ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Post autor: benekdp »

Witam wszystkich serdecznie, niejako, że jestem świeży w temacie drukarek 3d chciał bym prosić o waszą ocenę w/w drukarek.
Od czasu do czasu siedzę i przeglądam ogłoszenia z nudów szukając "okazji" (a może po prostu coś by kupić), natrafiłem na 3 drukarki, które zwróciły moją uwagę. Proszę was o ocenę ogłoszenia, opłacalności, czy wydruki powalają na kolana, koszt utrzymania takich drukarek, awaryjność etc. ewentualnie proszę jeszcze o wycenienie tych drukarek, jeżeli mieli byście kupić, którąś z nich dla siebie, która by to była i ile mogli byście za nią zapłacić (proszę o rozsądne, mierzalne kwoty). Czy te drukarki są "chodliwe", czy za pół roku stracą kolejne 50% swojej wartości .
Najpierw chcę poznać wasze zdanie ile one są na "oko" warte (nie znalazłem w Polsce porównywalnych ogłoszeń na sprzedaż i nie mam z czym porównać), ceny tych niżej wymienionych napiszę później jak się już wypowiecie (nie chcę sugerować).
Do jakich (bezpiecznych) przebiegów taką drukarkę można kupić ?

Nr.1
Zortrax M200 (jak nowa) + dużo akcesoriów
Mało używana, w najlepszym stanie
wiele akcesoriów:
nowa wymienna jednostka grzejna (z końcówką)
nowa wymienna płyta grzewcza
kilka różnych rolek filamentu [(około 10 nowych filamentów Zortaxa)]
Jakość wydruku jest bardzo dobra i nigdy nie wystąpił błąd wydruku (każdy wydruk był udany)
Bez wad technicznych, działa jak pierwszego dnia !!!!
2.jpg

Nr.2
ULTIMAKER 2 Extended ( ma około 3 lata, przebieg mi jeszcze nie znany)
- 4 wymienne dysze dla precyzyjnych i szybkich wydruków
- działa bez zarzutu, żadnych wad etc.
1.jpg
Nr.3
Ultimaker 2 Extended+ Clone (u użytkownika około 2 lata, przebieg 423 h)
Extra przednia pokrywa z Plexiglas
Filamenty i kilka części zamiennych,
wszystko działa tak jak trzeba
3.jpg
4.jpg

Czekam na wasze opinie.
Dziękuję
Ostatnio zmieniony 07 sty 2020, 15:48 przez benekdp, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Damian
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 1
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Post autor: cardjunk »

na forum mieszają się zdjęcia w załącznikach, masz jeszcze 18 minut, żeby sobie wedytować fotki w chcianej wcześniej kolejności
benekdp
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Post autor: benekdp »

Już to zrobiłem :D
cardjunk
Pozdrawiam Damian
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Post autor: benekdp »

Właśnie dostałem odpowiedź, że drukarka Nr.2 ma (niby) 60 roboczogodzin - poprosiłem o zdjęcie wyświetlacza z potwierdzeniem.
Pozdrawiam Damian
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Post autor: mcxmcx »

Edytując eprom ustawiasz dowolną ilość godzin.

Ja bym brał na 1.75 ;) bo 3mm trudniej kupić w PL. Poza PL bez znaczenia.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Post autor: benekdp »

Aha, czyli nie ma możliwości odczytania faktycznie ile przepracowała drukarka ?

1.75 czy 2.85 bez znaczenia,to i to dostępne.
Pozdrawiam Damian
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Post autor: mcxmcx »

Nie ma problemu, znajdź mi z dostawą na jutro clear yellow pla 2.85 I porównaj cenę z 1.75.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Post autor: dragonn »

Zapominacie o jednej ważnej rzeczy... co prawda to teoria bo nie sprawdzałem tego ale moim zdaniem słuszna. Przy bowden 2.85 mm może się lepiej sprawdzać bo filament sam w sobie jest sztywniejszy przez co mniej podatny na niedokładności układu bowden.
Awatar użytkownika
benekdp
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 120
Rejestracja: 07 lis 2019, 18:11
Drukarka: Ultimaker 2+
x 12

Re: ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Post autor: benekdp »

znajdź mi z dostawą na jutro clear yellow pla 2.85 I porównaj cenę z 1.75
a może frytki do tego ? :D - żartuje oczywiście :)

Na razie mi takie kolorki niepotrzebne, zależy mi głównie na drukowaniu z ABSu czarnego, ewentualnie biały.
Zależy mi również, ażeby nie 50% wydruków szło do śmieci. Mam swoją drukarkę od niecałych 2mscy i wydaje mi się, że więcej przy niej grzebie niż faktycznie daje pociechy z fajnych wydruków -ale mniejsza o to.

Zortrax M200 vs Ultimaker 2

Bardzo proszę o krótką wypowiedź na pytania z postu numer jeden.
Dziękuję
Pozdrawiam Damian
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: ULTIMAKER 2 Extended /Extended +/Zortrax M200 - ceny, porównanie, wasze opinie i zdanie o nich.

Post autor: emartinelli »

To nie rynek samochodów i nie ma, przynajmniej ja nie widziałem, analiz utraty wartości poszczególnych drukarek.
Co do przebiegów to dla obu modeli 20.000 tys godzin nie powinno być straszne.
Osobiście wolę napęd direct niż bowden więc wybór byłby dla mnie oczywisty.
benekdp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”