Micro Delta jako pierwsza drukarka 3D

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Dawid.S
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 198
Rejestracja: 13 lut 2019, 19:11
Lokalizacja: Gdańsk/Olsztyn/Inowrocław
x 42

Re: Micro Delta jako pierwsza drukarka 3D

Post autor: Dawid.S »

Ja kiedyś poszedłem za radą by kupować na początek gotowego chińczyka. To była jednak zła decyzja, drukarkę szybko zacząłem przerabiać tak że po kilku tygodniach prawie nic nie zostało z pierwotnej konstrukcji. Jeśli masz naprawdę zacięcie i sprawi Ci to frajde - buduj, tym bardziej jeśli potrzeba super pięknego drukowania nie jest dla Ciebie super istotna. Do tego dojdziesz po mniejszej lub wiekszej ilości modyfikacji ale co sie nakombinujesz i nauczysz po drodze to Twoje :)
Akademickie rozważania zawsze bywają korzystne dla studiujących temat :geek:
Awatar użytkownika
@GUTEK@
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1178
Rejestracja: 02 lip 2018, 21:45
Lokalizacja: Gliwice
Drukarka: FF Dreamer, CR-10
x 787
Kontakt:

Re: Micro Delta jako pierwsza drukarka 3D

Post autor: @GUTEK@ »

dziobu pisze:Ale on miał też doświadczenie
Jak Ty mnie teraz połechtałeś po ego :toast:
lexom pisze:W temacie podanym przez @JGFTW viewtopic.php?f=66&t=3015 cena samych części to 440zł, doliczyć do tego wydruk (nie wiem ile ktoś by sobie za to policzył) i już jesteśmy bliżej tysiąca niż dalej.
Tylko weź pod uwagę, że te 440zł to najtańsze części z Ali. Łożyska mają luzy, głowica to tani byle jaki klon. A i ceny obecnie są już wyższe.
Jak prześledzisz temat to widzisz, że potem doszło jeszcze sporo wydatków, wymiana uchwytów głowicy na rurki węglowe, dedykowany zasilacz, grzany stół + szkło, inny ekstruder. A drukarka i tak drukuje gorzej niż tak dobrze poskładany Ender3.
A aktualnie znowu ją przerabiam, ale to głównie z nadmiaru obecnie czasu niż poprawy jakości druku.
dziobu, Artu
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Micro Delta jako pierwsza drukarka 3D

Post autor: Zepco »

Nie mam delty, ale czy nie jest to słaba konstrukcja jak na pierwszy sprzęt?
dragonn
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”