Drukarka do 2000zł dla firmy

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
kokon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2020, 21:43

Drukarka do 2000zł dla firmy

Post autor: kokon »

Witam wszystkich serdecznie,
Sam posiadam Anet A8, która jest delikatnie zmodowana, więc jakieś podstawy druku znam. Dostałem polecenie zakupu drukarki do firmy.
Budżet to ok. 2000zl z możliwością lekkiego naciągnięcia. W budżecie musi się znaleźć koszt softu ale co z oprogramowaniem w takim przypadku jesli drukarka nie będzie służyć do końca celom komercyjnym? To raczej naukowa jednostka i drukarka ma służyć jako wsparcie dla badań.
Jednocześnie niepotrzebne jest jakieś specjalne wsparcie serwisowe, sami powinniśmy dać radę, choć nie chcę kupować najtańszego chinczyka, któremu trzeba poświęcić mnóstwo pracy zanim zacznie jako tako działać.
Chcielibyśmy we własnym zakresie wykonać do niej komorę by móc drukować z czegoś innego poza PLA, więc choć kusi duży stół to pewnie lepszym rozwiązaniem będzie 20-23cm.
Myślałem nad jakimś modelem Prusy, co myślicie? Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka do 2000zł dla firmy

Post autor: FlameRunner »

Jeśli budżet pozwoli, oryginalna Prusa MK3S to silna propozycja.

Trzymając się trochę bardziej założeń (budżet 2000 zł, zamiar drukowania z ABS, pewien stopień samodzielności w obsłudze urządzenia), może warto rzucić okiem na 4Max Pro.

Co masz na myśli pytając o software? Do przygotowania gcode na podstawie modelu 3D potrzebny jest slicer, bardzo popularne slicery Ultimaker Cura oraz PrusaSlicer są open source.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Drukarka do 2000zł dla firmy

Post autor: olo2000pm »

Poczytaj o drukarce Flyingbear-Ghost4S.
Na tym forum kolega Rafał opisywał poprzednią wersje tej drukarki: viewtopic.php?f=34&t=4880
Tutaj link do drukarki : https://flyingbear3dprinter.com/3d-prin ... r-ghost-4s
A tutaj dość dobrze opisana, co prawda po rosyjsku ale translator dobrze tłumaczy: https://alexgyver.ru/ghost-printer/
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka do 2000zł dla firmy

Post autor: Pjoter »

Ja myślę że 2000 zł na drukarkę która nie ma być najtańszym chińczykiem oraz soft (domyślam się że do projektowania) to tyle co nic.
Jeśli chodzi o soft to poczytaj warunki ubiegania się o darmową licencję na Fusion360 dla startupów oraz małych firm. Może się załapiecie.
Jeśli chodzi o drukarkę to nie masz wielkiego wyboru z modeli Prusy - pasuje tylko Prusa Mini w tej cenie (i nic na soft). Za 2000 zł też nie poszalejesz u chińczyka jeśli chcesz drukarkę w której nie będziesz grzebać. Próbowałbym Anycubic 4max Pro. Wydaje mi się że w Anycubicach najmniej na start trzeba grzebać aby wydruki były akceptowalne (jakość ~6/10). Jak będziesz chciał ~9/10 to już może być potrzeba przerobienia czegoś (to są bardzo subiektywne moje własne odczucia względem tej marki). Ma większe pole robocze i jest zamknięta co uważam za duży plus. Brałbym jedną z tych dwóch drukarek (zależnie czy ważniejsze jest pole robocze czy jakość i niezawodność) oraz szukałbym opcji darmowego oprogramowania. Są jeszcze programy typu OpenSCAD lub FreeCAD (darmowe).
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
kokon
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 maja 2020, 21:43

Re: Drukarka do 2000zł dla firmy

Post autor: kokon »

Nie nadmieniłem, że w związku z tym, że to zakup dla firmy, najlepiej jeśli produkt sprzedawany był z polskiego sklepu(faktura i te sprawy). 4Max Pro to ciekawa oferta ale nie mogę namierzyć sklepu, który by ją oferował.
rydz
Postów w temacie: 1
Posty: 80
Rejestracja: 17 sty 2020, 16:35
Drukarka: MK3.5 MMU3 RevoSix
x 60

Re: Drukarka do 2000zł dla firmy

Post autor: rydz »

Z tego co kojarzę produkcja 4Max Pro została wstrzymana.
Szykują jej nową wersję - gdzieś w "internetach" taką wiadomość przeczytałem.
Bierz Prusa MK3S. Będziesz miał mniej zawodny sprzęt :) Jak nie patrzeć. Jak bierzesz na firmę to wyjdzie 2 100 zł - po odliczeniu VAT'u i dochodowego :)
morf
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”