Two trees Sapphire pro czy plus ( nowy )

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Fendi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 26 gru 2019, 17:19
x 13

Two trees Sapphire pro czy plus ( nowy )

Post autor: Fendi »

Cześć jako nowy członek forum witam wszystkich. Mam na imię Filip. Zamierzam zamówić Sapphira Pro ( ok 1200 zł) jest jedno ale.. Jest na gearbest promocja na nową powiększoną wersję plus dodatkowy silnik osi Z - Sapphire Plus niby 500 sztuk ( 300x300x350) Wstawiam link poniżej:

https://www.gearbest.com/promotion/TWO- ... l-190.html

Wychodzi jakieś 1700-1800 zł, drukarka jest większa od sapphire pro ale biorąc pod uwagę, że jest to corexy i że jest obudowana, nie powinno mieć to wpływu na jakieś drgania, lub odkształcenia konstrukcji przy szybkich posuwach głowicy. Tak więc myślę, że dołożę do większej. W tej konfiguracji będę miał endera 3 i właśnie większą sapphire plus.

Chciałbym poznać Wasze zdanie co sądzicie o tym, czy warto z racji że jest wyprzedaż dołożyć i wziąć plusa, a może poczekać i wejdzie jakaś seria do sprzedaży i wtedy kupić ? W sumie nie śpieszy mi się, jednakże znając chiński rynek, trochę czasu będzie trzeba przy niej spędzić żeby doprowadzić ją do porządku, więc docelowe wydruki będą za kilka miesięcy.

Pozdrawiam i przy okazji chciałbym życzyć Wam wszystkim Wesołych Świąt.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Two trees Sapphire pro czy plus ( nowy )

Post autor: Tuchajbej »

Zdania o tej drukarce są podzielone.
Egzemplarze wysłane na testy do youtuberów niekoniecznie chciały bez problemów działać.
Generalnie jak każdy chinczyk. Bedziesz musiał pokombinować i pewnie uzyskasz to co na każdym FDMie.

Czy to ja mam coś z oczami czy na kazdym zdjęciu (renderze) śruba nie jest równoległa do prowadnicy? "D
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Fendi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 26 gru 2019, 17:19
x 13

Re: Two trees Sapphire pro czy plus ( nowy )

Post autor: Fendi »

Rzeczywiście jedna jest skrzywiona na zdjęciu :D Sokole oczy ;) Możliwe, że chińczyk za lekko przykręcił albo krzywo, właśnie na filmikach widziałem jakieś niedociągnięcia, ale to są drobnostki. Mam styczność z chińskimi tokarkami, frezarkami i w tych maszynach są poważniejsze niedociągnięcia.
Na filmikach występowały mechaniczne błędy typu luźne łożysko lub lekko skrzywiona prowadnica, po przykręceniu ok, brudne łożysko takie coś jest do ogarnięcia po sprawdzeniu montażu drukuje ładnie, nie przyciągam aż takiej uwagi do estetyki elementów bo drukuję prototypy, które w większości są później frezowane, natomiast bardzo mi zależy na tym, że wydrukować jakiś komponent jak najszybciej (np. PLA ) (zaleta corexy ) oraz chcę tak jak pisałem zabudować drukarkę i większość co będę docelowo drukować będzie z ABS.

Zastanawiam się, czy te dostępne 500 sztuk to jakiś chwyt marketingowy, królik doświadczalny czy serio jakaś okazja? Niestety nie mam porównania z innymi drukarkami bo nie śledzę aż tak na bieżąco jak zmieniają się ceny na aliexpress, może warto poczekać i potanieją jeszcze ?
Awatar użytkownika
Fendi
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 26 gru 2019, 17:19
x 13

Re: Two trees Sapphire pro czy plus ( nowy )

Post autor: Fendi »

Koniec końców zamówiłem Sapphire Pro, zważywszy na to, że Plus jest wykonany z pocienionych elementów, zobaczę jak przyjdzie, na pewno zdam relację na forum. Wyrwałem za 1160 na GB czyli 600 zł taniej niż plus.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”