Flashforge Creator Pro vs Velleman Vertex K8400

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
bundzyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2020, 11:08
x 2

Flashforge Creator Pro vs Velleman Vertex K8400

Post autor: bundzyk »

To będzie moja pierwsza styczność z drukiem 3d, zastanawiam się nad kupnem którejś z powyższych drukarek. Co o tym sądzicie? Czy może wybrać coś zupełnie innego? Na co dzień zajmuję frezowanie cnc, więc w razie potrzebnych usprawnień nie powinno być problem z dorobieniem części i przeróbkami, ale wolałbym kupić już sprzęt w miarę stabilny :D Bardziej kusi mnie Flashforge ale jeżeli polecacie coś innego to jestem otwarty.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Flashforge Creator Pro vs Velleman Vertex K8400

Post autor: McKee »

To kompletnie różne drukarki i obie trochę z poprzedniej epoki (kilkuletnie konstrukcje). Velleman moim zdaniem nie przetrwał "próby czasu". FFCP mam i polecam. Mimo dość starego projektu i bardzo nietypowej płyty głównej, jest bardzo solidnie wykonana i drukuje przyzwoicie. Dla mnie liczy się bezobslugowość, czyli ma drukować po wyjęciu z pudełka i się nie psuć (zbyt często ;)). FFCP spełnia to w 100% - to była / jest(?) drukarka z trochę wyższej półki (jakosciowej).
Obie są dość głośne. W obu można (warto?) wymienić stepsticki (jezeli chcesz cos grzebać) a w FFCP warto też wentylator pod spodem drukarki (bo oryginalny jest dość głośny), ale jeżeli masz warunki lokalowe to (IMHO) drukarka powinna stać w innym pomieszczeniu niż ludzie i wtedy hałas jest nieistotny (Choć z 2 strony ludzie mają drukarki w sypialniach i niektórym to nie przeszkadza).

Reasumując: Z tych dwóch ja zdecydowanie wybralbym FFCP, ale jezeli zastanawiasz sie nad czymś innym to podaj swoje oczekiwania / budżet itp.
Wzór / listę pytań na które powinieneś odpowiedzieć znajdziesz na forum (pierwszy post w tym dziale, tytuł "zanim zapytasz...").
bundzyk
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
bundzyk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 28 mar 2020, 11:08
x 2

Re: Flashforge Creator Pro vs Velleman Vertex K8400

Post autor: bundzyk »

Dzięki za odpowiedź, zamówiłem FFCP już, co do hałasu to raczej nie będzie mi przeszkadzać, jestem przyzwyczajony, że w mieszkaniu cały coś coś chodzi. Wybrałem tę drukarkę również dlatego, że na stronie producenta jest napisane o możliwości druku nie tylko w PLA i ABS ale również jest możliwość zastosowania innych materiałów, zobaczymy jak to się sprawdzi. Zamówiłem próbki PLA, PLA mieszanke z drewnem, ABS, ABS pro, PETG, Carbon PETG, Metal brąz, nylon i kilka innych. Chce przetestować drukarke na początku i sprawdzić jak się zachowuje. W planach jest używanie różnych materiałow w przyszłości. Miałeś może okazje drukowac na FFCP w tych lub innych materiałach? Pewnie trzeba kombinować z parametrami itd. ale wszystko do naucznia :)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Flashforge Creator Pro vs Velleman Vertex K8400

Post autor: Berg »

a to kryterium wybrałeś :D
w uproszczeniu, to w zasadzie w każdej drukarce może stosować wszystkie popularne materiały.
spoko. tego i jeszcze innych rzeczy się zaraz nauczysz. :)
bundzyk, dragonn
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”