Zamiana Anycubic i3 MEGA na ANYCUBIC 4Max Pro - Warto ??

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
trike3
Postów w temacie: 1
Posty: 475
Rejestracja: 14 wrz 2017, 14:01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Drukarka: Anycubic I3 Mega
x 6

Zamiana Anycubic i3 MEGA na ANYCUBIC 4Max Pro - Warto ??

Post autor: trike3 »

Pytanie jak w temacie.

Mam niewyeksploatowaną drukarkę Anycubic i 3 Mega.

Stoi w pokoju syna i tak się zastanawiam czy jak zmienię na ANYCUBIC 4Max Pro to polepszę sobie, czy na odwrót.

To że ta druga jest ładniejsza i jako "mebel" w pokoju nie drażni drugiej połowy nie mam wątpliwości, tylko czy wymieniając urządzenia jakość się nie pogorszy ??

Czytam różne recenzje tej drukarki i opinie są różne jak to z chińczykami.

Czy ta drukarka przez to że jest zamknięta w obudowie jest cichsza od mojej ??

Czy przez zamkniętą komorę poprawiła się może jakość drukowania z ABS ??

Pozdrawiam Marcin
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Zamiana Anycubic i3 MEGA na ANYCUBIC 4Max Pro - Warto ??

Post autor: sp6vgx »

Ja już napisałem ogarnij najpierw drukowanie na I3Mega bo jak na niej sobie nie radzisz to ta nowa drukarka nic nie zmieni. Wszystko to kwestie względne czy coś poprawi czy nie. 4Max Pro ma pewne zalety jak brak ruszającego się w poziomie stolika czy komora, ale to nie jest jakiś cudowny lek który załatwi sam wszelkie problemy. Jak nauczysz się drukować ABS na I3 Mega (a można z całkiem niezłym rezultatem), nawet nakładając na drukarkę karton w który była zapakowana (wiem wiem zaraz ktoś powie że tak się nie robi), ale jak ją kupiłem to nic innego pod ręką nie miałem by zrobić w parę minut komorę i sprawdzić druk z ABS... Powiem tak ja bym w nią zainwestował w momencie w którym ogarniasz drukowanie na byle padle i radzisz sobie z wszystkimi problemami i stwierdzasz że zalety jakie ma 4Max Pro coś dla ciebie zmienią i będziesz świadomy tego co one mogą wnieść do poprawy twoich wydruków.

Tak to nie ma najmniejszego sensu, lepiej chyba poprawić obecną drukarkę co wile nauczy. Pytanie jest jedno czy starczy ci do tego cierpliwości by wydusić wszystko co można z konstrukcji I3 Mega... Ja bym ci poradził jedno, jak tak szybko się denerwujesz kup Ultimakera itp. gdzie kupujesz gotowy filament z oznakowaniem RFID... zapuszczasz wydruk i się drukuje bez kombinacji. Tak obojętnie jakiego chińczyka kupisz to efekt będzie taki sam jak z I3 Mega... Masz drugie wyjście po prostu się przełamać i nauczyć się cierpliwości i wytrwałości - a to zapewne i zaowocuje w innych sferach życia...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Zamiana Anycubic i3 MEGA na ANYCUBIC 4Max Pro - Warto ??

Post autor: Pjoter »

Zgadzam się z przedmówcą. Jeśli nie ogarniesz jednego chińczyka to nie licz że ogarniesz innego (i to od tego samego producenta!).
Jeśli Tobie brak umiejętności/cierpliwości do drukarki to
-Kupujesz Pruse MK3S złożoną, skalibrowaną i z suppoertem od producenta (tą opcję polecam)
lub
-Oddajesz komuś Ai3M na serwis w celu pozbycia się problemów i dopasowania profili pod druk z danych materiałów (tą opcję mniej polecam)

Dodatkowo mam pytanie czemu chciałbyś drukować z ABS a nie z PLA lub PETG. Jeśli będziesz drukować małe przedmioty to ABS można bez komory.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
M4G1K
Postów w temacie: 1
Posty: 129
Rejestracja: 16 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Dużo tego :)
x 30
Kontakt:

Re: Zamiana Anycubic i3 MEGA na ANYCUBIC 4Max Pro - Warto ??

Post autor: M4G1K »

Panowie spokojnie napisał tylko "Mam niewyeksploatowaną" ( więc jak rozumiem mało na niej drukował lub w bdb stanie ) drukarkę nie pisał nic na temat tego ,że sobie nie radzi czy coś.

