Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
vizzerdrix
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2020, 02:20

Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Post autor: vizzerdrix »

Cześć
Jestem tu nowy i na początek chciałem się przywitać - tak więc gorące Hi!

A teraz do rzeczy. Planują zakup drukarki 3D, generalnie mam na to około 2500zł (+-) i jakieś tam doświadczenie z oryginalną Prusą MK3s (jest dostępna w pracy). Jako że generalnie jestem bardzo zadowolony z tej drukarki (poza nią widziałem kilka marnych samoróbek) i jestem tak na 80% zdecydowany właśnie na takie rozwiązanie. Przeglądając jednak Polskie sklepy internetowe natknąłem się na: Prusa Remake Mk3S

https://hobby-store.pl/fff-fdm/drukarka ... w-diy.html

Generalnie byłbym w stanie uwierzyć w deklaracje sklepu, że to może być ok, ale chciałbym się Was dopytać: czy warto się w to pchać czy lepiej dorzucić te 1000 zł i kupić jednak oryginalną Prusę. Wersja z HobbyStore jest zgodnie z ich deklaracją już ulepszona bo bazuje na markowych lub oryginalnych częściach plus ma ramę Bear. Z tego co widzę i tak wiele osób ulepsza oryginalne Prusy zmieniając im ramy na tę właśnie. Nie boję się samodzielnego montażu drukarki (Oryginalną Prusę też trzeba złożyć), jestem w stanie nad nią popracować jakiś czas, ale z drugiej strony nie chce 3 miesiące spędzać na kalibracji i rozwiązywaniu problemów, których nie napotkałbym gdybym odżałował te 3500. Tak więc na szali jest proste porównanie:

Prusa 3500 DYI vs Remake za 2500 DYI.

Rozumiem, że nikt nie obieca mi 100% zgodności, ale może chociaż podpowiecie mi jakie oczywiste problemy mogę napotkać i czy może istnieją jakieś oczywiste powody dla których nie powinienem się w to pchać.

Jeszcze w skrócie:
* Będę drukował pierdoły, akcesoria do planszówek, zabawki, trochę pierdół do elektroniki, jakieś obudowy, nic poważnego, raczej w ramach rozrywki/hobby
* Oczekuję wydruków o jakości jakie daje Oryginalna Prusa 3d MK3S
* Szukam gotowego rozwiązania w formie KITu lub zmontowanej drukarka
* budżet 2500, ale jestem s tanie dojść do 3500 jeśli będzie warto
* Fajnie by była gdyby drukarka była mała, Prusa jest w mojej opinii mała.

PS: Rozważałem jeszcze Endera 5, ale przerażają mnie opinie o konieczności ulepszenia masy rzeczy po wyjęciu z pudła... może niepotrzebnie.
Awatar użytkownika
M4G1K
Postów w temacie: 1
Posty: 129
Rejestracja: 16 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Dużo tego :)
x 30
Kontakt:

Re: Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Post autor: M4G1K »

Po pierwsze nie ten dział ( istnieje na forum dział "Co kupić?" więc fajnie by było to przenieść :)

Co do pytania to pytania odnośnie czy Remake czy oryginalną Prusę to zdecydowanie ori Prusę jak już. Przede wszystkim kilka różnic.


-rama Remake Prusa Bear z profili na + ( ale tutaj jak już ktoś się uprze to w kupnie jest tania ,a to nie jest mod najwyższej potrzeby )
-paski Gates wersja USA nie dają zupełnie nic w stosunku do wersji w oryginalnej bo nie bez powodu takie tam montują jak i w wielu innych drukarkach.
- stół Remake - chińczyk średniej jakości ,słabsze magnesy , gorsze PEI , problemy z dogrzewaniem ( częste opinie posiadaczy tego stołu ) ori działa tak jak powinien
- łożyska Misumi i wałki + dla Remake ( łatwe w wymianie również )
- sonda P.I.N.D.A. 2 , Remake - chińczyk nie działa tak dobrze jak oryginalny potrafi przekłamywać
- Ekstruder - klon Triangelab BMG vs Originalny Bondtechowy ( wiadomo oryginał lepszy ,ale Triange ogarnia )
- Hotend V6 oryginalny vs działający chińczyk

Coś na pewno pominąłem ,ale Remake to prócz techniki liniowej chińczyk na dużo tańszych częściach niekoniecznie działających tak samo jak oryginał więc przy tych kwotach wolałbym ori lub inną drukarkę
vizzerdrix
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Post autor: Berg »

Nie do końca się zgodzę z @M4G1K . Jeśli masz kupować oryginalną Prusę i od razu ją upgrejdować, zmieniać ekstruder na taki z przełożeniem, silniki na 400 krokowe, elektronika 32bit, to lepiej od razu robić bear upgrade. Jeśli chcesz mieć drukarkę i się w to nie bawić, to lepiej oyginał.
vizzerdrix
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2020, 02:20

Re: Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Post autor: vizzerdrix »

Super, bardzo dziękuję, to się nazywa doświadczenie :-) Zdecydowanie nastawię się zatem na oryginalną Prusę... no chyba że możecie polecić inną drukarkę w tym budżecie (2500-3000+-)

Zastanawiałem się też czy nie warto by było rozważyć używanych drukarek, na przykład
https://www.olx.pl/oferta/drukarka-3d-z ... 2311d71627

@rafaljot - w sumie oryginalna Prusa taka-jaka-jest na razie mi wystarcza (korzystam z niej na co dzień) i nie widzę powodu dla którego - przynajmniej na razie - miałbym zmieniać w niej ekstruder, silniki czy elektronikę... może kiedyś jak już zrozumiem co to mogłoby dać :-)

PS: Przepraszam za złe forum. Nie wiem dlaczego tutaj dodałem ten post, zamierzałem zrobić to lepiej, musiałem coś źle kliknąć.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Post autor: virgin71 »

Jak weźmiesz chińską Prusę, to wybierz tę z wydrukowanymi plastikami:)
Możesz też brać bezpośrednio z ali.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Post autor: FlameRunner »

vizzerdrix pisze:Zastanawiałem się też czy nie warto by było rozważyć używanych drukarek, na przykład
https://www.olx.pl/oferta/drukarka-3d-z ... D6gPo.html
Zależy od ceny. W tym przypadku warto rozważyć.
Awatar użytkownika
Sejbek88
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 29
Rejestracja: 30 gru 2019, 18:04
Lokalizacja: Łódź
Drukarka: RepRap
x 1

Re: Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Post autor: Sejbek88 »

A myślałeś o prusa i3 mini? Oryginał jest w dobrej cenie. Ciekawe tylko czy jakość wydruku jest taka sama jak w większym bracie
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Post autor: tig33r »

Już mu jakichś karłów wątpliwej jakości nie proponujmy. :DD
Moim zdaniem albo oryginalna prusa, albo corexy/delta jeśli ta ma być DIY. Nie ma co sobie dupy zawracać ruchomym stołem jeśli się samemu coś składa.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 3204
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1577

Re: Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Post autor: morf »

Taki mały offtop do posiadaczy oryginału czy ktoś mógłby zmierzyć ile przestrzeni (cm w każdym z kierunków) potrzeba przeznaczyć dla Prusy mk3s?
Mam pewne miejsce ale nie wiem czy wejdzie sensownie
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Remake Prusy MK3S na pierwszą drukarkę

Post autor: Berg »

x/y/z 50/58/65

PS: x zmierzyłem razem z odstającą wtyczką kabla zasilania a Y uwzględniając wysuw stołu do tyłu.
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”