Drukarka do szkoły podstawowej

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka do szkoły podstawowej

Post autor: Pjoter »

@McKee - moja mama w tym roku poszła na emeryturę. Uczyła matematyki w gimnazjum. Uwierz że Twoje podejście "że dziecku wytłumaczysz a nawet jak nie" nie przejdzie. Pierwsze poparzenie i bardziej nadgorliwy rodzic może skończyć dyscyplinarką dla nauczyciela.
olo2000pm
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka do szkoły podstawowej

Post autor: McKee »

Żona uczy w klasach 1-4
Nie przebijesz ;)
Wiem co się dzieje, wiem jacy potrafią być rodzice.
Wiem, że można zapanować i nad dziećmi i nad ich rodzicami. Naprawdę. Da się. Sporo się nasłuchałem. (Ew poparcie dyrekcji do tego też jest potrzebne - jak nauczyciel ma na pieńku z "dyrekcją", to podpadnie za byle co, ale jak "dyrekcja" jest w porządku to takie rzeczy naprawdę daje się załatwiać). Tu mamy na dodatek przykład prywatnej szkoły gdzie uważam, że ludzie są myślący i niektóre rzeczy można prościej załatwić.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2014
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Drukarka do szkoły podstawowej

Post autor: Pjoter »

Nie będę przebijać ;) Ale o prywatnych szkołach też się mama od koleżanek i kolegów nasłuchała. Często trafiali się rodzice którzy na wywiadówkach wprost mówili "płacę - wymagam" i nie było dialogu z nauczycielem. Imho Prusa może być dobra ale tylko do koła naukowego gdzie trochę inna jest dynamika uczeń-nauczyciel. Do zajęć lekcyjnych tylko coś z zamkniętą komorą.
olo2000pm
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Drukarka do szkoły podstawowej

Post autor: Zepco »

Z tego co wiem, to w szkołach osłonięta drukarka jest wymogiem. A to ze względu na grzałki i ruchome elementy.
Choć nie przepadam za Zortraxem to jest to dobra opcja, z połączeniem wifi i tak jak ktoś zauważył postęp wydruku można oglądać na rzutniku. W dodatku za opłatą mają opcję górnej pokrywy z filtrem. No i ich slicer który teoretycznie powinien wypluwać wszystko bez ogarniania parametrów, bo kto miałby na to czas?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2474
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 310

Re: Drukarka do szkoły podstawowej

Post autor: mcxmcx »

Kurcze, nauczycielóww rodzinie jak mrówków, moja żona też nauczycielka, ale matematyki.

Ogólnie w gimnazjach są maszyny otwarte, ultimaker, jakieś lokalne odmiany podobne do ulti i Prusy.

I dają sobie radę, ale dziecko ma.szkolenie a każda szkoda tak naprawdę jest związana z naruszeniem H&S, czyli wina dziecka.

;)
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 4
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Drukarka do szkoły podstawowej

Post autor: Julian »

McKee pisze:Trochę nie rozumiem podejścia typu "ma być zamknięta obudowa, bo bezpieczeństwo dzieci".
Dziecku NAPRAWDĘ można wytłumaczyć, że gorące i nie należy dotykać.
Jeżeli kiedykolwiek cokolwiek wydarzyłoby się na takich zajęciach, osoba która prowadzi zajęcia może mieć przesrane. Tak samo jak dyrektor. I osoba od zakupu sprzętu oraz dostawca. Ponieważ dopuścili do takiej sytuacji nie zapobiegając jej.


@stefek
Dowiedz się czy sprzęt musi spełniać jakieś normy.
Wdrażamy bardzo dużo urządzeń do szkół. Nie które wymagają aby urządzenie spełniało RoHS, inne wymagają inne certyfikaty.

Z mojej strony proponuję JAKĄ KOLWIEK drukarkę.
I tak marne szanse że będą używane.
Serwisujemy maszyny w całym kraju i są miejsca gdzie maszyny się nie odpala nawet raz na rok. O tak stoi i zbiera kurz.


Jeżeli chodzi o maszynę, jeżeli Twoja jednostka nadrzędna nie będzie wymagała żadnych dodatkowych papierków, zastanowił bym się np. nad FlashForge Dreamer / inventor / czuły GUIDER II, który kosztuje 5999 zł brutto.
Za resztę kasy zamówił bym PORZĄDNY kurs obsługi tej maszyny oraz modelowania 3D (chyba że z założenia mają drukować gotowe modele z thingi).


Bardzo często się zapomina o tym. Jednostka zamawia sprzęt i albo "nie ogarnięte " nauczycielki wydzwaniają bo nie umieją włożyć filamentu, albo pociąć pliku w CURZE. Wydzwaniają cały dzień i w końcu gdy dostaną od nas jakiś gcode, drukują go w kółko przez kilka miesięcy :D


Ogólnie spotkałem 4 może 5 miejsc w PL w których wykorzystują potencjał maszyn, które nabyli.

Jak coś to dzwoń. W końcu już w tym tygodniu rozmawialiśmy jak dobrze pamiętam. :-)
Stefek96
mobile4you
Postów w temacie: 4
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Drukarka do szkoły podstawowej

Post autor: mobile4you »

Według mnie warunki szkolne doskonale spełnia Flashforge Adventurer 3: prosta, tania, z kamerką, zabudowana.
Drukarka.PNG
Na drugim miejscu Prusa Mini: prosta, tania. Niestety kamerkę i zabudowę musiałby organizować dostawca (->cene dużo wyższa).
Drukarka2.PNG
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 4
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Drukarka do szkoły podstawowej

Post autor: Julian »

mobile4you pisze:Według mnie warunki szkolne doskonale spełnia Flashforge Adventurer 3:[/attachment]
Zgadza się. Ale jeżeli faktycznie mają drukować, to nie podrukują z gumy.
Dość drogie są dysze. Około 100 zł, ale łatwo się je wymienia ;-)
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 1
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Drukarka do szkoły podstawowej

Post autor: arkomania.pl »

Też nie rozumiem, że drukarka musi być typu zamkniętego.
Czy domowe kuchenki gazowe, czy elektryczne są typu zamkniętego.
Tam chyba łatwiej się oparzyć.
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Drukarka do szkoły podstawowej

Post autor: Zepco »

No tak, ale w domu za dziecko odpowiada rodzic, a w szkole obca osoba, która nie chce mieć z tego tytułu nieprzyjemności.
Flashforge ciekawa drukarka, pytanie tylko czy ma certyfikaty i czy takowych będą potrzebować przy zakupie?
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”