Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
davyd
Postów w temacie: 5
Posty: 57
Rejestracja: 05 sie 2019, 11:08
x 1

Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Post autor: davyd »

Cześć,
poszukuje drukarki 3d, dzieki której bede mógl drukowac formy podobne do tej :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Druk bedzie wykonywany przy pomocy materialu PLA. Wymiary jakie chcialbym uzyskac to min 15cm dlugosc i szerokosci.
Wysokosc jest mniej istotna. Zalezy mi równiez zeby drukarka byla zabudowana i nie wymagala skladania oraz skomplikowanej
kalibracji oraz konfiguracji. Budzet jakim dysponuje to ok 4000zl.

Mam na oku dwie drukarki:
Wanhao Duplicator 4S
XYZ Printing da Vinci 1.0 Pro
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Post autor: dragonn »

A do czego mają być te foremki?
Bo jeśli do ciasta to nie wiem czy wiesz ale żaden wydruk nie jest dozwolony do kontaktu z żywnością (i nie jest to zależne od tego jaki filament użyjesz tylko od brak atestów drukarki i nawet taka za 4kzł ich nie ma).
davyd
Postów w temacie: 5
Posty: 57
Rejestracja: 05 sie 2019, 11:08
x 1

Re: Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Post autor: davyd »

Akurat foremki byłyby uzywane w innych materiałach niz ciasto ale tak czytałem o tym jest kilka tematów na forum, że wydruk nie jest dozwolony do kontaktu z żywnością.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Post autor: virgin71 »

Certyfikować mógłbyś PETG, ale to i tak każdorazowo. Dla swojego bezpieczeństwa, używałbym PETG.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Post autor: dragonn »

davyd pisze:Akurat foremki byłyby uzywane w innych materiałach niz ciasto ale tak czytałem o tym jest kilka tematów na forum, że wydruk nie jest dozwolony do kontaktu z żywnością.
Okej, wolałem zwrócić uwagę.
Co do wyboru drukarki, XYZ na pewno bym nie wziął. Do niej musisz kupować filamenty z chipem albo kombinować z przerobieniem.
Przy tej cenie moim zdaniem najlepsza opcja to poskładaną Prusa i3 MK3, da się dostać za lekko ponad 4k. Lub oczywiście możesz wziąć kita do poskładania ale to będziesz musiał poświęcić trochę czasu na poskładanie go.
davyd
Postów w temacie: 5
Posty: 57
Rejestracja: 05 sie 2019, 11:08
x 1

Re: Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Post autor: davyd »

ok a co myślisz o Wanhao Duplicator 4S lub Flashforge Adventurer 3 ?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Post autor: Berg »

Do takich foremek to nawet Prusa mini. A jeśli ma ich drukować więcej na raz, to trzy Prusy mini
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Post autor: FlameRunner »

dragonn pisze:Co do wyboru drukarki, XYZ na pewno bym nie wziął. Do niej musisz kupować filamenty z chipem albo kombinować z przerobieniem.
Do Pro nie trzeba. Pro są droższe, ale bez żadnych kombinacji pracują z dowolnym filamentem i dają większą swobodę w modyfikacji parametrów druku.
rafaljot pisze:Do takich foremek to nawet Prusa mini. A jeśli ma ich drukować więcej na raz, to trzy Prusy mini
Ile czasu się taka foremka drukuje? Na małej drukarce puści jedną-dwie na raz i będzie musiał co kilka godzin zajmować się drukarką. Wolałbym jedną większą drukarkę, która będzie jedną partię drukować w czasie od 20 do 24 godzin.
dragonn, bafunio
mobile4you
Postów w temacie: 3
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Post autor: mobile4you »

davyd pisze:ok a co myślisz o Wanhao Duplicator 4S lub Flashforge Adventurer 3 ?
D4S odradzam, mam ale:
do PLA słabe (brak wentylatora wydruku), poziomowanie ręczne, wolna. Do ABS/ASA jak najbardziej.
Zdecydowanie Prusa (Mini lub MK3).
Dlaczego chcesz zamkniętą drukarkę do PLA?
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 2
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Drukarka 3d do druku foremek do 4000 zł

Post autor: SQ9KRD »

davyd pisze: Co do wyboru drukarki, XYZ na pewno bym nie wziął. Do niej musisz kupować filamenty z chipem albo kombinować z przerobieniem.
To już robi się nudne ale kłamstwo powtarzane wielokrotnie w końcu zacznie funkcjonować jako pewnik.
Przecież PRO od początku ma możliwość drukowania każdym filamentem. Jedyna różnica jest taka iż w orginalnym zasobniku masz zaszyte parametry druku. Totalni zbędna rzecz w dodatku ekonomicznie nie opłacalna

Do samych foremek bierz coś tańszego.
Jeśli myślisz o druku z ABS`u to dla mnie to podstawowa drukarka do tego typu filamentów. Mam i od 2 lat użytkuję z zadowoleniem.
Dziś na rynku jest już wielu godnych czasami lepszych rozwiązań niż XYZ
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”