Ender 3 pro czy V2?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
ropuch
Postów w temacie: 2
Posty: 26
Rejestracja: 01 mar 2020, 23:23
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ender 3 Pro
x 1

Re: Ender 3 pro czy V2?

Post autor: ropuch »

Andrzej_W pisze:Różnica między pro a x to szersza prowadnica na Y i elektronika z cichymi stepstikami. Pro ma jeszcze nakładkę magnetyczną na heatbed i niby lepszy zasilacz.Ja mam właśnie wersję x i daje radę. Ewentualnie to co ci zostanie z kasy wrzucisz w ulepszenia.
W Pro nie ma fabrycznie silentboarda, więc od razu sugeruje SKR mini jak ma być ciszej.

Meanwell to nie jest "niby lepszy "zasilacz. To JEST dobry zasilacz znanej firmy robiącej dobre zasilacze, który sam w sobie kosztuję od stówki w górę. Jak bardzo wpływa na prace Pro w stosunku do innych E3 nie wiem, bo ich nie miałem. :)
bryan
Postów w temacie: 2
Posty: 180
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:10
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: MK3S+, MK3S+bear
x 39
Kontakt:

Re: Ender 3 pro czy V2?

Post autor: bryan »

Jedyna zauważalna różnica to szerokość belki po której jeździ stół i rozstaw kółek karetki Y. Czy to daje aż taka różnice żeby dopłacać ? Lepiej kupić Zwykłego E3 albo E3x i wydać zaoszczędzone pieniądze na lepsza płytę - np SKR mini E3 z cichymi stepstickami i bezproblemowa możliwością podłączenia dodatkowych akcesoriów jak czujnik poziomowania, filamentu czy sterowania zasilaczem.
Prusa MK3S+, MK3S+ Bear 2.1, HEVO in progress
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 13
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 pro czy V2?

Post autor: Andrzej_W »

W Pro nie ma fabrycznie silentboarda, więc od razu sugeruje SKR mini jak ma być ciszej.
Meanwell to nie jest "niby lepszy "zasilacz. To JEST dobry zasilacz znanej firmy robiącej dobre zasilacze, który sam w sobie kosztuję od stówki w górę. Jak bardzo wpływa na prace Pro w stosunku do innych E3 nie wiem, bo ich nie miałem. :)
Składałem koledze Ender5 Pro I tam już był silentboard zmontowany tylko zasilacz był od początku walnięty. Myślałem że ich wersje pro maja już dodatkowo lepszą elektronikę i zasilacz ale jak piszesz byłem w błędzie.
Z ciekawości zerknąłem na kanał CHEP-a który porównywał obie wersje i rzeczywiście mają te same płyty główne :sad:
https://www.youtube.com/watch?v=-dv1iWXPhWg
Awatar użytkownika
sprzetowiec90
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 58
Rejestracja: 04 cze 2020, 17:13

Re: Ender 3 pro czy V2?

Post autor: sprzetowiec90 »

Co sądzicie o tym? http://pl.banggood.com/Creality-3D-Cust ... e_products 200zł więcej niż za 3X ale mam drugą cichszą płytę jeszcze i szkło.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Ender 3 pro czy V2?

Post autor: Pjoter »

Z mojego doświadczenia to szkło sobie daruj. 50% szans że będzie krzywe (a szczególnie hartowane z powłoką typu Ultrabase). Lepiej wydać 15zł u szklarza by ci wyciął lustro (i masz pewność że będzie proste) i do tego kleik DD. Większa dowolność materiałów, nie boisz się że coś zepsujesz np. myjąc acetonem. Najważniejsze to ta płyta cicha i lepszy zasilacz byś miał spokój że nagle się coś nie zapali. No i później wymiana wentylatorów ;)
sprzetowiec90
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
sprzetowiec90
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 58
Rejestracja: 04 cze 2020, 17:13

Re: Ender 3 pro czy V2?

Post autor: sprzetowiec90 »

Pytanie czy ta płyta jest warta tych 100zł, szkło to raczej dodatek bo i tak później coś się dokupi byle by coś na start było. 3 pro jest za 950zł z UK.

Możesz polecić jakieś wentyle z aliexpress?
Awatar użytkownika
sprzetowiec90
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 58
Rejestracja: 04 cze 2020, 17:13

Re: Ender 3 pro czy V2?

Post autor: sprzetowiec90 »

Drukarka już zamówiona, filament też (3kg) jak i dodatki. Pozostała już ostatnia rzecz, jaką suwmiarkę polecacie? Albo jakich używacie i się dobrze sprawują?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Ender 3 pro czy V2?

Post autor: McKee »

Dowolną. Dokładność druku jest i tak mniejsza niż dokładność suwmiarki.Te chińskie suwmiarki wbrew pozorom raczej są powtarzalne i pokazują co trzeba. Ew. kupując zwróć uwagę żeby metalowa była, bo plastikowe też są.
I ew poszukaj na forum informacji o testach robionych ~2 lata temu na zlocie.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Andrzej_W
Drukarz
Postów w temacie: 13
Posty: 1793
Rejestracja: 16 lut 2020, 20:25
Drukarka: 3d Pen
x 766

Re: Ender 3 pro czy V2?

Post autor: Andrzej_W »

Kiedyś widziałem film na YouTubie gdzie były porównywane tanie suwmiarki z suwmiarkami mitutoyo i różnica była kilka setek na płytkach pomiarowych. Jak będę pamiętał to zaniosę swoją chińska suwmiarkę za 20 pln do pracy o dam na pomiar do kontroli jakości.
Awatar użytkownika
sprzetowiec90
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 28
Posty: 58
Rejestracja: 04 cze 2020, 17:13

Re: Ender 3 pro czy V2?

Post autor: sprzetowiec90 »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”