Titan Aero V6 hotend 0 dlaczego warto??

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Titan Aero V6 hotend 0 dlaczego warto??

Post autor: dragonn »

No właśnie... kupowałeś dawno temu i jak Ci działa to po co ruszać?
Ale jak kupujesz teraz to RAMPS w ogóle nie ma sensu kiedy są opcje które są niewiele droższe a dużo lepsze. Ale nie lepsze pod względem jakości wydruku ale samej jakości wykonania, wsparcie software w przyszłości (8 bitów w końcu wymrą) i bezpieczeństwa.
RAMPS na rok 2020 ma masę wad:
- palące się wtyczki zasilania, jeśli Cię to nie dotyka to tylko się cieszyć
- czasem losowo wywalające bezpiecznik polimerowe
- jeśli chcemy podłączyć jakieś mądrzejesz stepsticki z SPI/UART to tworzy się jeden wielki pająk
- brak wsparcia dla 24V co jest podstawą dobrej drukarki teraz.
I może żadna z tych rzeczy nie ma wpływy bezpośrednio na jakość wydruk ale jak już wspomniałem na bezpieczeństwo, wygodę użytkowania i wsparcie w przyszłości tak. Tak że tak - branie RAMPS w 2020 to bardzo słaby wybór.
FlameRunner, morf, japim, anraf1001
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 5
Posty: 704
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Titan Aero V6 hotend 0 dlaczego warto??

Post autor: japim »

Zgadzam się, że obecnie Ramps w 2020 w nowej drukarce nie ma sensu. Chociaż z uwagi na unifikację sprzętu do kolejnej małej drukarki nadal rozważam zakup właśnie Rampsa... Ale może będzie SKR... Tak samo gdy kupujesz np używaną drukarkę, która ma jeszcze Rampsa - to nie widzę sensu konieczności jej wymieniania - tak dla zasady? Ostatnio w ręce wpadła mi drukarka z Sanguinololu - i to dopiero jest zagwozdka.

W pierwszej drukarce wypaliły mi się właśnie styki - od tamtej pory przelutowuje na goldy 3mm. Ale działa już 5 lat i nie mogę jej nic zarzucić.

Reszta jest dyskusyjna i przemawiają za nią raczej aspekty wygody a nie realne potrzeby.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”