Drukarka za 1500zł - Ender5?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

Panowie czy drukarka Ender 5 za 1500-1700zł jest dobrym wyborem? Obecnie mam Anet A8... I jak na moje wymagania całkiem niezłe sobie radzi, ale już mnie bardzo męczy czasami i jakość też mogła by być lepsza. Drukarka do do użytku raz na jakiś czas hobbystycznie i głównie do elementów użytkowych. Ender 5 swoją budową (konstrukcją), opiniami i modami oraz wsparciem użytkowników wydaje się być bardzo dobrą propozycją w tych pieniądzach, ale jeszcze mało znam ten świat druku więc pytam... Czy warto ender 5 kupować w tych pieniądzach, czy może na rynku coś lepszego znajdę w w takiej kwocie 1500-1700zł?

https://allegro.pl/oferta/drukarka-3d-c ... 8354135805
Testapo
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 13 sty 2020, 01:22
Drukarka: Artillery Genius
x 2

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Testapo »

Ender 5 da się dużo taniej często. Kurs dolara trochę nie pomaga. Ja się teraz przesiadam z Endera 3 na Artillery Genius (ale Sidewinder X1 też dostaniesz w tej kwocie czasami). Artillery zbierają dobre opinie, na grupach fb zobaczysz z czym użytkownicy najczęściej mają problemy, ale raczej to i tak drukarka która działa od początku dobrze.
Artillery Genius
Ender-3 Pro
Awatar użytkownika
ropuch
Postów w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 01 mar 2020, 23:23
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: ropuch »

Zwykły Ender 5 jest za 1390 na banggodzie (wysyłka z Czech). Po koniec miesiąca zapowiadają restocki magazynów w Hiszpani i UK, - piszą co prawda o E3 Pro, ale może warto poczekać i 5 Pro też wjadą (na razie E5 Pro jest za 1600, ale wysyłka tylko z Chin).
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: olo2000pm »

Ciekawą drukarką jest np:
https://pl.aliexpress.com/item/40000705 ... 8ILAh&mp=1

Wysyłka z niemiec.

Kto wie czy to nie będzie moja pierwsza drukarka kupiona zamiast zbudowana. Jak tak się stanie to zapewne opisze ja na forum.
Wysłałem zapytanie o elektronikę, ponoć jest 32 bitówka.

Jest trochę opinii na youtube np.

źródło: https://www.youtube.com/watch?v=9O41FHOGJog
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Reactor87
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 13
Posty: 143
Rejestracja: 18 sty 2020, 16:46
x 8

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Reactor87 »

Dzięki Panowie za wypowiedz. Nie mam teraz zamiaru kupować nowej drukarki. Zwyczajnie czasem doprowadza mnie do szału anetka i czasem mam ochotę ją wyrzucić za okno i czekać na nową sztukę czegoś lepszego, ale w rozsądnym budżecie :) Na pewno nie tylko moją uwagę przykuła konstrukcja cube, a to ona, cena oraz ogólnie dobre opinie na necie i YT spowodowały, że napisałem tutaj temat głównie informacyjnie. Chciałbym wiedzieć, czy w tej kwocie 1500zł MAX 2000zł można coś innego lepszego kupić?

PS1: ta cena z Banggoog przyznam szczerze, ze bardzo kusi!! Gdyby była to cena 1000zł pewnie już bym zamówił, bo do 1000zł to na pewno nic lepszego nie ma nowego (z tego co się orientuję) :) Ale kto wie, czy mi nagle nie odbije, jeśli dalsze komentarze będą za Enderem 5 w tej cenie.

PS2: Ten QIDI to w ogólę do mnie nie przemawia, bo to raczej konstrukcja, w której nic się nie da poprawić, zmodzić, ulepszyć, wymienić na inne... Jest jakie jest i takie już zostanie jak je producent zaprojektował. Po za tym powierzchnia robocza też mała.
Moshet
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 27
Rejestracja: 13 kwie 2020, 23:39
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Prusa i3 MK3S
x 9

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Moshet »

Pozwole się podpiąć do tematu. Mój kumpel chce kupić dla syna jakąś drukarkę do nauki, właśnie w budżecie około 1500zł. Jest jeszcze jakaś alternatywa dla Endera 5? Dzieciak ma ze 15-16 lat, ale mocno interesuje sie elektroniką i bajerami, a jak dowiedzial sie, ze mam drukarke to tez chce sie zaczac bawić.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: McKee »

olo2000pm pisze:Ciekawą drukarką jest np:
https://pl.aliexpress.com/item/40000705 ... 8ILAh&mp=1

Wysyłka z niemiec.
Nie.
Wysyłka z Hiszpanii jest o 3 tygodnie (!) szybsza.
Kurier idzie bezpośrednio do Ciebie a nie do przepakowni w DE, więc będziesz miał w ciągu ~tygodnia.
olo2000pm
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: olo2000pm »

McKee pisze: Nie.
Wysyłka z Hiszpanii jest o 3 tygodnie (!) szybsza.
Kurier idzie bezpośrednio do Ciebie a nie do przepakowni w DE, więc będziesz miał w ciągu ~tygodnia.
O dzięki za informacje !
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: olo2000pm »

Reactor87 pisze:
PS2: Ten QIDI to w ogólę do mnie nie przemawia, bo to raczej konstrukcja, w której nic się nie da poprawić, zmodzić, ulepszyć, wymienić na inne... Jest jakie jest i takie już zostanie jak je producent zaprojektował. Po za tym powierzchnia robocza też mała.

Z Twojego pierwszego posta jest jak dla mnie jest jasny przekaz że szukasz drukarki, która nie będzie Ciebie męczyć i w której nie będziesz musiał grzebać. Post nieadekwatny do twojej reakcji na linkowany sprzęt ;)
Producent qidi tak właśnie ją prezentuje i stąd moja propozycja. Oczywiście wybór należy do Ciebie
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2012
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka za 1500zł - Ender5?

Post autor: Pjoter »

To że producent tak ją prezentuje nie oznacza całkowicie nic. Ender 3 czy 5 też jest tak prezentowany przez Creality, nie zmienia to faktu że istnieje kilka rzeczy które trzeba w nich poprawiać zaraz po złożeniu. Najważniejsze są opinie i zdjęcia wydruków użytkowników.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”