[2500] Drukarka do szybkiego startu

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Rigid
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2020, 00:46

[2500] Drukarka do szybkiego startu

Post autor: Rigid »

Witam wszystkich forumowiczów,

Chciałem dokonać zakupu jakiejś drukarki 3d (to będzie moja pierwsza) do amatorskiego zastosowania:
- do jakichś małych projektów technicznych: koło zębate do silniczka, obudowy, kółka zębate do mini przekładni, obudowy do układów/silników itp.
- naprawa połamanych zawiasów plastikowych, czasem jakieś pokrywki którym połamały się zawiasy/zatrzaskami, figurki, stojaki na różne przedmioty, stacje dokujące do telefonów - pomysłów nieskończona lista :)
- i ogólnie do zabawy i co do głowy przyjdzie.

Wymagań wydaje mi się że nie mam bardzo wygórowanych:
- eksploatacja umiarkowana - pewnie na początku codziennie a po miesiącu jak euforia posiadania jej opadnie to z 3-4 razy w miesiącu)
- do 2500zł ewentualnie coś mogę dołożyć (jestem typem człowieka który woli dołożyć pieniędzy a oszczędzić nerwów i dłużej się cieszyć z zakupu)
- najlepiej zabudowana albo nadająca się do zabudowy (obudowa mogła by być ciekawym projektem plexi + drewno + druk 3d :) )
- gotowiec / złóż i drukuj - ewentualnie coś co potrzebuje DROBNYCH poprawek - chcę jak najszybciej zacząć tworzyć własne projekty / elementy
- nie potrzebuje dużego obszaru roboczego ~17cm a nawet trochę mniej w każdej osi to już dla mnie spoko (więcej nie będzie przeszkadzało - mam sporo miejsca :) )
- jakość druku na zadowalającym poziomie aby nie trzeba było zbyt bardzo dopieszczać wydruków po wydrukowaniu (np niewielkich kółek zębatych itp.)
- obsługa przynajmniej PLA i ABS (pewnie do moich zastosowań częściej będzie ABS)
- oczywiście jakość wykonania - aby służyła jak najdłużej, na pewno będę starał się konserwować i dbać o sprzęt :)

Zauroczyła mnie drukarka TierTime UP 2 Mini - ma dość mały obszar drukowania ale ogólnie wydaje się bardzo ciekawą i bardzo ładną opcją (wręcz ozdobą) gdyby nie:
- cena - ~3500zł do moich zastosowań to chyba trochę zbyt wiele
- dostępność - ciężko ją raczej dostać, dystrybutorem w pl jest co prawda solveere ale ogólnie na polskim rynku nie ma ich zbyt wiele, na allegro 1 sztuka :/

Ogólnie drukarek jest zbyt wiele abym z czystym sumieniem sam w ciemno wybrał jakąś i tylko i wyłącznie dlatego zajmuję wam wasz cenny czas prosząc o pomoc:
Abym nie wpakował się na minę wydając ponad 2tys zł na coś co będę przeklinał zamiast się z tego cieszyć.
Zabudowana drukarka nie jest wymaganiem absolutnym, szczerze, stojąc przed wyborem niezabudowana OR zabudowana wolę tą lepszą z technicznego punktu widzenia oraz jakości wykonania i jeśli to będzie ta niezabudowana to sam ją zabudować.

Mam nadzieję że ktoś znajdzie chwilę i zaproponuje/doradzi coś sprawdzonego co choć trochę odpowiada moim wymaganiom.

Z góry wielkie dzięki i serdeczne Pozdrowienia! :)
R
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: [2500] Drukarka do szybkiego startu

Post autor: mobile4you »

Ponieważ Prusa Mini (polecam) jest w praktyce niedostępna to dobrą opcją może być Flashforge Adventurer 3.
Drukarka1.PNG
Rigid
Rigid
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2020, 00:46

Re: [2500] Drukarka do szybkiego startu

Post autor: Rigid »

Wielkie dzięki za propozycję :)

A jak się ma polecona już Flashforge Adventurer 3 do Anycubic 4max pro?
Patrycja 3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:55

Re: [2500] Drukarka do szybkiego startu

Post autor: Patrycja 3 »

Brałes pod uwagę Dreamera NX?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [2500] Drukarka do szybkiego startu

Post autor: FlameRunner »

Patrycja 3 pisze:Brałes pod uwagę Dreamera NX?
Słyszałem, że to bardzo zła drukarka.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: [2500] Drukarka do szybkiego startu

Post autor: Pjoter »

Jeśli wolisz dołożyć to moim zdaniem Prusa mk3s. Są projekty zabudowy jej w stolikach LACK z Ikei.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
vux69
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 50
Rejestracja: 22 mar 2020, 17:05
Drukarka: Anycubic 4max pro
x 14

Re: [2500] Drukarka do szybkiego startu

Post autor: vux69 »

Nie wiem jaka jest ta pierwsza ale myślę że anycubica 4 max pro to przyzwoita drukarka. Kupiłem w grudniu tamtego roku jako swoją pierwszą drukarkę , na początku musiałem się trochę nauczyć ale teraz śmiga jak ta lala. Wprowadziłem też w niej kilka przeróbek . Ale i bez nich wydruk wychodzi ładnie
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [2500] Drukarka do szybkiego startu

Post autor: FlameRunner »

Z jakimi innymi drukarkami miałeś do czynienia? Trochę głupio coś polecać nie mając żadnego porównania. ;)
Patrycja 3
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:55

Re: [2500] Drukarka do szybkiego startu

Post autor: Patrycja 3 »

FlameRunner pisze:
Patrycja 3 pisze:Brałes pod uwagę Dreamera NX?
Słyszałem, że to bardzo zła drukarka.

Czemu ? Rozwiniesz?
Kilka ich sprzedałam i nigdy nikt mi na nią nie narzekał. Zreszta też na niej pracujemy i nie mieliśmy z nią żadnych problemów ale chętnie się dowiem co z nią Twoim zdaniem nie tak?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [2500] Drukarka do szybkiego startu

Post autor: FlameRunner »

Patrycja 3 pisze:...
Po raz drugi zachęcam do zapoznania się z regulaminem forum: viewtopic.php?f=20&t=5 , chodzi rzecz jasna o "ROZDZIAŁ V - REKLAMA NA FORUM".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”