Drukarka za 1500zł - Ender5?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

Może się to napisałem... Mam Anet a8 i golnie jest OK. Ale niejednokrotnie byłą z nią walka, aby w ogóle coś sensownego z siebie wypluła, bo po przestoju dłuższym nagle coś się stało i była masakra, aby aby dowiedzieć się o co chodzi, co było powodem i aby mogła znów drukować... Problem niejednokrotnie byłą w jej zwyczajnie beznadziejnej całej konstrukcji, która jest dość elastyczna i trzeba uważać aby tego czasem nie dotknąć przypadkiem, bo znów będzie pełno roboty zanim się cokolwiek na niej wydrukuje.

Chce mieć możliwość modzenia i to ogromną możliwość zmiany elementów lub ich dodawania, ale celem POLEPSZENIA JAKOŚCI DRUKU / SZTYWNOŚCI KONSTRUKCJI / POLEPSZENIA KULTURY PRACY, a nie jak to w anet jest, że walczyć, aby cokolwiek z siebie wypluła, a potem zastanawiać się, co jest dalej nie tak, bo nowy wydruk różni się jakością od poprzedniego w poprzednim tygodniu miesiącu... Te nierówne walki, często trwały u mnie kilka dni, nim się dowiedziałem co było problemem.

Od drukarki za 1500zł oczekuje bezproblemowej współpracy, tak abym w każdej chwili mógł ją włączyć, zrobić próbny wydruku, coś dostroić ustawić i wydrukować przyzwoitej jakości gotowy element dobrze wydrukowany. Nie chcę być ograniczony do zera jeśli chodzi o modyfikacje i zmiana elementów tak jak to by było w QIDI. W Enderze 5 spodobała mi się bardzo jego konstrukcja, która pozwala na 100% możliwości modyfikacji/dodatków zmian elementów dzięki ramie Cube V-slot. No ale czy ta drukarka w tych pieniądz jest ich warta? Czy ona tylko ładnie wygląda i przyciąga wzrok, a w rzeczywistości jest to trochę lepsza kupa od anet A8 i szkoda na to kasy, bo na rynku coś innego ciekawszego jest co lepiej drukuje w tej kasie?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Pjoter »

To może Anycubic jakiś? Z mojego doświadczenia (i3 Mega) i postów na forum o np. Photonie, i3 Mega, 4 Max Pro, wnioskuję że to marka z którą jest najmniej grzebania. Ramy jednak są z giętej blachy więc trudniej coś wymodzić.
Co do ceny to 1500 zł to nadal mało. Dostaniesz drukarkę w której będziesz musiał poprawić kilka rzeczy po fabryce. No i sama drukarka to będzie loteria z kontrolą jakości części.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: McKee »

Reactor87 pisze:Chce mieć możliwość modzenia i to ogromną możliwość zmiany elementów lub ich dodawania, ale celem POLEPSZENIA JAKOŚCI DRUKU / SZTYWNOŚCI KONSTRUKCJI / POLEPSZENIA KULTURY PRACY, a nie jak to w anet jest, że walczyć, aby cokolwiek z siebie wypluła, a potem zastanawiać się, co jest dalej nie tak, bo nowy wydruk różni się jakością od poprzedniego w poprzednim tygodniu miesiącu... Te nierówne walki, często trwały u mnie kilka dni, nim się dowiedziałem co było problemem.
A to nie lepiej kupić taką drukarkę która jest sztywna i nie trzeba jej poprawiać? :rotfl:
Nie chce chwalić tego co Olo proponuje, bo nie znam, ale małe pole + wałki 10mm dają (chyba?) wystarczającą sztywność? A dodatkowo jeszcze opinia MakerMuse że to jest sztywne jak diabli (i drukuje OK).

PS.: Ja bym jej nie kupił, bo mi się nie podoba po prostu :D
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

Też mi się nie podoba, ale nie to jest najważniejsze :) Anycubic 4MAX Pro wydaje się być też ciekawe... ;)
Moshet
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 13 kwie 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 9

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Moshet »

Reactor87 pisze:Też mi się nie podoba, ale nie to jest najważniejsze :) Anycubic 4MAX Pro wydaje się być też ciekawe... ;)
Anycubic 4MAX Pro ciekawe z pewnością, ale gabaryty ma też spore. Video promocyjne też rozbudza ciekawość. Trza by od razu biuro wynająć na składowanie:D
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

A duża różnica jest między Anycubic 4MAX Pro, a zwykłą Anycubic 4MAX?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Pjoter »

To dwie bardzo różne drukarki. Największa różnica to chyba pole robocze.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

Rozumiem... Ja właśnie znów walczę z pierdoloną anetką... :( Cokolwiek mi nie przyjdzie do drukowania, to zawsze jakiś problem... Albo od samego początku albo w trakcie druku wychodzi... Stąd wstępne przymiarki do zmiany na coś, co umożliwi mi normalne drukowanie....

viewtopic.php?f=64&t=5968&p=100763#p100763
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: TDI-CAD »

4max pro ma zamkniętą komorę. To główna zaleta. Ma bardzo dobra głowicę drukujacą. Podswietlenie komory, wylaczenie zasilania po wydruku, ciche stepsticki. To robi różnicę.
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

Z tego co widziałem na pewnym filmie to jeśli chodzi o głowicę i cały ekstruder i to prawie wszystko co na karatce, to mechanicznie i wizualnie budowa i zasada działania taka sama jak w Anet A8...

https://www.youtube.com/watch?v=cplucKOI5js
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”