowych. W zależności od egzemplarza ludzie mieli większe lub mniejsze problemy.

Ostatnio na forum pojawiło się kilka sztuk anycubica 4max pro. Drukarka zdaje się drukować znośnie po wyjęciu z pudła.
Ewentualnie wstrzymać się i poczekać na pierwsze Prusy Mini które pewnie niedługo pojawią się na rynku a pewnie będą w podobnej kategorii cenowej.

Abstrahując od tego "co wybrać':
O gwarancji na Ali raczej można zapomnieć. Jeśli coś będzie nie tak pewnie będziesz się musiał sporo namęczyć z majfrendem a w ostateczności pewnie powie żebyś coś odesłał do Chin. Koszty najczęściej przewyższają opłacalność takiego rozwiązania.
Te 3kg chińskiego filamentu też można sobie ... Echm szkoda nerwów na początek polecam kupić coś sprawdzonego producenta.
Done is better than perfect.
SizaryK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019, 15:51

Re: Anycubic predator?

Post autor: SizaryK »

A z zakupem przez oficjalną stronę anycubic?
Czyli lepszy na początek będzie taki ender 3 lub coś innego popularnego? Co konkretnie poradzisz?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Anycubic predator?

Post autor: McKee »

SizaryK pisze:Co konkretnie poradzisz?
Przeczytaj jeszcze raz co morf napsał
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
SizaryK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019, 15:51

Re: Anycubic predator?

Post autor: SizaryK »

morf pisze: Ogólnie nikomu rączej nie polecilbym delty na pierwsza drukarkę.
A czemu delta na pierwszą drukarkę się nie nadaje? Jakieś są szczególne problemy niespotykane w innych typach drukarek (Jeśli chodzi o leveling to predator ma automatyczny z tego co wyczytałem)?
SizaryK
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 14
Rejestracja: 20 paź 2019, 15:51

Re: Anycubic predator?

Post autor: SizaryK »

I jeszcze jedno pytanie:
Czy zamawiając z magazynu w Niemczech/Czechach mogą się pojawić jakieś dodatkowe opłaty (podatki albo coś)? Pytam bo wysyła z polski do Polski kosztuje 17$, a z Niemiec i Czech kurierem jest za darmo (dlaczego?).
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8941
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Anycubic predator?

Post autor: dziobu »

SizaryK pisze:A czemu delta na pierwszą drukarkę się nie nadaje?
W delcie byle jaki ruch to składowa w sumie całej drukarki - od jazdy wszystkimi osiami, po długości, wysokości, odległości, krańcówki... Nie możesz sprawdzać po kolei; działasz od razu na całym organiźmie. Zmieniasz jedno, kaszani się drugie. Poprawiasz drugie, leci to pierwsze i jeszcze coś innego nie pasuje. Wydruki wychodzą obłe, poziomowanie pół wydruku wbija w stół a w osi X nie trzyma wymiarów. Tego "może" być dość dużo.
Piszę "może" bo równie dobrze możesz kupić taką drukarkę, włączyć i cieszyć się wydrukami.

Głównie chodzi o to że osoby początkujące nie mają wyczucia jak to powinno działać, co na co wpływa i co faktycznie ma/może mieć znaczenie przy danym problemie. Często nie mają też szafki części czy przydatnych przy drukarce narzędzi co utrudnia serwis. W efekcie mamy albo błagalno-paniczny wątek z serii "nic nie robiłem a nic nie działa, ratuj droga redakcjo" albo okazję na portalu aukcyjnym z dopiskiem "sprzedaję jako uszkodzona".

Jeśli chodzi o samą drukarkę - z tego co czytałem to jest dobra. Natomiast też nie polecam, ale tylko ze względu na fakt że to delta.
Abys, Artu, FlameRunner
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Anycubic predator?

Post autor: Artu »

SizaryK pisze:I jeszcze jedno pytanie:
Czy zamawiając z magazynu w Niemczech/Czechach mogą się pojawić jakieś dodatkowe opłaty (podatki albo coś)?
A czemu miałbyś cokolwiek dopłacać w handlu wewnątrz unijnym :O
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”