Prusa mini jako pierwsza drukarka.

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Chenosa
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2020, 17:10

Prusa mini jako pierwsza drukarka.

Post autor: Chenosa »

Hej,

Pytanie w sumie jak w temacie. Czy Prusa mini jest dobrą opcją jako pierwsza drukarka? Zastosowanie głównie jakaś drobnica (części zamienne, elementy do planszowek), poza tym chce się nauczyć druku, moim zdaniem jest to bardzo przydatna umiejętność. Oczekuje od drukarki w miarę małej awaryjności. Od pewnego czasu obserwuje "środowisko" drukarek 3D i drukarzy, robiłem reaserch na temat Prusy mini i wydaje się solidną drukarką.
Na oficjalnej stronie kosztuje 1719 zł, jest szansa że będą jakieś promocje?

Czytałem sporo na temat pierwszej drukarki, dużo o enderze, który mnie trochę odpycha. Niby jest tani ale warto dołożyć drugie tyle żeby drukarka była do 'użytku'. Czytałem o U30 i o sporach między nią a enderem i też trochę nie mam zaufania do tej drukarki. Na koniec czytałem i oglądałem sporo o anycubicu 4max pro i mocno zastanawiam się czy może kupić go zamiast Prusy.

Chciałbym usłyszeć opinie posiadaczy prusy mini i jakie sprawiała "problemy" i co wam się w niej nie podoba/podoba.

Przy okazji witam wszystkich na forum bo zdecydowałem się założyć konto po długim okresie obserwowania strony. :piwo:

Ewentualny budżet to cena Prusy mini zaokrąglając do góry: 1800pln.

Dzięki za pomoc
greg
Postów w temacie: 1
Posty: 99
Rejestracja: 08 paź 2018, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Prusa MK3S MMU2S
x 57

Re: Prusa mini jako pierwsza drukarka.

Post autor: greg »

Pewnie dobra ale nie licz na promocje bo popyt na drukarkę jest taki ze najbliższa realizacja nowych zamówień to chyba na lipiec już jest.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Prusa mini jako pierwsza drukarka.

Post autor: morf »

Ja miałem "termin " na środek lutego ale odwołałem.
Zbyt dużo problemów wieku dziecięcego ma ten projekt.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Prusa mini jako pierwsza drukarka.

Post autor: morf »

Niestety nie mogę zedytowac:)
New orders to be shipped early JUNE 2020
Pytanie czy z tą drukarka byłoby mniej problemów niż z innymi?
Na pewno nie jest bezproblemowa tak jak można by się spodziewać po marce która wyrobiła sobie pewną renomę w światku drukarek domowych.
Done is better than perfect.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Prusa mini jako pierwsza drukarka.

Post autor: FlameRunner »

Czy producent przyjął do wiadomości istnienie problemów i coś z nimi robi? Może obecnie produkowane egzemplarze są już całkiem dobre?
Awatar użytkownika
JGFTW
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1338
Rejestracja: 14 sie 2019, 05:19
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 v3 SE
x 710

Re: Prusa mini jako pierwsza drukarka.

Post autor: JGFTW »

Śledziłem wydarzenia dotyczące MINI i tam zdaję się, że jest problem enkoderem wyświetlacza i zamontowaniem okablowania czujnika indukcyjnego (przez to problem z poziomowaniem stołu)

Jest nawet forumowy temat, w którym są różne informacje : https://reprapy.pl/viewtopic.php?f=55&t ... prusa+mini - jeżeli jeszcze go nie widziałeś.

Nikt na forum raczej nie ma Prusy Mini, ale jest wielu użytkowników MK2s i MK3s.

Oba modele posiadają dobre opinie*, więc wydaję mi się że albo czekasz na zamówienie (już te wspomniane problemy zostały rozwiązane z tego co wiem) albo szukasz używki oryginału na allegro/olx w Twoim budżecie.

*Tutaj oczywiście jak kolega Morf zauważył, nie ma cudów i to nie jest ostateczne rozwiązanie problemów niskobudżetowego druku 3d. Zapewne zdarzą się problemy, być może jakieś wadliwe części ale nic z czym sobie nie poradzisz z pomocą instrukcji, artykułów, supportu i społeczności, tym bardziej nie jest to nic, czego nie można się spodziewać po niskiej półce cenowej.

Pytanie czy byłoby z nią mniej problemów niż innymi (w tym samym przedziale cenowym) to wydaję mi sie, że tak - dlatego, że drukarki prusy mają selftesty, ułatwienia kalibracji (szczególnie przydatne dla początkujących), dedykowany slicer z gotowymi profilami. I te wszystkie elementy na raz dają przewagę nad drukarkami, których tych ułatwień nie posiadają (albo posiadają tylko 1-2 z wymienionych). Także na pierwszą drukarkę to jest warta uwagi pozycja.

Od siebie dodam, że jak brałem oryginały (parę lat temu) to termin oczekiwania był ponad miesiąc (5-6 tygodni), ale gadając z supportem, okazało się że jak wezmę z odbiorem osobistym to będzie gotowy w tydzień i pojechałem tam odebrać dużo szybciej ;) Jeżeli jesteś zdecydowany na MINI i mieszkasz niedaleko Pragi to może się skontaktuj czy odbiór osobisty tej drukarki przyspieszy realizację zamówienia.
Awatar użytkownika
morf
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 3224
Rejestracja: 17 sty 2017, 12:28
Drukarka: Reprapy, Prusa MK3S
x 1594

Re: Prusa mini jako pierwsza drukarka.

Post autor: morf »

FlameRunner pisze:Czy producent przyjął do wiadomości istnienie problemów i coś z nimi robi? Może obecnie produkowane egzemplarze są już całkiem dobre?
Tak poprawili problemy wynikające ze złego złożenia hotendu.
Są też nowe części m.in zmieniono mocowanie wiązki kabli oraz nowe zestawy mają inny encoder (ten z mk3s).
Nowy fw poprawia m.in zmianę filamentu.

Nadal powstaje problem nowego hotendu który dość często się podobno czopuje lub ekstrudera. Niestety pomimo różnych prob nie udało mi się znaleźć odpowiedzi na pytanie czy wynika to z faktu ze spora rzesza użytkowników to świeżaki i mini jest ich pierwsza drukarka czy faktycznie są problemy z konstrukcją.

Jako że szukałem czegoś bezobsługowego odpuściłem
Done is better than perfect.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”