Drukarka za 1500zł - Ender5?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: FlameRunner »

No ja Ci powiem, że wszystkie drukarki FFF mają taką samą zasadę działania - przepychają plastikowy drucik przez rozgrzaną rurkę z małym otworkiem na końcu. ;)
arkomania.pl
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: McKee »

Prosiłem kiedyś o dodanie odpowiedniego emotikona - kolejny raz by się przydał ;-)
facepalm.gif
facepalm.gif (588.22 KiB) Przejrzano 3312 razy
arkomania.pl, dziobu
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: arkomania.pl »

Kod: Zaznacz cały

Z tego co widziałem na pewnym filmie to jeśli chodzi o głowicę i cały ekstruder i to prawie wszystko co na karatce, to mechanicznie i wizualnie budowa i zasada działania taka sama jak w Anet A8...
Opadły mi ręce, opadła mi szczęka i spadła maseczka, którą muszę od dzisiaj nosić.
Chyba żaden respirator mi już nie pomoże.

p.s.
Przecież każda kobieta ma cycki, pupę i ....
Czy to nie to samo, przecież niczym się nie różnią
olo2000pm, dziobu
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

Więc miałem zaszczyt widziec inne lepsze rozwiazania... ;)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: FlameRunner »

Może napisz coś więcej?
Jakie to były rozwiązania?
Czym się różniły od Anet A8 i od Anycubic 4Max Pro? Czy były to różnice większe niż między A8 a 4Max Pro?
W czym te rozwiązania były lepsze?
Czy Creality3D Ender 5, którego zakup rozważasz, ma według Ciebie rozwiązane to lepiej niż Anet A8? Jeśli tak, skąd się bierze wyższość Endera?
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

No przecież to wszystko wiecie i znacie, ale najpierw sam siebie zacytuje:
Z tego co widziałem na pewnym filmie to jeśli chodzi o głowicę i cały ekstruder i to prawie wszystko co na karatce, to mechanicznie i wizualnie budowa i zasada działania taka sama jak w Anet A8...
Zasada druku się nie zmienia, ale rozwiązania, które nie zostały zastosowane w Anet, a mogące wiele zmienić na plus to chociażby:

1. Silnik krokowy wraz z ekstruderem po za karetka (anycubic tak jak i anet ma cała tą masę na karetce)
2. Sam ekstruder jesli juz na karetce to bardziej precyzyjny w podawaniu filamentu jak chociażby taki jak mamy w Prusa i3, a nie zwykła mala zębatka na osi silnika (w anycubic i anet to samo rozwiązanie)
3. Głowica, to miałem na myśli cały hotend. Jest kilka rodzaju, ale tutaj akurat w anycubic jest akurat inna niż w anet
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: FlameRunner »

1. Chodzi po prostu o bowdena? Oczywiście wiesz, że poza plusem, jakim jest odciążenie wózka głowicy, to rozwiązanie ma też minusy?
2. Mylisz się, w Anycubic 4Max Pro jest ekstruder z przełożeniem.

Podsumowując, 4Max Pro w porównaniu do Anet A8 ma i inny ekstruder, i inną głowicę. Dziwisz się i masz nam za złe naszą nieprzychylną reakcję na Twoją ocenę, że to takie samo?
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

Temat do zamknięcia. Kopiłem nówkę Endera 5 za 1350zl dzięki koledze ropuch :) bardzo dziękuje Ci i pozdrawiam! :)
TDI-CAD
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1547
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 569

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: TDI-CAD »

Znajdź trochę czasu i podziel się spostrzeżeniami. Chętnie poczytamy.
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

Chętnie, ale cóż ma Ci powiedzieć laik? Bo taką osobą jestem! I tego nie ukrywam! :) Mam Anet a8, którą już wystawiłem na OLX. Kupiłem ją w styczniu 2020 i więcej mnie nakurwiała niż wydrukowała, a to co wydrukowała, też było wątpliwe... Raczej ani dla Ciebie, ani dla innych osób nie będą miały żadnego sensu opinie osoby, której w tej chwili zadowoli wszystko co wykroczy po za normy Anet A8 :) Ot tak Ci to piszę szczerze, abyś się na zbyt wiele nie nastawiał ze strony osoby, która tak naprawdę jest wciąż na etapie raczkowania jeśli mowa o druku 3D :P Ale jeśli będziesz miał jakieś inne pytania związane z tą drukarką (pomijając jej jakość druku) to chętnie Ci na nie odpowiem. Możesz już z góry walić co Cię interesuję, a ja Ci odpiszę/sfotografuję jak tylko dostanę i złożę maszynę ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”