4Max jest ładniejsza to fakt ,a ma komorę w oryginale. To ,że nie drażni drugiej połówki to może być największy sens takiej zamiany. Cichsza no tutaj jedyna zmiana to może być przez obudowę tak to zamiana stepsticków porobi największą różnicę ,ale to dokładnie tak samo jak w i3 Mega. Wymiary bardzo podobne. Drukowanie ABS i TPU na 4Max łatwiejsze patrząc w ori bez zmian.

Równie dobrze możesz stworzyć ładną zabudowę do I3 Mega i mówię tutaj o całej komorze ładnie wyglądającej co by żona była zadowolona z zapasem miejsca co by potem było w razie co na inną drukarkę. Będzie to na pewno cichsze rozwiązanie i tańsze niż wymiana działającej drukarki na drugą działającą prawie tak samo :)
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Zamiana Anycubic i3 MEGA na ANYCUBIC 4Max Pro - Warto ??

Post autor: Pjoter »

My mówimy o dwóch innych tematach o poprawię druku na i3 Mega. W jednym była przytkana dysza, w drugim nie wiadomo.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Zamiana Anycubic i3 MEGA na ANYCUBIC 4Max Pro - Warto ??

Post autor: FlameRunner »

@trike3
Jeśli obecne problemy z jakością druku nie wynikają z wad projektowych drukarki (a i3 Mega to podobno nie jest zła drukarka), zamiana jednej taniej chińskiej drukarki na drugą tanią chińską drukarkę może nic nie zmienić. Dostaniesz podobny produkt, podobnie wymagający od użytkownika. Też będziesz musiał: załatwić lub stworzyć poprawne profile druku, w razie problemów odnaleźć ich przyczynę, będziesz musiał umieć tę drukarkę przeserwisować, może nawet modyfikować.
trike3 pisze:Czy przez zamkniętą komorę poprawiła się może jakość drukowania z ABS ??
Zależy, o co pytasz.
Komora znacznie ułatwia uzyskanie poprawnego wydruku z ABS o nieco większych gabarytach.
Ale jeśli chodzi o to, że wydruki z ABS wychodzą brzydko jak w wątku: viewtopic.php?f=8&t=5452 , to tutaj sama komora nic nie zmieni.
M4G1K pisze:Panowie spokojnie napisał tylko "Mam niewyeksploatowaną" ( więc jak rozumiem mało na niej drukował lub w bdb stanie ) drukarkę nie pisał nic na temat tego ,że sobie nie radzi czy coś.
viewtopic.php?f=5&t=5361
viewtopic.php?f=8&t=5368
viewtopic.php?f=8&t=5452
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Zamiana Anycubic i3 MEGA na ANYCUBIC 4Max Pro - Warto ??

Post autor: japim »

FlameRunner pisze:
trike3 pisze:Czy przez zamkniętą komorę poprawiła się może jakość drukowania z ABS ??
Zależy, o co pytasz.
Komora znacznie ułatwia uzyskanie poprawnego wydruku z ABS o nieco większych gabarytach.
Ale jeśli chodzi o to, że wydruki z ABS wychodzą brzydko jak w wątku: viewtopic.php?f=8&t=5452 , to tutaj sama komora nic nie zmieni.
Uzyskanie poprawnego wydruku możliwe jest poprzez rozwiązanie problemu ze skurczem materiału (nie problemów z ekstruzją), który prowadzi do:
1. odklejania się wydruku od stołu - > wydruk do wyrzucenia (to można częściowo rozwiązać innymi metodami, odpowiednie kotwy, kleje, geometria modelu, ale w skrajnych przypadkach siły skurczu mogą rozerwać model który jest zbyto dobrze przyklejony do stołu)
2. podwijania się dużych (rzędu 5 - 10mm o kącie większym niż 45 st) nawisów -> głowica zahacza o wydruk i odkleja go od stołu -> wydruk do wyrzucenia (to można rozwiązać w otwartych drukarkach np budując wysoką fosę dookoła modelu - ale generuje duże odpady)
3. skurcz cienkich ścianek i pękanie wysokich i szerokich wydruków (to bardzo ciężko wyeliminować - pozostaje druk małych elementów)

Komora może też pomóc w rozwiązaniu problemu z bardzo intensywnym zapachem (o ile dorzucisz filtr na wentylatorze wyciągającym powietrze z komory)

Oprócz tego nie zauważyłem aby jakość wydruku z ABS była inna od PLA czy PETG.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Zamiana Anycubic i3 MEGA na ANYCUBIC 4Max Pro - Warto ??

Post autor: McKee »

trike3 pisze:Stoi w pokoju syna i tak się zastanawiam
Absolutnie odradzam więc druk z ABS.
Jeżeli chcesz drukować z ABS to znajdź inne pomieszczenie dla drukarki ... (lub dla syna ;)).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”