nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: dragonn »

Przymierzam się do zakupu nowego hotendu do LUME i przeróbce na bowden. Oryginalny e3d v6 jest z deksza za drogi dla mnie :thumbdown:

Zostajce opcja podróbki v6, zaciekawiła mnie oferta z sklepu którego użytkownik udziela się tutaj na form :D :
http://tdi-cad.pl/czesci/glowice_hotend ... ct_1.75_v6
Cena jest całkiem atrakcyjna. Druga opcja to hotend e3d lite6, przykładowy link z google:
http://get3d.pl/sklep/e3d-lite6-hot-end ... owden-12v/
Cena już niestety dużo wyższa... ale jeszcze dało by radę. Ale wiadomo fajnie by było mieć full-metal od razu :D .
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: Kopytko »

Zależy czym chcesz drukować. Lite wg mojej opini nadaje się do PLA i ew do PET ale to już trochę słabiej.
Co do hotendów od TDI mogę śmiało polecić, są to fakt poprawiane chińczyki, ale masz pewność i gwarancje ,że będzie to spasowane, a jak będzie coś nie tak to nie pozostaniesz na lodzie. Dodatkowo polecam autorskie dysze od TDI, powiesz ,ze chcesz długą dysze jak Kopytkowi robiłeś i będziesz zadowolony z jakości.
Zaraz ktos napisze że reklame robię i tak robię bo TDI robi dobra robotę i nie ma problemów z jakąkolwiek reklamacją.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: dragonn »

Oo to brzmi spoko :D, no Lite raczej do PLA i ewentualnie ABS/PET. No nadany moment to poza PLA nie wychodziłem, czekam na lepszą pogodę żeby zacząć z ABS xD. Ale kto wie co będzie w przyszłości :D.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: Kopytko »

Jeżeli ABS zapomnij o LITE, można fakt ale będziesz często miał problem z zapychaniem przez puchnącą rurkę PTFE , jednak temp topnienia ABS jest na granicy z mięknięciem PTFE.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: dragonn »

Hmmm a to jak ludzie drukują na np. zwykłej LUME ABS? Przecież tam tęż jest rurka PTFE. No ale przekonałeś mnie już i tak do e3d v6 z tid-cad :D.
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: grzybu »

Ja z drugiej strony jakoś nie mogłem dojść do ładu z chińczykiem od TDI. Sama głowica wygląda bardzo dobrze, kontakt ze sprzedawcą świetny, dostałem nawet drugi egzemplarz, ale jak tylko ustawiłem większą retrakcję to się zapychało przy PET-G i PLA.
Do tego wydruki z gumy były jakieś takie niedorobione. Wychodzi na to, że moja drukarka jest jakoś niekompatybilna z full metal.
Kupiłem oryginał Lite6 i problemy z zapychaniem minęły, wydruki z gumy wychodzą bez problemu.
Nie drukuję z ABS i max temperatura to 230 stopni.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: Kopytko »

Grzybu ponieważ trzeba dobrać głowicę do wydruku, Jak pisałem dla PLA i PET głowica z teflonem wg mnie nawet lepsza, pla szybko stygnie i dlatego zacina się w łaczniku ( pytanie po co większa retrakcja) . Do abs musi być full metall.
Ale full metal do PLA to juz słabszy pomysł, ponieważ zastyga w łączniku, oczywiście można tak dobrać parametry ,że i rok będzie działać ( mi działa) ale trzeba się jednak namęczyć. A i zdaza sie zże przy wyciąganiu przywiera do zimnego łącznika i jest problem , trzeba grzać całość z wyłączonym wentylatorem aby pla zmiękło i się odkleiło od wnętrza radiatora.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
grzybu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 97
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 9

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: grzybu »

I dlatego na razie sobie dałem spokój z full metal. Drukuję praktycznie tylko z PET-G i gumy. Czasem PLA więc o teflon się nie boję.
Samą głowicę zostawiłem jakby mnie kiedyś naszło na nylon lub ABS. W sumie wymiary te same...
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: dragonn »

To teraz mam dylemat... nie chce się ograniczać tylko do PLA/PET tylko właśnie mnie zaskoczyles że nie powinno się drukować ABS na lite6 jeśli nawet tu piszą że można http://e3d-online.com/Lite6

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: virgin71 »

TPFE ma temperaturę ciągłej pracy 260'C. Nie powinno się na nim przekraczać 270, bo wtedy zacznie się niszczyć i będzie szkodliwy. Jeśli masz materiał, który potrzebujesz grzać wyżej, to lepiej użyć fullmetal. Jeśli nie, to spokojnie TPFE będzie ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”