nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
szparesko
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 24 kwie 2016, 12:11
x 6

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: szparesko »

emartinelli pisze:Oczywiście, że można drukować z ABS na głowicach od TDI z teflonem (sam mam kilka tych głowic) i v6lite. Nie przesadzajcie już.
Po prostu nie można drukować w wysokich temperaturach typu 260 stopni. Jesli będziecie się trzymać 235-240 stopni to taka głowica długo posłuży.
Ja drukuję ABS na 260 na głowicy z teflonem, nie mam zamkniętej budy i temperaturą rekompensuję, żeby części nie pękały przez skurcz.

Obrazek
G4ever

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: G4ever »

Yorg 68 pisze:
G4ever pisze:Full metal tak jak pisze Garreth musi być dobrze chłodzony
Coś mi się wydaje że pora przyszła na na korektę takich stwierdzeń
jak zacytowane wyżej.
Jak odbierze taki tekst "musi być dobrze chłodzony"osoba ledwo zaczynająca zabawę z drukiem,
Wyrywająca sobie włosy przy kalibracjach, upalająca stabilizatory itd, itp...
Osoba taka wytarga wszystkie wentylatory z okolicy i otoczy nimi cały układ drukujący.
Potem wpada na foruma - 1 post: BO MI ŚIĘ ...
W/g mnie trzeba będzie taką kwestię doprecyzować i jakoś to inaczej ująć.
Zamiast dobrze chłodzony ( browara ciekłym azotem też schłodzimy) można to ująć np: musi mieś dobrze rozdzielone strefy chłodzenia - wyraźnie rozdzielające strefy zimną i gorącą.
Coś w ten deseń.
Przepraszam za mały off-top
Może prościej mogłem powiedzieć że według zaleceń producenta i sprawa zalateiona :)
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: emartinelli »

szparesko pisze:
emartinelli pisze:Oczywiście, że można drukować z ABS na głowicach od TDI z teflonem (sam mam kilka tych głowic) i v6lite. Nie przesadzajcie już.
Po prostu nie można drukować w wysokich temperaturach typu 260 stopni. Jesli będziecie się trzymać 235-240 stopni to taka głowica długo posłuży.
Ja drukuję ABS na 260 na głowicy z teflonem, nie mam zamkniętej budy i temperaturą rekompensuję, żeby części nie pękały przez skurcz.

Obrazek
Oczywiście, że się da ale to akurat odbija się na żywotności rurki ptfe dość mocno.
Z drugiej strony ja tam nie widzę problemu aby raz na rok wymienić taka rurkę gdyby nawet się zużyła.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: dragonn »

No właśnie, też dla mnie to nie aż taki problem. Dlatego postanowiłem że wezmę jednak lite6, a z tego co wiadomo lite6 da się bez problemu upgradować do v6 i wtedy to już koszt dużo mniejszy a rozłoży się w czasie xD.
Garreth
Postów w temacie: 2
Posty: 173
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:49
x 28

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: Garreth »

Yorg 68 pisze:
G4ever pisze:Full metal tak jak pisze Garreth musi być dobrze chłodzony
Coś mi się wydaje że pora przyszła na na korektę takich stwierdzeń
jak zacytowane wyżej.
Jak odbierze taki tekst "musi być dobrze chłodzony"osoba ledwo zaczynająca zabawę z drukiem,
Wyrywająca sobie włosy przy kalibracjach, upalająca stabilizatory itd, itp...
Osoba taka wytarga wszystkie wentylatory z okolicy i otoczy nimi cały układ drukujący.
Potem wpada na foruma - 1 post: BO MI ŚIĘ ...
W/g mnie trzeba będzie taką kwestię doprecyzować i jakoś to inaczej ująć.
Zamiast dobrze chłodzony ( browara ciekłym azotem też schłodzimy) można to ująć np: musi mieś dobrze rozdzielone strefy chłodzenia - wyraźnie rozdzielające strefy zimną i gorącą.
Coś w ten deseń.
Przepraszam za mały off-top
Zakładam, że każdy rozsądny człowiek przez kupnem głowicy za 350zł najpierw przeczyta jej dokumentację;) Ale dobrze, proszę, cytat:
The heatsink must be cooled! Heated chambers, fan ducts that restrict flow, and not having the fan running at 100% at all times are common causes of issues. The heatsink should be cool to the touch at all times. If your heatsink is warm to the touch then you have a cooling issue that must be addressed.
Źródło: http://wiki.e3d-online.com/wiki/E3D-v6_ ... e_Guidance

Czyli na dotyk wystarczy, heatsink ma być chłodny. Przy czym jeżeli jest coś źle wytoczone jak to bywa u chińczyków, to heatsink może być zimny w dotyku, a heatbreak będzie topić filament:)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: dragonn »

Właśnie dlatego mam małe obawy przed chińczykiem i zamówiłem już e3d lite6 a najwyżej w przyszłości wymienię heatbreak na full metal ;). Dzięki wszystkim za pomoc :D. A co do czytania instrukcji, przeglądania poradników itp. to ja akurat nie należę do ludzi którzy rzucają się z zerową wiedzą na głęboką wodę, wręcz naodwrót, przed zakupem czegoś dokładnie robię rozeznanie co jak. Zanim kupiłem drukarkę z dwa miesiące spokojnie rozeznawałem temat, działanie takich drukarek itp.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: McKee »

dragonn pisze:ja akurat nie należę do ludzi którzy rzucają się z zerową wiedzą na głęboką wodę, wręcz naodwrót, przed zakupem czegoś dokładnie robię rozeznanie co jak. Zanim kupiłem drukarkę z dwa miesiące spokojnie rozeznawałem temat, działanie takich drukarek itp.
I potem wybrałeś Lume ???
To się kupy nie trzyma.
:rotfl2: :rotfl: :rotfl2: :rotfl: :yahoo:
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: dragonn »

A co jest złego w niej? Poza mosfetem stołu? Moja działa dobrze. Lepiej LUME niż jakiś akrylowy chińczyk który może dotrzeć już w paczce połamany.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: McKee »

Ok, faktycznie. Dobre bo polskie i obsługa serwisowa + pomoc wręcz znakomita. Jeżeli ma być bardzo budżetowo z opcją późniejszego upgrađe to rzeczywiście OK, ale po dłuższym rozeznaniu wszedłbym raczej w coś, co od razu jest OK i nie wymaga przeróbek (tylko faktycznie taka np. Prusa MK2 jest ponad 2 razy (?) droższa, ale już w cenie do 2000pln pojawia się sporo na allegro).

Zresztą ...,przygadał kocioł garnkowi: sam kupiłem CTC za prawie 1500,- z pełną świadomością potrzeby "grzebania". To grzebanie wciąga :(
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 13
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: nieoryginalny e3d v6 vs oryginał e3d lite6

Post autor: dragonn »

Grzebanie wciąga :D, dokładnie. A większego budżetu niestety nie miałem żeby kupić coś lepszego. No ale to już offtopic bo zaraz nas wytną ;).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”