Ender, Geeetech, a może coś innego ?? 1500zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
revo123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2020, 19:19
x 3

Ender, Geeetech, a może coś innego ?? 1500zł

Post autor: revo123 »

Przepraszam z góry za delikatne zamieszanie w poście ale od razu zadam kilka pytań.
Z drukarkami 3D jak i projektowaniem 3D styczności nie miałem mimo iż z wykształcenia tech-inf jeżeli chodzi o programy graficzne to głównie CorelDraw.
Poszukuję drukarki w cenie do 1500zł o w miarę przyzwoitym druku śledząc wątki wiem, że to zależy od bardzo wielu czynników po prostu chcę dokonać jak najlepszego wyboru w tym przedziale cenowym. Liczę, że w tej kwocie znajdzie się drukarka którą da się coś wydrukować bez miliona modyfikacji na starcie - Modyfikacji się nie obawiam ale wszystko z czasem :P .
Drukarkę potrzebował bym głownie do majsterkowania drukowania tulejek z PP lub PLA , PET-G o średnicach od 10 do 50mm grubość ścianki 1-2mm czasem z uwypukleniem oraz wydrukowania czegoś czasem przydatnego z gotowców. Nie wykluczam użycia innych filamentów w przyszłości, nigdy nie wiadomo co przyjdzie do głowy :P (lepiej mieć opcję i jej nie użyć niż nie mieć a mogła by się przydać raz na ruski rok)
Fajnie gdyby poradziła sobie z wykonaniem wgłębienia w druku ala grawer w celu oznaczenia np. wymiaru – czy to się uda?
Rozumiem że drukarka w swoim polu roboczym może drukować kilka elementów jednocześnie czy to wygląda tak, że drukarka drukuje wszystkie elementy na raz po warstwie na każdym czy najpierw drukuje jeden element, a następnie kolejny? Czy to po prostu zależne jest od ustawienia?
Poszperałem troszkę w necie i znalazłem jakieś zestawienie filamentów czy dane z zestawienia wdł. Waszych doświadczeń pokrywają się z rzeczywistością?
Zastanawiam się nad:
Geeetech A10
Geeetech A20
Ender 3 PRO
Ender 5 PRO

Geeetech niby większa dostępność części zamiennych na ich stronie natomiast Ender większa popularność czyt. wsparcie ze strony użytkowników.
Jakie były by wasze propozycje – za, a przeciw w tym przedziale cenowym- kupić to jedno ale utrzymać i obsługiwać to drugie bo im więcej czytam tym większy mętlik w głowie.
Załączniki
filamenty.jpg
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Ender, Geeetech, a może coś innego ?? 1500zł

Post autor: Artu »

Kupisz albo dobrą/beproblemową, czyli droższą niż 1500zł, albo taką do 1500zł...
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Ender, Geeetech, a może coś innego ?? 1500zł

Post autor: kapi »

revo123 pisze: Drukarkę potrzebował bym głownie do majsterkowania drukowania tulejek z PP lub PLA , PET-G o średnicach od 10 do 50mm grubość ścianki 1-2mm
oj, żebyś sie nie rozczarował.
takie elementy w trybie wazy, ale trwałość ich może być żadna.
przy dyszy 0,4mm, ścieżce 0,5 - masz 2 obrysy (a gdzie tolerancja druku? ) - kruchość elementu tu widzę...
poczytaj forum, tematów podobnych do Twojego było kilka, pooglądaj wydruki. dużo odpowiedzi uzyskasz z lektury.

:piwo:

ja każdy otwór technicznie potrzebny - rozwiercam :cool2:
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
revo123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2020, 19:19
x 3

Re: Ender, Geeetech, a może coś innego ?? 1500zł

Post autor: revo123 »

Artu pisze:Kupisz albo dobrą/beproblemową, czyli droższą niż 1500zł, albo taką do 1500zł...
Czyli twierdzisz, że nie ma znaczenia zbytniego czy wezmę Endera 3 Pro czy 5 Pro wyjdzie to samo w praniu ??
kapi pisze:przy dyszy 0,4mm, ścieżce 0,5 - masz 2 obrysy (a gdzie tolerancja druku? )
Od 2 do 4 obrysów może być nawet 5 w polotach to po wydruku PP i PET-G staną się kruche ??
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Ender, Geeetech, a może coś innego ?? 1500zł

Post autor: japim »

Tryb wazy da się stosować do wydruków ze ścianką o szerokości 1 obwódki. Przy 1mm a tym bardziej 2mm to już są więcej niż 2 a wiec trybu wazy nie da się stosować.
Pytanie co chcesz z tych tulejek dalej robić... IMHO mechanicznie nadawać się będą tylko do ściskania osiowego - każde inne znaczące obciążenie (rozciąganie, zginanie, ściskanie promieniowe) zniszczy z łatwością taki wydruk. Chociaż drukowałem kiedyś dla kolegi kopyto do wykonania zbiornika do modelu F9 Panter - długości ponad 600mm średnicy 150mm, 3 obwódki (1.2mm ścianka) i było nawet znośne.., ale elastyczne i można było odkształcać cylinder w palcach.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Ender, Geeetech, a może coś innego ?? 1500zł

Post autor: kapi »

przy 5 obrysach nie zmieścisz sie w założeniach ;)
ale co ja tam wiem.... za krótko się tym zajmuję.
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
revo123
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 04 lut 2020, 19:19
x 3

Re: Ender, Geeetech, a może coś innego ?? 1500zł

Post autor: revo123 »

[quote="kapi"][/quote]
W zasadzie jak będzie wystawać kapkę poza obrys się nic nie dzieje, o średnice wewnętrzna głownie chodzi, która ma przylegać do silikonowych oringów grzbiet i podstawa również obstalowana silikonwym oringiem. Ściskanie może wystąpić jedynie w osi Y tzn przy grzbiecie i postawie tulejki . W zasadzie jakieś duże siły nie będą na to oddziaływały raczej tylko tyle że ma utrzymać np olej wewnątrz siebie o temp do 30 stopni max wewnątrz.

Co gdyby zastosować węższą dysze wtedy ilość ścieżek na danej grubości była by większa i jakość druku wzrośnie czy wtedy druk będzie mocniejszy ? Czy wtedy extruder da rade przepchać filament przez dysze przypuśćmy 0,2 mm bo to że druk potrwa dłużej to logiczne :P
Awatar użytkownika
japim
Postów w temacie: 3
Posty: 703
Rejestracja: 12 lis 2019, 14:15
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: W sumie 19...
x 205
Kontakt:

Re: Ender, Geeetech, a może coś innego ?? 1500zł

Post autor: japim »

Znajdź na YT kanał CNC kitchen. Tam Stefan odpowiada na Twoje pytania. Testuje pod względem wytrzymałości różne konfiguracje druku.
Pozdrawiam,
Przemek

Moje projekty 3D: https://www.thingiverse.com/Japim/designs
Aktualne projekty modelarskie: https://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=174992
Bulbulator
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 78
Rejestracja: 04 gru 2019, 20:10
Drukarka: Ender 3 pro
x 17

Re: Ender, Geeetech, a może coś innego ?? 1500zł

Post autor: Bulbulator »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”