pierwsza drukarka max 1000zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
piotrasta
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 14 kwie 2020, 15:25

pierwsza drukarka max 1000zł

Post autor: piotrasta »

Witajcie
Chciałbym zakupić pierwszą drukarkę 3d. Budżet 250$/1000zł. Nigdy nie miałem kontaktu z drukiem 3d. Na dzień dzisiejszy będzie to na pewno zabawa, nauka czegoś nowego i druk okazjonalny. Nie mam zamiaru otwierać firmy związanej z drukiem 3d.
Nie mam problemu z poskładaniem drukarki więc nie musi być to gotowiec, z ewentualnymi naprawami i ulepszeniami nie ma problemu.
Zakupu od żółtych braci nie jest problemem.

Poczytałem te forum i zagraniczne i pooglądałem YT.
Znalazłem nowość (?) anycubic mega zero wiem wiem nie ma podgrzewanego stołu ale dołożenie jego i ewentualnego sterownika (nie znalazłem jaki sterownik siedzi w tej drukarce bo może to dołożenie tylko grzanego stołu za pare $). Wydaje mi się to lepszą opcją niż ender 3 ale czy napewno?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: pierwsza drukarka max 1000zł

Post autor: Pjoter »

Wg mnie nie ma sensu pchać się w drukarkę bez podgrzewanego stołu. Budżet pozwala na kupno endera 3 lub alfawise u30. Obie te drukarki są dobrze przez społeczność rozpracowane.
Co do samej drukarki to ja bym brał endera 3 (z wysyłką z Europy). Lepszy od alfawise pod względem ilości modów od społeczności (plus nie każdy mod na endera pasuje na alfawise). Możesz też pomyśleć o rynku wtórnym, może znajdziesz coś ze stołem w osi Z.
Stefek96
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: pierwsza drukarka max 1000zł

Post autor: sebaq »

Sam niedawno stałem przed podobnym dylematem. Myślałem o Anycubic 4MAX Pro ew. Ender 5. Ostatecznie wybrałem taniej - bo Ender 3 Pro (wersja z fabrycznym szkłem). Nie żałuję, przez miesiąc intensywnego dłubania i nauki wiem już o tej drukarce i ogólnie o druku 3d bardzo dużo. Jeśli lubisz grzebać, udoskonalać, modować, a przede wszystkim uczyć się przy tym, co robisz - to moim zdaniem w tej kwocie Ender 3 (Pro) będzie dla Ciebie bardzo dobrym rozwiązaniem. Przy okazji - ostatnio w sieci natrafiłem na info o ulepszonej wersji Ender 3 - V2 (m.in. dotykowy wyświetlacz, inne chłodzenie hotend - przynajmniej wizualnie). Nie wiem, czy jest już w sprzedaży, ile kosztuje - ale może warto rozpoznać temat.
Awatar użytkownika
ropuch
Postów w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 01 mar 2020, 23:23
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: pierwsza drukarka max 1000zł

Post autor: ropuch »

Ender 3 v2 ma silent boarda 1.1.5 i kilka innych ficzerów (tutaj CHEP porówuje go do Endera 3). Wyświetlacz jednak nie jest dotykowy :)
grego
Postów w temacie: 1
Posty: 110
Rejestracja: 24 paź 2017, 13:40
x 1

Re: pierwsza drukarka max 1000zł

Post autor: grego »

Tylko wyświetlacz dotykowy to zaleta czy wada?

Mam endera3 kilka lat, ogólnie nie jest zła i za tą kase lepszej raczej się nie kupi, z tego co trzeba było zrobić to uważne skręcanie i w moim przypadku frezowanie profili bo były krzywo ucięte :problem: . Zmienić chłodzenie, ja w swojej dołożyłem extruder BMG i hotend v6, ale stockowe klamoty w jakości wydruku nie odbiegają mocno.
sebaq
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 71
Rejestracja: 13 mar 2020, 00:26
Lokalizacja: Poznań
Drukarka: Ender 3 Pro
x 5

Re: pierwsza drukarka max 1000zł

Post autor: sebaq »

grego pisze:Tylko wyświetlacz dotykowy to zaleta czy wada?
Wyświetlacz w Ender 3 V2 nie jest jednak dotykowy - poprawił mnie wyżej ropuch. Gdyby był - osobiście uznałbym to za wadę :)
edith252
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 26 lut 2020, 15:21
Drukarka: Anet A8 Plus

Re: pierwsza drukarka max 1000zł

Post autor: edith252 »

grego pisze:Mam endera3 kilka lat, ogólnie nie jest zła i za tą kase lepszej raczej się nie kupi.
No właśnie się zastanawiam nad zamianą Aneta na Endera. Tylko czy jeszcze nie jest za wcześnie na nową wersję?
Na oficjalnym sklepie jest za 275 Euro, ale wysyłka dopiero w lipcu, a u chińczyków za 259, ale dolarów. Tylko tutaj wysyłka też dopiero po 30. maja. Recenzję już widziałam, więc się już napaliłam bardziej na nową wersję, ale zanim zamówię, to może ktoś jeszcze ją weźmie na warsztat i coś poopowiada o niej więcej.
Testapo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2020, 01:22
Drukarka: Artillery Genius
x 2

Re: pierwsza drukarka max 1000zł

Post autor: Testapo »

Przez nowszą masz na myśli E3 v2 czy CR-6 SE. Jak Ender 3 v2 to wg. mnie czekać w ogóle nie warto, większość ulepszeń da się zrobić samemu, za to CR-6 SE wygląda dosyć ciekawie póki co.
Artillery Genius
Ender-3 Pro
Noob3D
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 26 kwie 2020, 02:58

Re: pierwsza drukarka max 1000zł

Post autor: Noob3D »

Ja kupilem najtańsze co było czyli ctc i3 pro bo lubię się babrać w błocie a osobno składam części do nowej :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”